Соколова Г. Використання краєзнавчих досліджень при підготовці до конкурсу «МАН-Юніор Дослідник» як ефективний спосіб формування національної ідентичності / Ганна Соколова // Школа Юного Вченого. – 2021. – № 5-6. – С. 14–21.
У час глобалізації та інтеграції спостерігається тенденція до стирання кордонів між державами, націями, мовами. Разом із тим увиразнюється етнічне, питомо своє, те, що відрізняє й вирізняє. Це має стосунок до проблем ідентичності, себто тотожності: ким я себе усвідомлюю в цім світі в етнічному, національному, мовному, релігійному, культурному сенсах. А також пам’яті, зокрема родової, національної, історичної: хто є мої пращури і який «спадок» є мені тягарем, а який – винагородою.
Авторка статті має на меті акцентувати цінність краєзнавчого пласту, необхідність звернення до локального (фольклорного, літературного, історичного, культурного), виходячи з тої місцевості, яка є «малою батьківщиною».
Про особливості написання робіт такого кшталту, попередній досвід учасників і керівників читайте в журналі «Школа Юного Вченого», а пропонована стаття стане «гідом» у підготовці наукової роботи з питань краєзнавства.