background

Китайський Новий рік // Стежка. – 2012. – № 24. – С. 11.

Надзвичайно пощастило китайцям: вони святкують Новий рік не 1 січня, а щороку по-різному, адже живуть за особливим, місячним календарем. У цьому році – це 10 лютого. Це свято має назву Чунн-дзьє і вважається святом початку весни. Крім того, це свято світла. Люди запалюють ліхтарі та проходять вулицями міста, освітлюючи шлях новому року. Китайці вірять, що скрізь живуть огидні злі духи. Тому, щоб у новорічну ніч, поки люди святкують і розважаються, ці духи не залізли до їхніх осель, напередодні заліплюють усі вікна та щілини папером. А нечисть відлякують фейєрверками та вистрілами петард.

Втім, люди прагнуть захистити від злих духів не лише оселі, а й своїх дітлахів. У новорічну ніч батьки дарують дітям загорнені в червоний папір монетки. Вважається, що такий подарунок не тільки чудово оберігає, а й принесе достаток у майбутньому.

Свято триває довгоі. Кожен день Нового року китайці святкують по-різному. У перший – славлять своїх предків та дякують богам за здоров'я родичів. Другого дня ходять у гості до батьків з подарунками та смачними стравами. Але найдивніше святкують жителі Китаю третій день Нового року: вони вважають, що саме у цей час домашні миші видають заміж своїх дочок, тож треба лягти спати якомога раніше, аби не заважати мишкам проводити пишні весілля.

Більше про святкування Нового року в Китаї дізнаєтесь, прочитавши цю статтю.