Бида Д. Единицы измерения нужно знать в лицо! / Д. Бида // Колосок. – 2014. – № 8. – С. 10-17.
Вивчати походження слів завжди цікаво, адже можна дізнатися багато нового про мову, про культуру та історію народів. Є серед слів особлива група – епоніми. Ними позначають винаходи, явища, предмети, названі на честь людей, які їх придумали або вперше використали. Дуже часто людину вже й не пам'ятають, але винаходом користуються. Так, наприклад, знаменитий новорічний салат придумав французький кулінар Олів'є.
Вулиці, кратери на Місяці, хімічні елементи, рослини часто називають на честь людей, які їх відкрили. Своєрідними пам'ятками є назви законів природи, встановлених знаменитими вченими. Але є ще цілий ряд епонімів, які увічнили їх пам'ять – назви одиниць виміру фізичних величин. Ми записуємо їх після чисел, розв’язуючи задачі, і так звикли до загальновживаних скорочень, що навіть не замислюємося над тим, чому вони виникли: Н, Вт, Кл, Па, А, Дж. А походять вони від прізвищ відомих вчених: Ньютон, Ватт, Кулон, Паскаль, Ампер, Джоуль.
Якими були ці люди в дитинстві? Яку освіту отримали? Можливо, є якесь правило, як стати знаменитим? Відповіді на ці запитання ви знайдете, прочитавши статтю.