У нашій культурі іменини – традиційно менш поширене свято, ніж, скажімо, день народження. Але все одно приємне й важливе. А що, як відзначає його не людина, а… книжка? І коли ті іменини ставити, якщо книг на земній кулі – мільйони і з’явилися вони на світ у найрізноманітніші дні?.. У нашій бібліотеці це свято завжди із задоволенням відзначають наприкінці першого місяця весни такою насиченою подією, як Тиждень дитячого читання. 23 березня якраз відбулося його відкриття.
Першому поєднати весняні шкільні канікули з яскравими бібліотечними заходами, спрямованими на популяризацію дитячої книги, спало на думку письменникові Льву Кассілю ще на початку 40-х років минулого століття. З того часу подія відбувається щорічно й згуртовує в провідних книгозбірнях пострадянських країн найвідоміших сучасних дитячих письменників і щиро залюблених в їхню творчість читачів. Цього року в нашій бібліотеці Всеукраїнський тиждень дитячого читання має назву «Дружать книги з дітворою» та залучає до розваг найменших читачів.
Відкриття Тижня, як і годиться, стало справжнім святом для малюків. З іменинами книги відвідувачів – учнів 3 і 4 класів ЗОШ № 29 та 2-А класу СПШ № 3 – вітали найпочесніші гості. Наприклад, про важливість і користь такого заходу кілька слів сказав голова Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України Володимир Ткаченко. А на додачу – презентував бібліотеці свіжі випуски альманаху обласної письменницької організації «Холодний Яр». На колосальному задоволенні від процесу читання наголосила й письменниця та перекладач Наталія Горішна. Вона підкреслила, що книги – це не просто приємний співрозмовник, а й чудовий інструмент для роботи над душею й розумом. Ще одна письменниця Олена Желєзняк також похвалила всіх завзятих читачів, а ще запросила малечу спробувати й себе в ролі поетів та прозаїків на заняттях літературно-творчого гуртка «Пегасик», яким вона зараз керує. Нагадаємо, що творча майстерня працює в нашій бібліотеці вже понад 40 років і серед колишніх вихованців може похвалитися не одним реалізованим талантом у красному письменстві та літературознавчій науці.
Святковий настрій присутнім подарували й артисти. Зокрема, кілька пісень про Україну заспівали учасники вокального ансамблю «Квітограй» Черкаської дитячої музичної школи № 2. Запальні танці представили учні Першої міської гімназії. Невеличку комедійну сценку про цінність книги розіграли маленькі учасники літературного театру «Задзеркалля», що також діє в бібліотеці. А от професійно про сценічне мистецтво з юними читачами говорили актори Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка. Для того, щоб унаочнити взаємодію якісної літератури й театру, артисти продемонстрували уривки з вистав «Троє поросят», «Всі миші люблять сир» та «Золоте курча».
Та в центрі уваги в цей день, безперечно, перебувала книга. Про неї декламували вірші, ставили питання у казковій вікторині, її хвалили й обговорювали. Відкриття передувало цілій низці захопливих заходів, пов’язаних із якісною літературою. З 23 по 30 березня наші відвідувачі братимуть участь у численних змаганнях, квестах, цікавих зустрічах, літературно-музичних святах, відеоподорожах, іграх. А ще на них чекають нові книжкові виставки, бібліогід, книжковий аукціон, лялькова вистава, майстер-клас. Крім того, до кінця Тижня буде нарешті підбито підсумки трьох головних бібліотечних конкурсів, до проведення яких долучилися всі читальні області. Стежте за новинами.