Які сучасні митці з нашої області святкують свої ювілеї в наступному році, дні народження яких класичних письменників й арт-діячів обов’язково варто відзначити, які дати важливі для мистецьких закладів Черкащини, дізнавайтеся з нашого нового бібліографічного матеріалу. Кожна річниця супроводжується короткою важливою інформацією про внесок конкретної людини чи установи в місцеву й національну культуру, про значущі віхи життя митців та їхні найбільш помітні твори. Публікацію можна знайти в розділі «Бібліотечному фахівцю» (рубрика «Бібліографічні матеріали»).

Бібліотурне "Читаємо, навчаємо" завітало в Шполу

Познайомитися з духами природи та побувати на уроках Лісової школи, створеної уявою Всеволода Нестайка, пощастило шполянським читачам. Бібліотекарям же випала нагода перейняти досвід черкаських колег у проведенні атмосферних квестів, створенні онлайн-ігор, веденні профілів у соцмережах й актуалізації бібліотечних фондів для дітей. Черкаська обласна бібліотека для дітей успішно продовжила втілювати проєкт «Бібліотечне турне «Читаємо, навчаємо», завітавши цього разу до Шполянської міської бібліотеки КЗ «Центр культури і дозвілля». Поїздка стала можливою завдяки підтримці державної установи «Український інститут книги» і була здійснена за кошти державного бюджету України.

Визначено переможців обласного етапу Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу "Творчі канікули – 2023"

Уже всьоме юні письменники Черкащини позмагалися у Всеукраїнському дитячому літературному конкурсі «Творчі канікули». У своїх прозових і віршованих творах діти й підлітки осмислювали сучасність, мріяли про добро та мир, будували професійні плани на майбутнє, милувалися природою, мандрували коридорами уяви. І дивували досвідчене журі несподіваними референсами та багатим, як на юний вік, стилем. Тож із задоволенням повідомляємо, хто цього разу здобув лаври переможців в обласному етапі змагання.

Бібліотечне турне почалося з м. Монастирища

Близько пів сотні дітей і 30 бібліотекарів взяли участь у розважальних і навчальних заходах, проведених працівниками Черкаської обласної бібліотеки для дітей під час виїзду до м. Монастирища. Поїздка відбулася в межах бібліотечного турне «Читаємо, навчаємо», що потрапило в десятку переможців конкурсу культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію і проведення заходів з промоції читання. Реалізація проєкту стала можливою завдяки підтримці державної установи «Український інститут книги» і здійснюється за кошти державного бюджету України. 

Журі обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання – 2023» готове оголосити переможців! На адресу конкурсної комісії в Черкаській обласній бібліотеці для дітей надійшли роботи 12 читачів, представників дитячих та публічних бібліотек територіальних громад Черкащини. Конкурсанти були обрані за підсумками програми літніх читань у Черкаській області, що мала назву «Синьо-жовті книжкові розваги». До участі в цих читаннях були залучені 266 дітей і підлітків.