Оголошено конкурс дитячого малюнку «Вільнюсу – 700»

Перший у цьому році всеукраїнський дитячий творчий конкурс оголошує Національна бібліотека України для дітей. Він присвячений столиці Литви – європейської країни, що незмінно підтримує нашу державу й вірить у нашу перемогу. Йдеться про Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку «Вільнюсу – 700», ініційований Посольством Литовської Республіки в Україні. Захід проводиться спільно з Національною спілкою художників України та Українською асоціацією працівників бібліотек для дітей.

Умови прості: учасникам пропонують зобразити місто Вільнюс у всьому його розмаїтті – культурному й історичному. Журі прийматиме малюнки формату А3, виконані будь-якими художніми засобами й техніками та наділені особливим авторським баченням. Змагання проводитиметься у трьох вікових категоріях: дошкільнята й учні 1 – 4 класів; учні 5 – 7 класів; учні 8 – 11 класів. Переможці Конкурсу будуть оголошені 1 червня 2023 року у Міжнародний день захисту дітей та відзначені дипломами і пам’ятними призами від Посольства Литовської Республіки в Україні.

Роботи на другий (обласний) етап конкурсу просимо надсилати на поштову адресу Черкаської обласної бібліотеки для дітей до 1 квітня 2023 року включно. Умови до оформлення супровідного повідомлення та інші деталі конкурсу можна знайти в Положенні на сайті Національної бібліотеки України для дітей.

Вітаємо казкаря Сашка Лірника з 60-літтям!

24 січня 60-й день народження відзначає сучасний чоловік-оркестр, казкар, музикант і наш земляк Сашко Лірник. Справжнє його ім’я – Олександр Власюк, і, крім лірництва, він відомий як інженер-будівельник та кораблебудівник, колишній учасник київського гурту «Вій», сценарист, актор, телеведучий, автор телепрограм. Він неодноразово брав участь у музичних та етнографічних фестивалях (при чому долучався і як член журі, і як гість основної сцени, і як організатор), докладав руку до створення сучасних українських кінострічок за власними фентезійними оповідками, проводив для дітлашні свята, записував аудіокниги, озвучував мультсеріал тощо. Видання його «Казок» стабільно користуються попитом серед наших читачів і незмінно збирають захоплені відгуки як від малечі, так і від батьків.

До круглої дати в житті митця ми підготували мініблог «Сашко Лірник – казкар з Умані». У цьому бібліографічному матеріалі зібрано чимало цікавого про письменника й музиканта. Зокрема, ви можете ознайомитися з його біографією, колоритними цитатами, переглянути читацькі рецензії на його твори й замовити книгу в бібліотеці, прослухати обрані відеоказки, почитати й подивитися численні інтерв’ю тощо. Мініблог ви знайдете на сайті Черкаської обласної бібліотеки для дітей в розділі «Ресурси бібліотеки» (рубрика «Інтерактивні ресурси. Література»). 

Колектив бібліотеки від щирого серця вітає ювіляра й зичить невичерпного натхнення, творчої енергії та подальших мистецьких звершень! 

День Соборності України – у бібліотеці

Пройнятися духом єдності й почуттям гордості за країну, підготувати особливі символічні дарунки для захисників України й навзамін отримати солодощі випала нагода учням 1-Б класу Першої міської гімназії. Працівники відділу обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1 – 4 класів представили малечі прем’єру патріотичної гри «День Соборності України». А Благодійний фонд «МХП – Громаді» привітав наших читачів зі святом – кожна дитина отримала пакунок із ласощами.

Літературно-музичний салон "Музи не мовчать"

Серед цитат, які приписують римському політикові й ораторові Марку Туллію Цицерону, є й така: «Коли говорять гармати, музи мовчать». Століттями повторюючи ці слова, люди мистецтва оскаржують їх чи підтверджують, залежно від власної творчої наснаги й суспільства, до якого сентенцію застосовують. На щастя, 11 місяців повномасштабної війни в Україні довели, що навіть у найтемніші часи музиканти, письменники, художники, театральні діячі знаходять джерела натхнення й передають болісні емоції, спільні для мільйонів людей, у потужних арттворіннях. І літературно-музичний салон «Музи не мовчать», який працівники відділу масової роботи та естетичного виховання організували для читачів бібліотеки, був покликаний підтвердити живу силу та розмаїття сучасного національного мистецтва.

Арттерапевтичні заняття психологів із дітьми в бібліотеці

Низку психологічних занять із використанням арттерапевтичних технік провели з нашими читачами фахівці черкаського відділення Неурядової організації Triangle Génération Humanitaire Ukraine. До Черкаської обласної бібліотеки для дітей на такі заходи завітали учні 1 – 4 класів приватної школи "Discovery School", 5 класу приватної школи «Ідея», учасники гуртка «Літературне краєзнавство» Черкаського міського центру туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту.