background

     З учасником бойових дій у зоні АТО, захисником Донецького аеропорту, «кіборгом» із м. Черкаси Олександром Івановичем Тимошенком зустрілися учні 7-А, 7-Б, 8-Гум, 9-А класів СПШ І – ІІІ ступенів № 20 у стінах бібліотеки. Спілкування проходило в межах вечора пам’яті «Герої не вмирають», організованого відділом обслуговування учнів 5 – 9 класів.

     Аби діти краще зрозуміли предмет подальшої розмови, пригадали віхи найновішої історії, що так чи інакше призвели до тієї ситуації, у якій наразі опинилася країна, бібліотекарі підготували пізнавальну частину заходу. Читачам коротко описали хроніку подій Революції гідності від побиття студентів під час мирних протестів на Майдані до збройних протистоянь на вулицях Інститутській і Банковій. У тему прозвучали вірші й пісні, присвячені подвигу героїв Небесної Сотні, супроводжувані переглядом фотографій загиблих.

     Відтак до присутніх звернувся довгоочікуваний гість. Олександр Тимошенко насправді має, що сказати молоді. Він брав участь у боях, зазнавав обстрілів; як старший групи, стикався з випадками, коли від його рішення залежали життя побратимів; був поранений; на власні очі бачив смерть бойових товаришів… Він просив не вірити тим, хто переконує, що там не страшно: особливо тяжко, коли це страх не за себе, а через безвихідь, неможливість зарадити, допомогти, припинити вбивство.

      Розмова вийшла проста й без пафосу. Діти ставили невимушені питання про те, яку зброю Олександр Іванович тримав у руках; про його почуття до воєнних супротивників; про потребу й, водночас, небажання довіряти ЗМІ. Гість говорив про конкретні випадки на лінії вогню, пояснював, чому має саме такий позивний – Павук, на прохання присутніх намагався спрогнозувати подальший розвиток подій у державі. Своїм вдячним слухачам він побажав завжди лишатися Людьми, як би складно інколи не було в житті. Стати хорошими батьками й кваліфікованими спеціалістами. І виправдати сподівання сьогоднішніх дорослих у своєму відповідальному «званні» «майбутнього нації» і «продовження Майдану».  

 

02.JPG 03.JPG 04.JPG 05.JPG