Краєзнавча розвідка для учнів 7-9 кл.

Випуск 3

Підготувала: Ієвлєва Н.Г.

Третій випуск краєзнавчої розвідки присвячений талановитій молоді Черкащини, яка зовсім недавно сміливо і яскраво заявила про себе на мистецькій ниві. Це молоді художники, актори, музиканти, співаки, хореографи… Їхні імена і досягнення ще мало відомі, попереду у них – багато нових цікавих відкриттів, творчих праць. Тож ця розвідка познайомить вас ближче з життям і творчістю молодих дарувань.

Андрій Хливнюк

Відомий український музичний гурт “Бумбокс” знайшов своїх прихильників не тільки в Україні, але й за кордоном. Адже музиканти гастролюють по світу з яскравими концертами, зачаровуючи публіку щирими українськими піснями й своєю особливою музикою. Найбільше ж вони популярні серед молоді.

01

Лідером, автором і виконавцем пісень, а також одним із засновників гурту “Бумбокс” (2004 р.) став наш земляк, молодий талановитий музикант Андрій Володимирович Хливнюк.

Андрій народився у 1979 р. в Черкасах. Навчався у Першій міській гімназії, а також у музичній школі за класом акордеону, займався вокалом, писав вірші, любив малювати. Ще, він мріяв стати військовим перекладачем, але захоплення музикою перемогло. Під час навчання за спеціальністю перекладача в Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького Андрій Хливнюк почав грати в гурті “Мандариновий рай”. У 2001 р. гурт переміг на всеукраїнському фестивалі “Перлини сезону”, й музиканти переїхали до Києва, де було більше можливостей для подальшого творчого розвитку.

Згодом А. Хливнюк, разом з гітаристом гурту “Тартак” Андрієм Самойло, організували гурт “Бумбокс”, який зразу ж став популярним. У 2005 р. було записано їхній перший альбом “Меломанія”. Через рік вийшла друга платівка “Family Бізнес”, що розійшлася в Україні великим тиражем (продано понад 100 тис. примірників цього диску).

02

У 2007 р. Андрій Хливнюк став одним із продюсерів альбому співачки Надін, з якою дуетом виконав власну пісню “Не знаю” і відзняв чудовий кліп. Дует отримав нагороду “Найбільш несподіваний проект року” за версією порталу E-motion.

Подивитися кліп на пісню “Не знаю” можна тут:

Цього ж року пісенна композиція “Бумбоксу” під назвою “Вахтерам” потрапила в радіоефіри російських і українських радіостанцій. З часом гуртом почали цікавитися різні звукозаписні компанії, заключаючи контракти з музикантами.

У 2009 р. Андрій Хливнюк разом з Євгеном Кошовим (із “Студії Квартал-95”) та Потапом озвучили українською мовою французький бойовик “13-й район: Ультиматум”. Наступного року в Києві відбулася презентація альбому “Бумбоксу” “Всё включено”, згодом – альбомів “Середній Вік” (2011) та “Термінал Б” (2013).

Подивитися відеокліпи й прослухати пісні гурту “Бумбокс” можна тут або тут:

У 2012 і 2013 рр. Андрій Хливнюк став лауреатом музичної премії “YUNA” у номінації “Кращий автор слів”.

Подивитися відео інтерв’ю музиканта можна тут:

04

Майже за 11 років існування популярний український гурт “Бумбокс” випустив шість альбомів, дав понад 700 концертів, записав музику до кількох фільмів та серіалів, співав разом з відомими колективами й співаками (Джамалою, гуртом “Океан Ельзи”). І сьогодні цих талановитих молодих музикантів можна побачити на сценах різних куточків України та світу.

Використані джерела:

Остапчук Г. Лідер гурту “Бумбокс” Андрій Хливнюк: “Одну із пісень я присвятив черкащанці” / Г. Остапчук // Прес-Центр. – 2010. – 24 лют. – С. 30.

Прудник М. Бумбокс: “Наша мета – Карнегі-Холл!” / М. Прудник // Однокласник. – 2009. – № 11. – С. 12-13.

Інтернет-джерела:

Бумбокс [Електронний ресурс] // Українські пісні : [сайт]. – Режим доступу : http://www.pisni.org.ua/persons/511.html – Назва з екрану.

Гутик О. Андрій Хливнюк: “Українська музика існує, допоки існують українці” [Електронний ресурс] / О. Гутик // Високий Замок Online : [сайт]. – Режим доступу : http://wz.lviv.ua/interview/129203 – Назва з екрану.

Руслана Лоцман

05

Талановита співачка, авторка пісень, лауреатка багатьох пісенних конкурсів Руслана Лоцман народилася у 1988 р. в селі Матусів Шполянського району на Черкащині. Про неї у Шполянському краї знають усі і з любов’ю називають Русиною. Гарна дівчина з простої селянської родини, скромна, весела, привітна. Поважають Русину й за те, що свого успіху й визнання вона досягла лише завдяки таланту й наполегливості. Хоч зараз співачка живе у Києві, але не забуває, звідки її коріння, якого вона роду. Щороку вона приїздить у рідний край з концертами. І щоразу – такими душевними! Із сцени линуть її пісні “Щира українка”, “Заспіваймо від серця”, “Заплакане кохання”, “Українські дівчата”, “Черкащина”…

Свій пісенний шлях дівчина розпочала з 1994 р. Відтоді стала переможницею багатьох місцевих та обласних конкурсів: “Грайлива веселка”, “Скарбничка майбуття”, “Таланти твої, Черкащино” й інших. У 1999 р. – отримала звання “Кращий автор-виконавець”.

06

А далі молоду співачку чекали виступи та перемоги на всеукраїнських та міжнародних пісенних конкурсах, фестивалях.

У свій час Руслана брала уроки вокалу у народної артистки України Ніни Матвієнко.

Сьогодні Руслана Лоцман, як солістка та у складі вокальних колективів, з успіхом виступає на різних сценах м. Києва та України, бере активну участь у телепрограмах, культурних та шоу-програмах.

07

Коли на сході України розпочалися воєнні дії, Руслана стала однією із перших українських артисток, які підтримали бійців української армії. Вона організувала “Народну філармонію”, куди увійшло багато талановитих артистів, і в складі групи виступає з концертами у зоні АТО. За період військових дій музиканти дали більше 170 концертів для наших захисників.

Прослухати пісні Руслани Лоцман можна тут:

Використані джерела:

Безуглий В. На іменини до Руслани приїхали народні артисти й зійшлося все село / В. Безуглий // Нова Доба. – 2013. – 30 лип. – С. 13.

Марченко В. Руслана Лоцман дарувала Сигнаївці свою любов і пісню / В. Марченко // Черкаський край. – 2013. – 26 лип. – С. 4.

Музыка Л. Руслана Лоцман: “У меня есть песня, где выбираю женихов и пою : “Не журись, матусю, в армії Маруся”. Теперь солдаты нежно называют меня комбат Маруся” / Л. Музыка // Факты и комментарии. – 2015. – 24 янв. – С. 9.

Інтернет-джерела:

Русина (Руслана Лоцман) [Електронний ресурс] : [життя та творчість] // Українські пісні : [сайт]. – Режим доступу : https://www.pisni.org.ua/persons/718.html – Назва з екрану.