44 фахівці дитячих та публічних бібліотек територіальних громад Черкаської області долучилися до онлайн-консультації «Літні активності з бібліотекою», яку організувала на платформі ZOOM обласна бібліотека для дітей.

Під такою назвою відбулась підсумкова онлайн-нарада, організована Черкаською ОУНБ ім. Тараса Шевченка для керівників галузі культури територіальних громад, керівників та бібліотекарів ПБ Черкащини.

Фахівці Черкаської обласної бібліотеки для дітей долучилися до проведення навчальних заходів, що були організовані КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Степанківської сільської ради на базі книгозбірні. Навчання було спрямоване на вчителів початкових класів (зустріч «Формування читацьких та життєвих компетентностей молодших школярів») та керівників закладів дошкільної освіти (управлінський діалог «Моніторинг якості освіти та порядок його проведення») Будищенської, Леськівської, Мошнівської, Руськополянської, Степанківської, Червонослобідської територіальних громад.

Онлайн-семінар «Планування-2023: робота бібліотек з користувачами-дітьми» провела 10 листопада Черкаська обласна бібліотека для дітей на платформі ZOOM. Участь у навчанні взяли фахівці дитячих бібліотек та публічних книгозбірень, що працюють з дітьми. Спеціалісти ОБД надали консультації щодо наповнення окремих розділів плану; звернули увагу на заходи, що будуть відбуватися в наступному році на всеукраїнському рівні; наголосили на необхідності актуалізації бібліотечних фондів; дали поради щодо планування роботи з різними віковими категоріями користувачів-дітей; підвели підсумки бібліотечних конкурсів 2022 року.

Онлайн-семінар «Традиції та інноваційні зміни в організації бібліотечного обслуговування читачів-дітей» відбувся 3 – 4 листопада за ініціативи Черкаської обласної бібліотеки для дітей на платформі ZOOM. Учасниками навчання стали працівники публічних бібліотек територіальних громад Черкащини. Упродовж двох днів фахівці книгозбірень області опановували основи медіаграмотності, новинної журналістики; обговорювали особливості роботи з фондом, планування; переймали досвід колег із роботи з читачами різних вікових категорій; вивчали інноваційні Інтернет-сервіси для підготовки електронних продуктів. А також брали участь у дискусії, коментували, з’ясовували гострі робочі питання в чаті.

Пропонуємо презентації до лекцій, представлених у межах онлайн-семінару.