Едмондс Д. Робот під прикриттям : мій перший рік серед людей : роман / Девід Едмондс, Берті Фрейзер ; з англ. пер. Г. Лелів ; обкл. І. Сулими. – 2-ге вид. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2020. – 295 с.

У книжці з теплотою й гумором досліджуються стосунки дитини-робота та звичайних дітей. Якщо супертехнологічна андроїдка Дотті зможе провести цілий рік серед людей, маскуючись під 12-річну школярку, вона здобуде для своїх творців багатомільйонну винагороду. Дотті відчайдушно намагається влитися в соціальне життя 7-го класу, але постійно втрапляє в кумедні халепи, які розсмішать читачів, а філософський підтекст, уплетений авторами в цю історію, розширить їхній світогляд. Щоб не дати себе викрити, Дотті застосовує на практиці все, чого навчилася від людей.

Для читачів старшого шкільного віку.

Маєр К. Сторінки світу. Т. 2 : Нічна країна / Кай Маєр ; пер. з нім. Н. М. Спесивцева. – Харків : Ранок, 2021. – 447 с. – (Сторінки світу).

Продовження пригод Фурії Саламандри Ферфакс у світі, де книги несуть магію і вміють переміщувати обраних у просторі та часі, а потужні бібліоманти за допомогою своїх Книг душі цю магію спрямовують чи на владу над світом, чи на глобальні зміни в ньому… У другому томі серії книги та їхні персонажі постануть для читача в нових незвичайних вимірах: буквоїди для польотів, наркотичні книги, закоханий екслібр-охоронець. Однак головне – те, що в цій частині циклу Фурія та її друзі наблизяться до самого серця книжкової магії: Багряної зали та Святилища. І події, які розгорнуться там, змусять затамувати подих.

Для читачів старшого шкільного віку.

Маєр К. Сторінки світу. Т. 1 : Простір бібліомантії / Кай Маєр ; пер. з нім. М. В. Волкової. – Харків : Ранок, 2021. – 415 с. – (Сторінки світу).

Світ, у якому живе Фурія Саламандра Ферфакс, – це світ книг. У її домівці – гігантська бібліотека, повна рідкісних видань і таємниць. Але книги в цьому світі не просто розповідають історії та зберігають їх для прийдешніх поколінь. Вони впливають на долі людей, а Книги душі дають магічні здібності могутнім чаротворцям цього книжкового світу – бібліомантам. Проте Книгу душі ще треба знайти, і шлях, який в її пошуках пройде Фурія, буде небезпечним і принесе неочікувані відкриття.

Для читачів старшого шкільного віку.

Нільсен С. Усі ми з молекул / Сьюзін Нільсен ; пер. з англ. К. Сокульської ; за ред. К. Шпак ; дизайн обкл. Є. Спіжового. – Харків : Жорж, 2020. – 315 с.

Тринадцятирічний Стюарт – обдарований підліток із мегарозвиненими розумовими здібностями, але в нього не все гаразд із соціальними навичками. Чотирнадцятирічна Ешлі – зірка шкільної тусовки з блискучою зовнішністю і геть не блискучими оцінками. Їхні світи ось-ось зіткнуться, адже Стюартів батько та мама Ешлі вирішують жити разом. Стюарт намагається бути на 89,9 відсотка щасливим, а Ешлі на 110 відсотків у шоці. Зведений брат-ботан може загрожувати її статусу в школі, а вона до того ж мусить приховувати від однокласників справжню причину розлучення батьків. Ешлі та Стюарт – цілковиті протилежності, але все ж таки в них є одна спільна риса: вони, як і всі, складаються з молекул.

Для читачів старшого шкільного віку.

Гант Ш. Інженіально! Інженерія в дії / Шеннон Гант, Джеймс Гуллівер Генкок ; [пер. з англ. І. Серебрякової]. – Харків : Жорж, 2021. – 48 с. : іл. – (Час із книгою).

Книга познайомить із основними етапами інженерного проєктування й на прикладі дев’яти історій із реального життя доведе, наскільки геніальними можуть бути інженери та їхні винаходи. З’ясуйте, як крок за кроком люди, здатні розв’язати будь-яку проблему, створюють надшвидкий велосипед, усувають затори на дорозі, створюють штучну шкіру й навіть захищають від зникнення стадо карибу, що опинилося під загрозою.

Для читачів середнього шкільного віку.