Горянич М. Леся Українка і я : оповідання про життя поетеси Л. Українки / Марина Горянич ; іл. Т. Гущина. – Київ : Зелений пес, 2011. – 47 с. : іл. – (12 балів. Українська література).

 

    Історія життя та творчості Лесі Українки, її перемоги над собою, недугою та царатом, що душив будь-яке живе українське слово. Легка мова та вдало розроблена інтрига тримають увагу читача до останньої сторінки, а елементи енциклопедії та вміщена в кінці табличка дозволяють використовувати книжку як додатковий матеріал на уроках історії України, для написання рефератів, підготовки до екзаменів тощо.

    Для читачів середнього шкільного віку.

     Горянич М. Княгиня Ольга і я : оповідання про життя княгині Ольги / Марина Горянич ; іл. А. Лисиці. – Київ : Зелений пес, 2011. – 47 с. : іл. – (12 балів. Історія України).

 

    «Святу» Ольгу, виявляється, не всі вважають святою. Ще й досі її проклинають на Поліссі нащадки древлян, тих самих, що княгиня спалила разом із містом, – з таким парадоксом зустрічаються герої книжки «Княгиня Ольга і я». Як можна пам’ятати те, що відбулося тисячу років тому? Чи личить помста «святій» княгині? А може, мали рацію древляни, коли вбили її чоловіка – рекетира і ненажеру Ігоря? Чи справа тут не в ньому, а у звичайній конкуренції Києва та Іскоростеня? Такі зовсім не дитячі проблеми доводиться розслідувати юним слідопитам, подорожуючи до Полісся, місця, де відбувалися ті давні криваві події. Літописне оповідання про княгиню Ольгу та місцеві поліські легенди про зраду князів стали приводом для детективного розслідування, що його ведуть близнята-підлітки та їхній старший приятель-студент. Для читачів середнього шкільного віку.

     Ручай Г. Іван Мазепа і я : оповідання про життя гетьмана І. Мазепи / Ганна Ручай ; іл. О. Грищенко. – Київ : Зелений пес, 2011. – 47 с. : іл. – (12 балів. Історія України).

 

    У школі конфлікт – хлопців з хутора Мазепинці дражнять «зрадниками», вони у відповідь лізуть битися. Але мудрий директор не викликає батьків, не робить записів у щоденниках – він збирає винуватців у своєму кабінеті і дає завдання: самостійно розібратися у тому, що сталося з гетьманом Іваном Мазепою, звідки іде міф про його зраду і взагалі, ким був цей вусатий дядько, портрет якого прикрашає десятигривневу купюру. Історія гетьмана Івана Мазепи подана через сприйняття сучасних школярів, які разом з учителем прагнуть з’ясувати складні обставини тієї доби.

    Для читачів середнього шкільного віку.

     Левицька В. Степан Бандера і я : оповідання про життя С. Бандери / Віта Левицька ; іл. В. Тихонюк. – Київ : Зелений пес, 2011. – 47 с. : іл. – (12 балів. Історія України).

 

    Степан Бандера – бандит чи герой? З цієї книжки читачі дізнаються про добу, коли жив Степан Бандера, про події, що спонукали його до боротьби, та про несправедливі звинувачення, що їх фальсифікували недруги України. Історія життя та діяльності Степана Бандери подана як детективне дослідження, що ведуть хлопчик та його старший брат у пошуках істини.

    Для читачів середнього шкільного віку.

     Тарабанчук Ю. Небезпечні хованки, або Розвідники Люка і тerra incognita / Юрій Тарабанчук ; іл. О. Мазур. – Київ : Зелений пес, 2007. – 223 с. : іл. – (Для тих, хто не любить читати).

 

    Хованки – весела й приємна гра. За єдиним винятком – якщо доводиться грати на невідомій небезпечній території, та ще й із бандою смердючих скунсів-розбійників, які захопили у полон молодшого брата самого коменданта Фортеці Доброї Надії. Проте Серж Люка, розвідник загону бойових собак, не збирається поступатися нахабам. У нього є вірні друзі, а ще – чудова ідея, як визволити бранця. Люка точно знає: підступним скунсам його жарт буде не до вподоби!

    Для читачів молодшого шкільного віку.