background

Носороги // Тошка. – 2013. – № 7. – С. 4-6.

Ще 10тисяч років тому шерстисті носороги разом з мамонтами вільно бродили по лугових рівнинах Європи та Азії. Палеонтологи знаходять кістки цих носорогів на всіх стоянках давніх людей. Після того, як прийшли і пішли льодовики, і клімат різко змінився, ці тварини вимерли, а інші види носорогів відступили в тропічні області Азії та Африки.

Носороги до цих пір там і поширені. Головна прикраса тварин – один чи кілька рогів на кінці морди. Незважаючи на твердість, роги – не кістки; вони з кератину, тобто з білка, який формує волосся. У багатьох народів роги носорогів вважаються цілющими, а тому дуже ціняться і дорого коштують. Ліки з них є складовою частиною китайських рецептів довголіття та безсмертя. Через великий попит на роги, носороги знаходяться на межі знищення. Однак останнім часом проводяться заходи по збереженню тварин, а тому спостерігається невелике зростання їх чисельності.

Існує кілька видів носорогів, серед яких: африканський білий, африканський чорний, індійський та суматранський. Чим же вони відрізняються? Який спосіб життя ведуть носороги? Чим харчуються? Як спілкуються між собою? Які у них родинні стосунки?

Прочитайте статтю і дізнаєтесь багато цікавого про цих рідкісних тварин!