Зелений коник // Професор Крейд. – 2013. – № 6. – С. 11-13.
Чи знаєте ви, що коник – найдавніший на Землі музикант? Оркестри коників та їх родичів цикад і цвіркунів звучали у прадавніх заростях задовго до появи не тільки тварин, а й жуків та метеликів…
Коники мають зелений фрак, «складані» задні ноги, довгі вусики та напівпрозорі крила. Вони вміють слухати ногами, скрекотати крильми, відкидати кінцівки та прикидатися зеленими листочками.
Хоча коники – одні з найкращих стрибунів на далекі відстані, стрибати вони не люблять. Радше будуть лізти по рослинах або перелітати з місця на місце. Варто органам слуху, які розташовані на передніх ногах коника, вчути підозрілий шурхіт, як задні ноги самі катапультують якнайдалі від небезпеки. Голова й спрацювати не встигне: «Куди це я? Навіщо?!». Буває, що жабка виявиться спритнішою, і таки ухопить коника за ногу. А той реагує миттєво: клац зубами – і лишає ногу хижакові. Не страшно – нова виросте, як хвіст у ящірки! Ось такі вони коники-стрибунці!
А чи цікаво вам дізнатися, як розмножуються цвіркуни, чим харчуються, де мешкають? За допомогою якого унікального музичного інструменту вони так мелодійно скрекочуть?
Тож прочитайте статтю та познайомтеся з цією цікавою комахою!