0808

Що? Де? Коли? Або запитання в картинках // Веселі уроки. – 2023. – № 5-6. – С. 10.

Як вітаються слони при зустрічі? Що спільного між ескімосами Гренландії, мойвою та хлібом? Коли було опубліковано перший кросворд і як він називався? Ким працював Сильвестр Сталлоне до того, як почав зніматися в кіно? Спробуйте перевірити свою ерудицію та відповісти на ці та інші запитання в картинках.

0404

Полісан В. Дивовижні факти про собак, які вас точно зацікавлять / Вероніка Полісан // Паросток. – 2023. – № 2. – С. 30-32.

А чи знаєте ви, що якщо собака не бачить людей, поки їй не виповниться три місяці, то вона може залишитися дикою протягом всього свого життя. Прикладом цього є австралійські дінго, які є видом домашньої собаки, що здичавіла чотири тисячі років тому.

Як тільки цуценя усвідомлює, що люди дружньо ставляться до нього, його інстинкти говорять, що найкращий шанс вижити – прив’язати себе до людини. Ось чому багато собак так нервуються, коли залишаються наодинці: вони можуть подумати, що їх покинули. Більше цікавих фактів про песиків шукайте в статті.

0606

Чому веселка у формі дуги? // Веселі уроки. – 2023. ‒ № 3-4. ‒ С. 27.

Майже кожен із нас хоч раз у житті бачив веселку – прекрасне явище між небом і землею. У ньому є щось таке, що пробуджує відчуття захоплення. Стародавні слов’яни вважали її появу Божим знаком, який віщує добрі звістки й удачу в справах. І не дивно, адже веселка з’являється нізвідки і зникає в нікуди. Чому і як виникає веселка? Яке явище природи лежить у її основі? Чому вона різнобарвна? Чи буває взимку? Що треба зробити, щоб її побачити? Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете, прочитавши статтю.

0303

Червоненко В. Веломаршрути України: куди і як поїхати / Віталій Червоненко // Паросток. – 2023. – № 2. – С. 44-48.

Усе більше українців замість звичайного літнього відпочинку обирають недорогу, а головне – здорову альтернативу – велосипедні поїздки Україною. Велотуристи вже давно облюбували десятки маршрутів у різних регіонах країни, тому кожен може обрати для себе найбільш комфортний з погляду логістики, складності, історичних пам’яток і природи. Читайте статтю та дізнавайтеся більше інформації про обладнання, транспорт, логістику та найпопулярніші веломаршрути Україною.

0202

Блощук О. Його називали людиною великого розуму і великого серця / Олег Блощук // Паросток. – 2023. – № 2. – С. 3-8.

Блез Паскаль – автор основного закону гідростатики (закон Паскаля). Проводячи експерименти з рідиною, Паскаль винайшов шприц, на його честь назвали одиницю вимірювання, трикутник в математиці, мову програмування. Крім вищезазначеного, Паскаль відомий світу як талановитий письменник. Більше цікавої інформації про знаменитого французького вченого читайте в статті.