Цікаве в періодиці (5-9 кл.)
Mercury coupe 1949 – культова модель автомобіля, який залишив свій слід в історії
Mercury coupe 1949 – культова модель автомобіля, який залишив свій слід в історії // Весела перерва. – 2024. – № 10. – С. 10-17.
Марка легкових автівок і легких вантажівок «Mercury» була створена 1938 року як самостійний підрозділ «Ford Motor Company». Головний офіс компанії було розташовано в США, а саме у штаті Мічиган. Історія цієї марки стартувала в 1939-му. Автомобіль став проміжною ланкою між машинами преміум-класу й дешевими моделями «Ford».
Що ж до «Mercury coupe», то це перший післявоєнний автомобіль «Mercury» 1949 року з чотирма варіантами кузова.
Докладніше про автомобільну марку «Mercury» та її історію, зокрема про модель «Mercury coupe» та її чотири варіанти читайте в запропонованій статті.
Шкурба А. Сказ : найпоширеніші міфи та реальність!
Шкурба А. Сказ : найпоширеніші міфи та реальність! / Андрій Шкурба // Паросток. – 2024. – №3. – С. 10-11.
Якщо ви маєте домашнього улюбленця, тим паче собаку, з яким гуляєте надворі, чи кота на вільному вигулі, точно чули про таку небезпечну інфекційну хворобу, як сказ. Останній становить загрозу не лише для тварин, а й людей. Найефективнішим методом боротьби зі сказом є профілактичне щеплення, яке зможе попередити небезпеку ззовні. Інакше ця хвороба може призвести до загибелі не лише зараженої тварини, а й членів вашої родини. Дискусії навколо теми вакцинації можуть зумовити трагічні наслідки.
Пропонована стаття має на меті розвінчати міфи, що стосуються теми сказу й профілактичної вакцинації.
Галан О. Без шкідливих звичок
Галан О. Без шкідливих звичок / Оксана Галан // Зоодруг. – 2024. – № 4-5. – С. 42-46.
Котячі витівки – це не лише те, з чим стикаються дійсні господарі «хвостиків», а й небезпека, яка може відлякати потенційних власників вусанів. І навіть якщо ви безмежно любите своє пухнасте чудо, в деяких ситуаціях можете відчути, що готові його як не позбутися, то бодай насварити чи зачинити з метою перевиховання. Поштовхом можуть стати ваші нові капці, «залюблені» котиком, або перекинутий на підлогу горщик із улюбленою орхідеєю, або ж подертий диван. Насправді така деструктивна поведінка домашнього улюбленця має свої причини.
Що викликає неохайність вусаня, його бажання ходити в туалет за межами лотка, як попередити заточування кігтів об меблі чи стіни, прояви агресії, як уберегти ваші кімнатні рослини від знищення, а вашого (чи вашу) котусю від нудьги – про це та інше дізнавайтеся зі статті.
Натадзе Н. Разом у війні і житті
Натадзе Н. Разом у війні і житті / Наталя Натадзе ; фото Катерина Мумжинська // Зоодруг. – 2024. – № 4-5. – С. 21-25.
Уже давно не секрет, що тварини, передовсім собаки й коти, стають вірними побратимами й посестрами наших захисників. І це не дивно, адже вони на найтонших вібраціях відчувають людські душі.
Так, незрадливою подругою й соратницею офіцера ЗСУ Андрія Оністрата, ба навіть членкинею його родини, стала «вовчиця», себто лайка, на ім’я Дівчуля. Банкір у минулому, бізнесмен, мільйонер, викладач, багатодітний батько, чоловік акторки й телеведучої Валентини Хамайко, пан Андрій служить у найгарячіших точках України. В один із приїздів до столиці Андрій Оністрат погодився на інтерв’ю й фотосесію для журналу «Зоодруг».
Про першу зустріч пана Андрія із Дівчулею в Боровій, минуле «вовчиці», яке відкрилося згодом, процес звикання одне до одного, характер і темперамент Дівчулі, її реакцію на війну, подібність господаря й собаки, довіру між ними, особливості фронтового співбуття читайте у згаданому інтерв’ю.
Мирошник О. Новий виклик суспільству, або Що ми маємо знати про субкультури, які набули популярності серед учнівської молоді України
Мирошник О. Новий виклик суспільству, або Що ми маємо знати про субкультури, які набули популярності серед учнівської молоді України / Олександра Мирошник // Юннат. – 2024. – № 10. – С. 2.
В останні місяці хіба що ледачий не обговорював уголос «квадроберів». Хтось намагається бути толерантним, а хтось, навпаки, постає вкрай категоричним. Вони опинилися у фокусі уваги психологів, психотерапевтів, блогерів.
Аби зрозуміти, чи можуть «квадробери» становити загрозу, спершу слід розібратися, що ж викликало з’яву цієї субкультури, яка здобула популярність серед дітей і підлітків.
Насправді «квадробіка» – межове явище, адже це не субкультура «чистого» кшталту: вона має прямий стосунок до спорту. Тим паче історія появи «квадробіки» відмінна від причин виникнення інших субкультурних спільнот.
Паралельним до «квадробіки» явищем є хобіхорсинг, який, на відміну від японських джерел «квадробіки», виник у Фінляндії, проте так само пов’язаний зі спортом.
Про специфіку обох явищ, відмінності між ними, історію їх зародження, реакції соціуму на «квадробіку» та хобіхорсинг читайте докладніше у пропонованій статті.