Атмосферними містичними бібліосутінками «Як на Велесову ніч...» відзначили в Черкаській обласній бібліотеці для дітей західне свято Гелловіну й кінець жовтня. Більшість серйозних дослідників називають Велесову ніч міфом і спробою підмінити національним аналогом чужу традицію. Однак чом би не скористатися нагодою й не обговорити те, що так цікавить дітей і юнацтво зараз під впливом зарубіжної культури? Зрештою, в українському фольклорі вистачає цікавих демонологічних створінь і зловісних вірувань, про які варто знати. А якщо ще й зробити пізнання веселим і карнавальним, вийде яскрава етновечірка, яка нам цього разу чудово вдалася!
На бібліосутінки зібралося понад 30 попередньо зареєстрованих дітей віком від 9 до 13 років. Їхня святкова пригода почалася із зустрічі з духами, що, на думку наших пращурів, одвічно населяли ліси, гори, водойми й поля. Зловорожі й помічні, вони вимагали від подорожніх різних ритуалів і, водночас, виховували в наших предків певну мораль. У бібліотеці мавка, чугайстер, повітруля, лісовик, хуха та інші дивовижні істоти особливо не розбишакували, але так само мали для наших гостей загадки й кумедні завдання.
Наступним етапом вечірки став мініквест, побудований на простому хімічному досліді, пошуках коду й відкритті скриньки зі скарбами. До слова, про скарби: за свої зусилля й активність читачі заробляли символічні монетки-гарбузики, за які наприкінці можна було отримати різні солодощі. Крім уже згаданих ігрових завдань, на учасників чекали тематичні ребуси й пазли, робота з якими неодмінно винагороджувалася.
Творчим елементом бібліосутінок стали кумедні майстер-класи з виготовлення тематичного декору – гарбузів із повітряних кульок й аплікацій зі скелетом із вушних паличок. Завершував дійство короткий сеанс у віщунки, яка трохи розповіла про давні ворожіння й запропонувала гостям самостійно зазирнути в майбутнє за допомогою рун.
Після подій вечірки всіх учасників запросили на чаювання. Смаколики ж до чаю діти обрали самі, обмінявши чесно зароблені монети-гарбузики на цукерки та печиво.