ZadavakaZadavaka1

Кондратюк О. Долаємо булінг! / Олександр Кондратюк // Zадавака. – 2022. – № 3. – С. 9.

Для тисяч дітей та підлітків школа перетворюється на щоденне випробування: вони зазнають цькувань від однолітків, старших школярів та педагогів. Причини різні: зовнішній вигляд, поведінка, необережні висловлювання. Здебільшого булери просто намагаються самоствердитися, хизуючись своєю вигаданою перевагою. Зі статті ви довідаєтесь, як не піддаватись на провокації та боротись із негативізмом.

HobiHobi1

Золочівський замок // Моє хобі. – 2022. – № 1. – С. 16-17.

В Україні є безліч місць, які варто відвідати кожному. Одне з них – Золочівський замок на Львівщині. За багатовікову історію він слугував оборонним пунктом, королівською резиденцією, заміською садибою, навчальним закладом і навіть в’язницею. Золочівському замкові, який постав на ординському шляху, перекриваючи загарбникам шлях на Львів, випала важка доля. Неодноразово татари з турками йшли на його мури, часто по шість-сім днів тримаючи в облозі оборонців. 1672 року після шестиденної битви турки таки захопили та зруйнували фортецю. За іронією долі, через три роки замок було відбудовано руками полонених турецьких воїнів.

Запропонова стаття – для тих, кому цікаво більше дізнатися про історію його будівництва та власників.

HobiHobi2

Річка Онікс // Моє хобі. – 2022. – № 1. – С. 24.

Про існування річки Онікс мало хто знає, тим паче що протікає вона в Антарктиді. Незважаючи на те, що її довжина близько 30 км, вона є найдовшою річкою льодового континенту Тече вона усього два місяці (протягом антарктичного літа) – решту часу стоїть, промерзла до самого дна. Де бере свій початок, куди впадає та чому її води важливі для Антарктиди дізнавайтесь зі статті.

HobiHobi3

Керлінг – спортивна гра на льоду // Моє хобі. – 2022. – № 1. – С. 20-21.

Керлінг (від англ. to curl — «завертатися», «закручуватися») – гра на льоду між двома командами, мета якої розташувати важку гранітну шайбу (камінь) ближче до цілі, ніж шайба команди-супротивника. За своїм принципом гра схожа на боулінг на траві. Керлінг став відомим широкому загалу порівняно недавно, в 1998 році, після визнання його олімпійським видом спорту.

Познайомитися ближче із цим видом спорту та правилами гри вам допоможе стаття.

Jasmin

Перший у 2022 році номер журналу для сучасних дівчат «Жасмин» пропонує докладні майстер-класи з вітражного розпису скляної пляшки, пошиття екосумки, створення набору прикрас із бісеру, пошиття ляльки «Норвежки», виготовлення ароматної композиції «Помаранчеві троянди». А ще тут можна знайти рецепт та кулінарні секрети приготування смачних пишних оладок.