background

Шевчук Л. Почему пахнут цветы / Л. Шевчук // Колосок. – 2013. – № 7. – С. 24-27.

Аромати рослин – це одне з див природи. Чарівно пахнуть троянди, лаванда, мускатна м’ята, герань, базилік, ірис, фіалка, бузок, конвалія, розмарин, чорнобривці і багато інших рослин. Їх запахи нікого не залишать байдужим – вони приносять хороше самопочуття і радість. Проте є й такі, що пригнічують настрій і навіть можуть викликати нездужання.

Запахи використовували ще древні мисливці. Вирушаючи на полювання, чоловіки африканських племен намазувались з голови до ніг пахучим соком болотної пальми, щоб тварини не відчували їхнього наближення. Коли ж поверталися додому з мисливськими трофеями, їм на голови одягали вінки з пахучих квітів –символ радості. До речі, звичай зустрічати переможців вінками зберігся до нашого часу.

Вдихаючи квіткові аромати, мимоволі дивуємося їх різноманітності. У одних квітів солодкі, пряні приємні запахи, у інших – різкі і неприємні, а є рослини, які не пахнуть зовсім. Від чого це залежить? Виявляється, у квітів є спеціальні залози, що виробляють пахучі ефірні масла. Випаровуючись, вони надають квітці аромат. Що ж це таке – ефірне масло? Навіщо рослині ефірні масла? Яким штучним способом можна їх отримати? Вам цікаво дізнатися?

Прочитайте статтю і пориньте у чарівний ароматний світ рослин!