До світлого дня Христового Воскресіння наші читачі ретельно готувалися більше тижня й, звісно, не без допомоги нашого закладу. Розмаїті пізнавальні заходи, присвячені Великодню, стабільно користуються популярністю серед наших маленьких відвідувачів, і викликають жвавий відгук з їхнього боку.

     Зразком захопливої, цікаво представленої інформації з теми може вважатися година народознавства «Великодній передзвін», що проходила в межах народознавчої світлиці з популяризації духовної спадщини «Джерельце», яка працює у відділі обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1 – 4 класів. З 11 по 14 квітня захід відвідали учні 2-Є і 2-Д класів СПШ № 17, 2-А та 2-Б класів СПШ № 3, 2-А та 3-А класів Першої міської гімназії, 3-А класу ЗОШ № 19. Бібліотекар нагадала малюкам сумну біблійну історію найпідлішої зради, найстрашнішої самопожертви й найбільшого всепрощення. Потім присутні обговорили народні традиції проживання Страсного тижня з невеличкими ритуалами на кожен його день.

002.JPG 003.JPG 004.JPG 005.JPG

     Ту саму тему піднімали й під час заходів у відділі масової роботи та естетичного виховання. Урок українознавства «Символіка писанкового розпису» з 7 по 17 квітня відвідали учні 3-Д, 3-Є, 2-З класів СПШ № 17, 2-Б класу ЗОШ № 12 та 4-Б класу Першої міської гімназії. 10 квітня до уроку українознавства «Христос Воскрес – це радість із небес» долучилися учні 2-Б класу СПШ № 3. Крім уже названих питань, на цих зустрічах із читачами працівники відділу обговорювали різні види писанок, палітру символів, застосовуваних у цьому мистецтві, і техніки прикрашання яєць до свята. А ще – організовували усілякі розваги, пов’язані з народною образною системо. Великодня, для створення в маленьких користувачів не лише піднесеного, а й веселого настрою.

006.JPG 007.JPG 008.JPG 009.JPG

     Відділ обслуговування учнів 5 – 9 класів дав своїм відвідувачам – учням 5-А класу ЗОШ № 12 – випробувати свої сили в підготовці до свята на практиці. Протягом майстер-класу «Великодня магія», що відбувся 13 квітня, читачі вправлялися у виліплюванні зі спеціальної мастики фігурних оздоб для пасок. Мастику для таких виправ підготувала майстриня Надія Іванівна Вернигора, яка робить цей солодкий кондитерський матеріал за особливим рецептом (він зберігається в таємниці). Під пальчиками захопливих дітлахів розфарбована в різні кольори мастика швидко набула вигляду курчаток, зірочок, метеликів, квітів та інших приємних для ока форм. Щоправда, немалу частину матеріалу кондитери-початківці з’їли… Але й прикраси для пасок у них таки вийшли дуже симпатичні.

010.JPG 011.JPG 012.JPG 013.JPG 014.JPG 015.JPG 016.JPG 017.JPG