Чудеса природи // Щедрику-ведрику. – 2012. – № 48 (травень). – С. 32-33.
Серед усіх живих істот на Землі ссавці нам найближчі, адже ми теж теплокровні, народжуємося з тіла матері, у ранньому дитинстві харчуємося виключно материнським молоком. І ще у нас є волосся. В усякому разі, пір’я і луски на людині немає. Літати ссавці теж не дуже вміють, якщо не брати до уваги кажанів. Зате вони швидко бігають, ходять, скачуть і плавають. Може саме це й допомогло їм стати справжніми господарями суходолу і води.
Перші ссавці з'явилися приблизно 180 млн. років тому. Їхніми предками були плазуни. У межах класу ссавців виділяють два підкласи – першозвірі, ябо яйцукладні, та справжні звірі, до яких входять нижчі звірі, або сумчасті, і вищі звірі, або плацентарні. З першозвірів до наших днів дожили тільки качконіс та єхидна, які зберегли ряд ознак, властивих їіхнім предкам-плазунам. Ці ссавці відкладають яйця, але дитинчата, які вилупилися з яєць, як і у всіх ссавців, живляться молоком матері.
Багато ссавців не можуть швидко пристосуватися до змін, які людина вносить у природу, багатьох майже зовсім знищили. Саме від нас буде залежати: жити їм на Землі, чи зникнути.