background

Низкою заходів відзначили бібліотеки Черкащини 198-му річницю від дня народження генія українського народу – Т.Г. Шевченка.

Низкою заходів відзначили бібліотеки Черкащини 198-му річницю від дня народження генія українського народу – Т.Г. Шевченка.

12 березня Шполянська районна бібліотека для дітей провела з учнями 8-Г класу НВК „ЗОШ І-ІІІ ступенів” №3 гімназія інтектуально-розважальний конкурс „Турнір шевченкознавців”.

2 команди – „Нащадки Шевченка” та „Ерудит” – змагалися за звання кращого знавця життя і творчості великого сина України.

Конкурс оцінювало компетентне журі: Медведчук Зоя Василівна (вчитель української мови та літератури) і Барвінок Таїса Валеріївна (бібліотекар дитячої бібліотеки).

Ведучі конкурсу – працівники дитячої бібліотеки Партасюк Валентина Федотівна та Шпоть Ольга Миколаївна – не давали дрімати гравцям команд, засипаючи їх все новими і новими запитаннями, на які вимагали точних і правильних відповідей.

Участь у турнірі взяли також уболівальники та глядачі. Змагаючись у конкурсі на краще знання поетичного слова Шевченка, вони здобули для команд додаткові бали.

Під час заходу звучали пісні на слова Кобзаря у виконанні юного бандуриста, лауреата міжнародних, всеукраїнських та обласних конкурсів, учня 7 класу ЗОШ №5 Олександра Скляра.

Учасники заходу також ознайомилися із книжковою виставкою „Свого сина пам'ятає Україна” та отримали на згадку сувеніри.



6 березня працівники Городищенської та Монастирищенської районних бібліотек для дітей для своїх читачів – п'ятикласників місцевих шкіл – провели літературні години-подорожі „Шляхами Тарасової долі”.

Розповіді бібліотекарів про життя і творчість безсмертного Кобзаря доповнювались віршами, які декламували школярі. Юні городищенці ще й отримали естетичну насолоду. Для них В.М. Мельник, вчитель української мови і літератури ЗОШ №2, виконала пісню „Тополя”, а вихованці дитячої школи мистецв Остапенко Даша та Мороз Вікторія зачарували їх грою на бандурі.

Завершенням заходів стали огляди книжкових виставок „І лине мудре слово Кобзаря” та „Провісник долі України”.