Відзначити красиве й важливе свято – День писемності та мови – Черкаська обласна бібліотеки для дітей запропонувала користувачам у форматі інтелектуальних ігор і пізнавальних заходів. Для менших читачів і більш досвідчених підлітків у різних відділах книгозбірні підготували заходи, присвячені виникненню й розвитку писемності на території нашої держави, видатним просвітителям і письменникам, лексичному багатству сучасної української мови.
Так, у відділі масової роботи та естетичного виховання пройшла пізнавальна година «Споконвіку було слово...». Учням 9-А класу Першої міської гімназії повідали про типи первісного письма – піктографічне, символьне, ідеографічне; дар писемності, принесений нашим пращурам Кирилом і Мефодієм; перші літописи, козацькі хроніки, найважливіші художні твори, на основі яких у ХІХ ст. формувався сучасний український словник. Не оминули бібліотекарі увагою століття обмежень і заборон, коли придушували українську мову, але так і не спромоглися її винищити. Доповнили історичну інформацію цікаві факти про мовлення й тематичні легенди, що оспівують красу й різноманіття «солов’їної».
Пізнавальну частину доповнила ігрова, що дала читачам можливість задуматися, пригадати мовні уроки й ще краще опанувати мову. Таку ж насичену й адаптовану до меншого віку гравців програму – мовні забавлянки «На крилах слова» – підготували для учнів 4-Б класу ЗОШ № 6 у відділі обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1 – 4 класів. На обох заходах учасникам пропонували скласти слова з літер, продемонструвати знання фразеології, діалектизмів, рідковживаних, але виразних лексем. Стимулом для інтелектуального напруження була не просто цікава ігрова форма викладу інформації, а й суперництво між командами, що дало дітям і підліткам можливість помірятися знаннями, пам’яттю й логікою.