background

0202

Mercury coupe 1949 – культова модель автомобіля, який залишив свій слід в історії // Весела перерва. – 2024. – № 10. – С. 10-17.

Марка легкових автівок і легких вантажівок «Mercury» була створена 1938 року як самостійний підрозділ «Ford Motor Company». Головний офіс компанії було розташовано в США, а саме у штаті Мічиган. Історія цієї марки стартувала в 1939-му. Автомобіль став проміжною ланкою між машинами преміум-класу й дешевими моделями «Ford».

Що ж до «Mercury coupe», то це перший післявоєнний автомобіль «Mercury» 1949 року з чотирма варіантами кузова.

Докладніше про автомобільну марку «Mercury» та її історію, зокрема про модель «Mercury coupe» та її чотири варіанти читайте в запропонованій статті.

0606

Шкурба А. Сказ : найпоширеніші міфи та реальність! / Андрій Шкурба // Паросток. – 2024. – №3. – С. 10-11.

Якщо ви маєте домашнього улюбленця, тим паче собаку, з яким гуляєте надворі, чи кота на вільному вигулі, точно чули про таку небезпечну інфекційну хворобу, як сказ. Останній становить загрозу не лише для тварин, а й людей. Найефективнішим методом боротьби зі сказом є профілактичне щеплення, яке зможе попередити небезпеку ззовні. Інакше ця хвороба може призвести до загибелі не лише зараженої тварини, а й членів вашої родини. Дискусії навколо теми вакцинації можуть зумовити трагічні наслідки.

Пропонована стаття має на меті розвінчати міфи, що стосуються теми сказу й профілактичної вакцинації.

0505

Галан О. Без шкідливих звичок / Оксана Галан // Зоодруг. – 2024. – № 4-5. – С. 42-46.

Котячі витівки – це не лише те, з чим стикаються дійсні господарі «хвостиків», а й небезпека, яка може відлякати потенційних власників вусанів. І навіть якщо ви безмежно любите своє пухнасте чудо, в деяких ситуаціях можете відчути, що готові його як не позбутися, то бодай насварити чи зачинити з метою перевиховання. Поштовхом можуть стати ваші нові капці, «залюблені» котиком, або перекинутий на підлогу горщик із улюбленою орхідеєю, або ж подертий диван. Насправді така деструктивна поведінка домашнього улюбленця має свої причини.

Що викликає неохайність вусаня, його бажання ходити в туалет за межами лотка, як попередити заточування кігтів об меблі чи стіни, прояви агресії, як уберегти ваші кімнатні рослини від знищення, а вашого (чи вашу) котусю від нудьги – про це та інше дізнавайтеся зі статті.

0404

Натадзе Н. Разом у війні і житті / Наталя Натадзе ; фото Катерина Мумжинська // Зоодруг. – 2024. – № 4-5. – С. 21-25.

Уже давно не секрет, що тварини, передовсім собаки й коти, стають вірними побратимами й посестрами наших захисників. І це не дивно, адже вони на найтонших вібраціях відчувають людські душі.

Так, незрадливою подругою й соратницею офіцера ЗСУ Андрія Оністрата, ба навіть членкинею його родини, стала «вовчиця», себто лайка, на ім’я Дівчуля. Банкір у минулому, бізнесмен, мільйонер, викладач, багатодітний батько, чоловік акторки й телеведучої Валентини Хамайко, пан Андрій служить у найгарячіших точках України. В один із приїздів до столиці Андрій Оністрат погодився на інтерв’ю й фотосесію для журналу «Зоодруг».

Про першу зустріч пана Андрія із Дівчулею в Боровій, минуле «вовчиці», яке відкрилося згодом, процес звикання одне до одного, характер і темперамент Дівчулі, її реакцію на війну, подібність господаря й собаки, довіру між ними, особливості фронтового співбуття читайте у згаданому інтерв’ю.

0909

Мирошник О. Новий виклик суспільству, або Що ми маємо знати про субкультури, які набули популярності серед учнівської молоді України / Олександра Мирошник // Юннат. – 2024. – № 10. – С. 2.

В останні місяці хіба що ледачий не обговорював уголос «квадроберів». Хтось намагається бути толерантним, а хтось, навпаки, постає вкрай категоричним. Вони опинилися у фокусі уваги психологів, психотерапевтів, блогерів.

Аби зрозуміти, чи можуть «квадробери» становити загрозу, спершу слід розібратися, що ж викликало з’яву цієї субкультури, яка здобула популярність серед дітей і підлітків.

Насправді «квадробіка» – межове явище, адже це не субкультура «чистого» кшталту: вона має прямий стосунок до спорту. Тим паче історія появи «квадробіки» відмінна від причин виникнення інших субкультурних спільнот.

Паралельним до «квадробіки» явищем є хобіхорсинг, який, на відміну від японських джерел «квадробіки», виник у Фінляндії, проте так само пов’язаний зі спортом.

Про специфіку обох явищ, відмінності між ними, історію їх зародження, реакції соціуму на «квадробіку» та хобіхорсинг читайте докладніше у пропонованій статті.