background

      Подробиці про нову книгу, домашнього орла та майбутню екранізацію творів Володимира Рутківського тепер знають учні 6-А, 6-Б та 7-Б класів ЗОШ І – ІІІ ступенів № 12. А все завдяки тому, що 26 січня вони завітали до бібліотеки на зустріч з автором, яка відбулася у форматі скайп-спілкування. Відомий майстер історичної прози, поет, лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, премії ім. Лесі Українки, ХІІІ Всеукраїнського рейтингу «Книжка року», переможець конкурсу «Книга року ВВС» розповів присутнім про дитинство, плани на майбутнє та охоче відповів на запитання читачів.

     Володимир Григорович підказав читачам-хлопцям, як треба чинити, аби сподобатися дівчатам; зачитав уривок з автобіографічної книги «Потерчата» та пригадав, як відбувалася робота над химерними й виразними ілюстраціями до «Джур» (автор ілюстрацій – Максим Паленко).

     Діти дізналися надзвичайно приємну новину – улюблений автор щойно завершив четверту книгу із серії «Джури», в якій мова йтиме від імені тварин-компаньйонів звичних головних героїв. Також читачі мали можливість розпитати письменника, як саме й чому він розпочав літературну кар’єру; з кого списує своїх колоритних персонажів – Швайку, Санька з Грициком, Демка Манюню; чи вірить у надприродну силу козаків.

    Чи не найоригінальніше питання поставив хлопець, який провів паралель між книжковим образом – Саньковою матір’ю Мокриною – та реальною людиною – мамою Володимира Рутківського, про чию дивовижну фізичну силу письменник розповідав на початку зустрічі. Хлопця цікавило, чи випадковий такий збіг. Автор із задоволенням підтвердив здогад свого уважного й допитливого читача: Мокрину він створював, пригадуючи рідну мати.

     Питань до письменника було так багато, що довелося тут-таки домовлятися про нову зустріч, – на цю пропозицію Володимир Рутківський охоче пристав. Тож сподіваємося, що незабаром прекрасний автор ще не раз побачиться із земляками й відданими шанувальниками в стінах нашої бібліотеки.

 

002.JPG 003.JPG 004.JPG 005.JPG 006.JPG 007.JPG 008.JPG 009.JPG