background

Трофимова С. Лебединое озеро / С. Трофимова // Юный художник. – 2013. – № 7. – С. 44-45.

Краса лебедя з давніх часів привертала до себе увагу людей і пробуджувала у них творчу уяву і фантазію. Тому цей птах зображений у багатьох легендах і міфах, казках і віршах, у музиці, творах образотворчого та прикладного мистецтва.

Багато з нас, можливо, вперше побачили лебедя не на волі, в озері, а на сторінках відомих казок, в ілюстраціях, створених художниками. Одним із таких ілюстраторів є Іван Білібін, який залишив нам велику спадщину – майстерне оформлення книг для дітей, які перевидаються вже більше ста років. Створюючи зображення лебедя до казок «Царевна-Лягушка» і «Сказка о царе Салтане» О.С. Пушкіна, він майстерно підкреслював красу цього величного птаха бездоганною пластикою ліній.

Надзвичайний, напівфантастичний образ лебедя створив і талановитий російський художник Михайло Врубель. На його картині можна побачити справжню магію – момент перетворення лебедя в казковий і прекрасний образ дівчини в одязі із лебединого пір’я…

А ще є музична казка-балет Петра Ілліча Чайковського «Лебедине озеро». У своїй чарівній музиці композитор втілив вічну історію кохання, прагнення до щастя, протистояння важким ударам долі – все те, що уособлює цей прекрасний птах...

Цікавими для вас будуть і міфи та легенди про лебедів, які розповідаються у статті.