background

Лоцман Р. Писульки від мамульки : казки, пісні, вірші, смішнюльки / Руслана Лоцман ; [фотоматеріали авт. ; обкл. Я. Саєнко]. – Кам'янець-Подільський : Видавець Буйницький О. А., 2023. – 79 с. : іл.

Чудова книжечка з історіями та аудіосупроводом, сторінки якої містять QR-код, по якому відкривається відео на ютуб, де можна послухати пісню/історію. До "Писульок…" включено 21 відеоказку, що наповнені українознавчим змістом та мають потужний виховний потенціал: "Переплутаний календар", "Козак-Визволяка", "Казка про Жлобка", "Суржик", "Казка про канікули" та ін. Також тут уміщено вірші та тексти пісень Руслани Лоцман та слова-смішнюльки від малечі – дітей артистки.

Для читачів дошкільного віку.

Гудзь Л. Коли усміхаються ангели / Лілія Гудзь ; іл. О. Завітайлї. – Львів : Папуга, 2023. – 97 с. : іл.

"Коли усміхаються ангели" – це 12 казкових історій про різдвяні дива: дарунки святого Миколая, янгола з білими лапками, цукеркову фею й лісовика Тимоша, до якого через багато-багато років знову повернулося Різдво, старі історії на новий лад про різдвяного Колобка, Котигорошка, Попелюшку і злу-презлу Бабу-Ягу та її чарівне перетворення.

Для читачів дошкільного та молодшого шкільного віку.

Гудзь Л. Від росинки до сніжинки / Лілія Гудзь ; іл. В. Дунаєвої. – Львів : Папуга, 2021. – 83 с. : іл.

Збірка містить 20 веселих казкових історій, які розкажуть дитині і чому мухомор червоний, і чому метелик барвистий, і чим пахне зима, і чому ведмедик смокче лапу, і звідки в лисички чорні черевички, і ще про чимало інших таємниць.

Для читачів дошкільного та молодшого шкільного віку.

Шульга А. Маня і Різдво / Анастасія Шульга ; іл. Н. Герасименко. – Київ : Час майстрів, 2023. – 71 с. : іл. – (Комікс-книжка).

Такса Маня мріяла про тропічний курорт, та що поробиш, якщо її господиня Ната полюбляє кататися на лижах? Доведеться тепло вкутатися по самий ніс і… стривайте! Це що, не той потяг? Куди він прямує? До Фестбурга? Як це "чарівне місто з ельфами й феями", хіба таке буває насправді? І оцей ваш Вайнахтсман справді брат Санта-Клауса? Непосидюча й допитлива собачка потрапляє в місто, де століттями творилася магія. Що з цього може вийти? Безліч пригод і одна, зате велика халепа. Чи зможе Маня допомогти новій подружці-феї скласти іспит із володіння чарівною паличкою, розпізнати підступний план лиходійки і, головне, врятувати Різдво, виправивши наслідки своїх необдуманих вчинків?

Для читачів дошкільного та молодшого шкільного віку.

Баум Л. Ф. Життя та пригоди Санта-Клауса / Лаймен Френк Баум ; пер. з англ. А. Саган ; худож. С. Словотенко. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2008. – 111 с. : іл.

Ця дивовижна різдвяна книга з'явилася в 1902 році. У ній розповідається про те, як народився Санта-Клаус, як зростав він у чарівному лісі в оточенні добрих німф, чудових звірів і рослин, як вирішив він робити чудові іграшки для маленьких дітей, як боровся зі злими казковими істотами, тими, хто намагався завадити йому, як з'явилися помічники-олені й зародилася гарна традиція – дарувати подарунки на Різдво.

Для читачів молодшого шкільного віку.