background

Бида Д. Живая или неживая, или откуда взялось «черное золото»? / Д. Бида // Колосок. – 2013. – № 7. – С. 36-41.

Чи замислювалися ви, як часто ми користуємося предметами та речовинами, для виробництва яких потрібна нафта? Щодня! Найпоширеніші матеріали на основі нафти – пластмаси. Вранці ви чистите зуби пластмасовою щіткою, розчісуєте волосся пластмасовим гребінцем, включаєте пластмасовий чайник, дивитесь новини по телевізору з пластмасовим корпусом. Деталі побутової техніки, меблі, синтетичні матеріали і миючі засоби, посуд, світильники, спортивний інвентар, добрива, ліки – цей перелік речей можна продовжувати нескінченно.

Нафтатакож є найважливішим джерелом енергії. Вона має високу енергоємність, зручна в транспортуванні, а тому практично незамінна як енергетичний ресурс. Нафта та нафтопродукти забезпечують енергією транспорт і промисловість, впливають на обороноздатність країни. Завдяки нафті в наших будинках тепло, світло і комфортно.

Тому немаєнічого дивного в тому, що нафта опиняється в центрі багатьох міжнародних конфліктів: хто володіє нафтою, той володіє світом. Завдяки нафті деякі люди казково багатіють, а країни, в яких вона б’є ключем, перетворюються на квітучі оазиси. Справжнє «чорне золото»! Так звідки ж воно? І чи надовго вистачить запасів нафти?

Стаття дасть відповіді на ці та багато інших запитань.