День Незалежності України та День Державного Прапора святкували в Черкаській обласній бібліотеці для дітей низкою яскравих пізнавально-розважальних заходів для читачів різного віку. І в організованих груп, і в індивідуальних відвідувачів була нагода більше дізнатися про історію й національні символи держави, перевірити власні знання, висловити свою повагу й любов до України.
У відділі обслуговування учнів 5 – 9 класів для підлітків, які відпочивають у дитячому таборі «Оріон», провели урок державності «Велич, влада, сила в атрибутах і символіці». З розповіді бібліотекарки учасники дізналися про походження Державного Герба України й глибинне значення тризуба, про символіку кольорів Державного Прапора та його затвердження в якості офіційного атрибута, про історію написання музики й тексту славня, про грошову одиницю нашої країни.
Свято-розвагу «Край, в якому варто жити» для малечі, що відпочиває в літньому таборі «Змістовно» ГО «Ми є поруч», організували у відділі обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1 – 4 класів. Юним патріотам пропонували послухати цікаву інформацію про досягнення України й українців за роки незалежності, написати на промінчиках мальованого сонця компліменти своїй державі, впізнати популярні українські пісні за емоджі й скласти карту України з об’ємних пазлів.
Насиченою подіями стала святкова програма до Дня Незалежності України «Україна – це ми», що пройшла 23 серпня у вестибюлі бібліотеки. Кожен охочий – від малечі до старших читачів – міг долучитися до дійства й навіть виграти символічні призи. Перевірити свою ерудицію й логіку читачам-підліткам пропонували за допомогою тематичної вікторини, закритих питань про національну історію та її легендарних постатей, ребусів, анаграм і кросвордів. Малюки могли скласти мапу України з об’ємних пазлів, пригадати назви міст нашої держави на кожну букву алфавіту, знайти у філворді добрі слова-означення для України. Усім охочим пропонували взяти участь у майстер-класі з виготовлення синьо-жовтих браслетів зі стрічок, скласти ускладнений пазл із зображенням прапора. А ще залишити відбиток своєї руки на великому контурі карти України й написати всередині долоньки побажання до дня народження нашої держави.