1010

Джмелики // Малюк Котя. – 2023. ‒ № 6. ‒ С. 2-3.

Волохаті джмелі, що вальяжно літають усюди в теплу пору року, – комахи досить нешкідливі, принаймні, якщо їх не турбувати. Вони вкрай рідко першими атакують людей, тому боятися їх не потрібно. Але й руки до них тягнути – теж не дуже гарна ідея, бо вжалити вони можуть дуже болісно. Крім того, у деяких людей може бути алергія на їхню отруту.

А чи знаєте ви, що спільного між джмелями та бджолами, метеликами, мишами, листоношами і навіть українцями. Якщо ні, то ця стаття саме для вас.

0909

Яскраві і корисні фруктові салати // Колобочок. – 2023. ‒ № 6. ‒ С. 21.

Влітку на наших столах з’являється більше свіжих ягід та фруктів, частина з яких росте прямо на присадибних ділянках чи дачах і які ви, друзі, залюбки можете використовувати для приготування смачних і корисних десертів.

Колобочок пропонує вам два рецепти фруктових салатів, тому не гайте часу, а скоріше біжіть на кухню їх готувати. Заодно вдосконалите свої кулінарні таланти та зможете пригостити смачненьким рідних та друзів.

0101

Хто сказав «Мяу»? // Яблунька. – 2023. ‒ № 1-2. ‒ С. 14-15.

Коти – найбільш розповсюджені домашні улюбленці у світі. Вони живуть поруч із людьми майже 10 тисяч років, відколи люди почали займатися землеробством і з’явилися запаси збіжжя, яке треба було захищати від гризунів. У Стародавньому Єгипті котів вважали священними тваринами, а богиню Бастет – берегиню родинного вогнища – зображували з котячою головою.

Проте були країни, в яких до котів було зовсім інше ставлення. Детальніше про це дізнавайтеся зі статті.

0303

Історія іграшок // Розумашки. – 2023. ‒ № 6. ‒ С. 2-5.

Навіщо потрібні іграшки? Звісно, щоб гратися, скажете ви. Але це не зовсім так. Перші іграшки були предметом поклоніння, частиною обрядів і лише згодом перетворилися на дитячу забаву.

Яка іграшка заслуговує на звання найдавнішої? З чого виготовляли перші іграшки? Коли вперше з’явилися м’які іграшки? Відповіді на ці та інші питання знайдете в статті.

0404

Кінкажу – єнот, який любить мед // Смайлик. – 2023. ‒ № 8. ‒ С. 4-5.

Кінкажу – це чудернацьке звірятко розміром з домашню кішку. Мордочкою він схожий на маленьке ведмежа, а продовгувастим і гнучким тілом нагадує видру. У кінкажу довгий та пружний хвіст, як у мавпи. Вченим було складно визначити, до якої родини належить цей звірок. Після довгих суперечок та різноманітних досліджень кінкажу віднесли до родини єнотових.

Більше цікавих фактів про цих маленьких хижаків з грайливим характером шукайте в статті.