Онлайн-семінар «Традиції та інноваційні зміни в організації бібліотечного обслуговування читачів-дітей» відбувся 3 – 4 листопада за ініціативи Черкаської обласної бібліотеки для дітей на платформі ZOOM. Учасниками навчання стали працівники публічних бібліотек територіальних громад Черкащини. Упродовж двох днів фахівці книгозбірень області опановували основи медіаграмотності, новинної журналістики; обговорювали особливості роботи з фондом, планування; переймали досвід колег із роботи з читачами різних вікових категорій; вивчали інноваційні Інтернет-сервіси для підготовки електронних продуктів. А також брали участь у дискусії, коментували, з’ясовували гострі робочі питання в чаті.

Пропонуємо презентації до лекцій, представлених у межах онлайн-семінару.

Поділитися з колегами з інших міст своїми напрацюваннями й досвідом випала нагода Черкаській обласній бібліотеці для дітей. У межах X Всеукраїнської школи бібліотечного журналіста, організованої Харківською державною науковою бібліотекою ім В.Г. Короленка, завідувач редакційно-видавничого сектору ЧОБД Сусанна Хаустова прочитала лекцію «У світі хештегів і сторіз: наш досвід підкорення Інстаграму». Навчання було реалізоване в межах проєкту «Бібліотечний інтерактив: цифрові інструменти для освіти та саморозвитку» за підтримки House of Europe (Дім Європи) – програми, що фінансується Європейським Союзом. Оскільки спілкування відбувалося в онлайн-форматі, лекція транслювалася в закритій групі у Фейсбуці в прямому ефірі.

Інноваційні форми роботи із читачами та виклики для бібліотекарів в умовах реформи децентралізації та цифрового світу обговорювали керівники дитячих книгозбірень Черкащини протягом 16 – 19 вересня. Для заступників директорів ЦБС з питань обслуговування дітей, завідувачів бібліотек для дітей, відділів обслуговування дітей центральних районних та центральних публічних бібліотек об’єднаних територіальних громад Черкаська обласна бібліотека для дітей спільно з Департаментом культури і взаємозв’язків з громадськістю Черкаської облдержадміністрації організувала проблемно-цільове навчання «Формат роботи з читачами-дітьми в умовах сучасних реалій».

11 жовтня з навчальним візитом нашу книгозбірню відвідали працівники шкільних бібліотек Чигиринського району. Гості здійснили екскурсію залами ОБД, ознайомилися з виставковою діяльністю. Фахівці відділу обслуговування учнів 5 – 9 класів поділилися досвідом проведення інноваційних форм масових заходів, які ввійшли в практику роботи обласної бібліотеки для дітей протягом останніх років.

Під такою назвою відбулося в нашій читальні проблемно-цільове навчання працівників відділів обслуговування учнів 5 – 9 класів бібліотек області для дітей в період з 11 по 14 вересня. Його програма була доволі цікава й насичена і передбачала як поглиблення та актуалізацію теоретичних знань, так і практичне опанування нових форм роботи.