Відразу дві зустрічі із сучасними українськими письменницями Мією Марченко та Катериною Пекур мали можливість відвідати читачі Черкаської обласної бібліотеки для дітей. Заходи вийшли фантастичними в усіх значеннях цього слова, адже обидві авторки пишуть фантастику й фентезі для дітей і підлітків, а ще – просто фантастично цікаво розповідають про свою творчість, методи роботи й задуми на майбутнє. Поспілкуватися з письменницями в межах «Літературного рандеву з Мією Марченко та Катериною Пекур», організованого відділом обслуговування учнів 5 – 9 класів, завітали учні 8-А й 8-Б класів Першої міської гімназії. А за два дні обговорити спільний проєкт авторок «Діти вогненного часу» й окремий роман Мії Марченко «Місто тіней» за участю обох письменниць у бібліотеці зібралися учасники читацького клубу «Книжкові серфери» й літературно-творчого гуртка «Пегасик».
Книга «Діти вогненного часу» хоч і є підлітковим фентезі з елементами детективу, містить при цьому багато змістових шарів і досить щільно працює із сучасними українськими реаліями. Її події відбуваються в перші місяці повномасштабного вторгнення, тож розгубленість, розпач, страх, самотність українців передаються в ній доволі виразно. Однак на цьому фоні розгортається й дуже жвавий сюжет, заснований на українській та іноземній міфології, історії Києва та його топоніміці. Авторки пропрацювали великий пласт джерел із теми, тож усі персонажі та й увесь химерний світ київського «задзеркалля» цілком переконливі. Власне, про особливості роботи над цими аспектами й ішлося впродовж обох зустрічей.
Письменниці розповідали, як саме тривала їхня робота, які київські заклади, архітектурні дивовижі, місцеві жителі, родинні історії надихали їх на творчість, як з невеличкого оповідання «Діти...» перетворилися на великий роман, обсягом понад 600 сторінок. Присутні на заходах читачів демонстрували щиру зацікавленість у темі, тож Мія Марченко й Катерина Пекур залюбки відповідали на дитячі питання. Розповіли, як самі писали в дитинстві й будували свою серйозну літературну кар’єру вже в старшому віці; у чому справедливі порівняння їхніх сюжетних твістів із творами Джоан Ролінґ і Ніла Геймана, а в чому – ні; як вони розвиватимуть окремі ідеї, пов’язані з героями книги в майбутньому. І чи варто шукати в наявних і майбутніх творах нашої землячки Катерини Пекур так само цікавих історій у локаціях Черкас і Черкаської області (спойлер – так!).
Тепле й насичене спілкування закінчилося спільним фотографуванням й автограф-сесіями. Окремо дякуємо Мії Марченко за подаровані нашій бібліотеці книги: з ініціативи письменниці наш фонд поповнився збірками казкових і фентезійних творів, до яких Мія доклала руку як авторка або перекладачка. Щиро сподіваємося на подальшу співпрацю з письменницями й на те, що ще не раз побачимо і Катерину Пекур, і Мію Марченко в стінах Черкаської обласної бібліотеки для дітей!