background

0102

Дорожні знаки // Смайлик. – 2024. ‒ № 5. ‒ С. 8-9.

Пішоходи та велосипедисти – це такі ж учасники дорожнього руху, як і водії автомобілів. Тому так важливо знати, що означають дорожні знаки. Адже саме вони допомагають зберегти життя, створити безпеку на дорозі та стати прикладом для інших.

Тож вивчайте дорожні знати разом зі «Смайликом» і не нехтуйте правилами на дорозі.

0506

Пташка-метелик // Розумашки. – 2024. ‒ № 5. ‒ С. 18-19.

Коли в шістнадцятому столітті європейці вперше потрапили в Америку, вони дивувалися: на кожному кроці – незвичайні рослини та дивовижні комахи. І одне з найбільших чудес – малесенька пташка колібрі, схожа на метелика. Таких крихіток вони ніколи раніше не бачили й навіть не здогадувалися про їхнє існування.

У статті знайдете чимало цікавинок про колібрі, зокрема про їхній спосіб життя, особливості гніздування, відважність та силу, незважаючи на зовнішню тендітність.

1009

Таємниці годинника // Малюк Котя. – 2024. ‒ № 6. ‒ С. 1-3.

Час з’явився одночасно зі світом і є невід’ємною частиною нашого життя. Ми не можемо вплинути на нього, ані прискорити, ані спинити його. Проте ми можемо його виміряти. Саме для цього людство вигадало годинники.

Про винайдення першого годинники та різновиди годинників зараз дізнавайтеся зі статті.

0708

Зебра – дикий кінь Африки // Смайлик. – 2024. ‒ № 6-7. ‒ С. 4-5.

Зебри – смугасті тварини, що належать до сімейства коней. Вони – прекрасні бігуни, які вміють упевнено маневрувати, рятуючись від хижаків стрімким галопом і акробатичними стрибками. Також зебри добре плавають. Ця властивість стає тваринам у пригоді, коли потрібно перебратися через річку під час тривалих походів. А ще кожна зебра має свій неповторний смугастий малюнок на тілі, що відрізняє їх одна від одної.

Яким чином зебри борються за своє виживання? Чи добре в них розвинений материнський інстинкт? Чому вони люблять бруд? Як їм вдається спати стоячи? Відповіді на ці та інші питання знайдете в статті.

0304

Хто-хто греблю рве? // Розумашки. – 2024. ‒ № 6. ‒ С. 12-13.

Українська міфологія завжди була сповнена найдивовижніших істот, що населяли кожен куточок нашої землі: від гаю до лісу, від потічка до гірського озера, від порога хати до широкого лану. Наші предки вірили в їхнє існування та побоювалися зустрічі з ними, про них писали у своїх творах Леся Українка та Михайло Коцюбинський. Що з того правда, а що вигадка, ми вже, мабуть, і не дізнаємося, проте легенди про деяких міфічних істот дійшли й до наших часів.

Пропонуємо поринути у світ української міфології та познайомитися з найвідомішими її представниками, прочитавши статтю.