Ляхович А. В. Чорти лисі / Артем Ляхович ; [обкл. В. Мяконькіної]. – Київ : Новий Самокат, 2020. – 159 с.

Лянка співає, плаває в басейні, вивчає арабську та японську. Схоже, її батьки ладні платити за що завгодно, аби їхня дочка «взяла від життя все» та рідше бувала вдома. Марик увесь час переїжджає з одного міста до іншого, бо мама влаштовує особисте життя. Зовні він видається білою вороною, друзів у нього немає. Одного разу ці двоє зустрічаються, і мрія про Синє озеро – місце, куди колись давно водив Марика справжній батько, – стає спільною. Залишилося тільки знайти це озеро, якого немає на мапі. Лянка й Марик вирішили ненадовго втекти, адже дорослим все одно до них байдуже. Але добре продуманий план легкої та безпечної втечі з татовою кредиткою від самого початку йде до біса. Тепер це справжня авантюра, і, щоб дістатися до пункту призначення, треба міцно триматися одне одного.

Для читачів старшого шкільного віку.

Лафферті М. Minecraft. Втрачені щоденники / Мер Лафферті ; пер. з англ. С. Стеця ; [дизайнер М. Сергеєв]. – Київ : АРТБУКС, 2021. – 271 с. – (Читати – класно!).

Елісон і Макс – дуже різні, але це не заважає їхній дружбі. Макс завжди в пошуках нових пригод – навіть якщо це означає потрапити в халепу, – тоді як Елісон воліє дотримуватися правил. Та їх обох зачарували пошарпані щоденники таємничого Чарівника. В одному з них є креслення порталу в небезпечне місце під назвою Нижній світ. Чи вистачить друзям сміливості переступити його поріг?

Для читачів старшого шкільного віку.

Брукс М. Minecraft. Острів / Макс Брукс ; пер. з англ. С. Стеця ; [дизайнер М. Сергеєв]. – Київ : АРТБУКС, 2020. – 314 с. – (Читати – класно!).

Знедолений одинак потрапляє на безлюдний пляж. Мандрівник оглядає узбережжя, намагаючись згадати, хто він, як тут опинився й чому все навколо зроблено з блоків? Його перше завдання – пошук їжі. Наступне – не перетворитися на їжу. Схоже, що на острові є й інші... як-от орда зомбі, що з'являється з настанням ночі. Необхідно знайти вихід із усього цього безладу. Складніший челендж годі й шукати. Кому під силу збудувати прихисток, тікаючи від вибухових криперів, озброєних скелетів і нестримних потоків гарячої лави? Особливо без допомоги, за винятком кількох саморобних інструментів та мудрої поради від сумнівного друга – корови. У цьому світі правила не завжди мають сенс, однак мужність і креативність допоможуть подолати довгий шлях. Попереду ліси, які слід дослідити, приховані підземні тунелі, в яких чекає здобич, а також багацько мобів, яких необхідно перемогти. Лише тоді будуть розкриті всі таємниці острова.

Для читачів старшого шкільного віку.

Батист Т. Minecraft. Аварія / Трейсі Батист ; пер. з англ. С. Стеця ; [дизайнер М. Сергеєв]. – Київ : АРТБУКС, 2020. – 289 с. – (Читати – класно!).

Б’янка разом із найкращим другом Лонні потрапляє в жахливу аварію. Прийшовши до тями в лікарні, майже паралізована через тяжкі травми, дівчина лишається наодинці з запитаннями, на які не готова відповісти. Втекти від реальності допомагає нова версія Minecraft, де втілюються будь-які бажання, і де Б'янка здобуває контроль над реальністю в той момент, коли здавалося, що вже втратила його. Досліджуючи новий світ, вона стикається з німим, блискучим аватаром. Можливо, це Лонні?

Для читачів старшого шкільного віку.

Вони змінили світ. Лікарі й біологи / уклад. Е. Заржицької, К. Шаповалової ; іл. Н. Шерстюк. – Харків : Юнісофт, 2021. – 119 с. : іл. – (Найкращий подарунок).

Як подолати всі хвороби світу? Чи можна знайти ліки, що дають зцілення від усіх недуг? Відповіді на ці питання шукали з найдавніших часів. Книга знайомить із легендарними вченими – від Гіппократа до Флемінга. Ви дізнаєтесь про геніальні відкриття, ризиковані наукові експедиції, шукачів доісторичних істот, безстрашних мисливців за мікробами. Це розповідь про людей, безмежно закоханих у свою справу, про те, як важливо попри все зберігати вірність своїм мріям, історії великих лікарів і біологів, які змінили світ.

Для читачів середнього та старшого шкільного віку.