background

 

 Книгоманiя

1 лютого 2011 року розпочався

Всеукраїнський конкурс дитячого читання

„Найкращий читач України – 2011”,

 Започаткований Громадською організацією „Форум видавців”

та Національною бібліотекою України для дітей за підтримки Міністерства культури України.

   Взяти участь у конкурсі можуть учні 6-7 класів. Визначення найкращих читачів Черкащини буде проводитися в три етапи в школах, дитячих та сільських бібліотеках краю.

   Переможці обласного конкурсу у квітні 2011 року поїдуть до Львова на Фестиваль дитячого читання „Книгоманія”, де на них чекатимуть захоплюючі екскурсії, незабутні зустрічі з відомими письменниками, співаками, акторами, цікаві літературні ігри, спортивний фестиваль, літературні квести і, звичайно, призи та подарунки.

   Бажаючим взяти участь у конкурсі потрібно звернутися до шкільної, дитячої або сільської бібліотеки, аби детально дізнатися про його умови.

   Отже, бажаємо успіху! Приходь в бібліотеку і перемагай!

Конкурс дитячого читання «Найкращий читач України - 2011»

ПАМ'ЯТКА УЧАСНИКА

   Конкурс дитячого читання «Найкращий читач України — 2011» (далі - Конкурс) є відкритим і проводиться як творче змагання дітей в усіх населених пунктах України.

   Організаторами Конкурсу є: Громадська організація «Форум видавців» (ініціатор), Національна бібліотека України для дітей, Українська асоціація працівників бібліотек для дітей, Українська бібліотечна асоціація, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів.

   Співорганізаторами Конкурсу є: Міністерство культури України, Управління культури обласних держадміністрацій, Київської і Севастопольської МДА, МК АР Крим, Управління преси та інформації ЛОДА, Управління культури ЛМР.

   Генеральний партнер: видавництво «Грані-Т».

   Офіційний партнер: торговий дім «РоскetBook».

   Конкурс проводиться на базі обласних бібліотек для дітей, ЦБС для дітей та самостійних бібліотек (філій) для дітей, сільських бібліотек областей, АР Крим, міст Києва, Львова і Севастополя (за бажанням).

   У Конкурсі можуть брати участь усі охочі діти віком 12-13 років (учні 6-7 класів). Конкурс оголошується інформаційним листом Національної бібліотеки України для дітей та наказами чи інформаційними листами Міністерства культури України, Міністерства культури Автономної Республіки Крим, управлінь культури обласних, Київської, Львівської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

 Щоб взяти участь у 1-му відбірковому етапі, необхідно:

1)   Прийти в найближчу дитячу чи сільську бібліотеку і попросити бібліотекаря, щоб Вас зареєстрували. Бібліотекар зобов'язаний це зробити, навіть якщо Ви поки що не є читачем цієї бібліотеки.

2)   Дізнатися про дату і час проведення змагання. Згідно з рекомендаціями, воно має відбутися 18-19 лютого, але бібліотекар може встановити будь-який інший день між 15 і 20 лютого.

3)   Читати книжки і вести записи в Читацькому щоденнику (далі - Щоденник). Форма ведення Щоденника – довільна, обов'язкові поля для заповнення: Автор, Назва книги, Імена головних героїв, Короткий зміст (2-5 речень), Особисте враження від прочитаного (2-5 речень), Оцінка книжки за 12-бальною шкалою (11-12-улюблена книжка, 8-Ю- подобається, 5-7-добре, 3-4 - буває краще, 1 -2 - не подобається). У виняткових випадках допускається оцінка 12+ або 0 балів. Інша інформація - назва видавництва, рік видання, кількість сторінок, прізвища художника-ілюстратора (для ілюстрованих видань), перекладача (для перекладних видань), номер ISBN характеристики головних героїв, ілюстрації – за бажанням. Повнота і ретельність ведення Щоденника оцінюється в 1 або 2 бали, причому 2 бали отримує той учасник, в кого який веде Щоденник регулярно І, крім обов'язкової, записує туди і додаткову інформацію.

4)   Журі оцінить також кількість прочитаних Вами книжок від оголошення Конкурсу. Але не варто вибирати тоненькі книжечки для дошкільнят тільки тому, що їх буде більше, ніж товстих книжок, які прочитають інші конкурсанти. Журі оцінить не тільки кількість книжок, а й кількість сторінок в них, так що читати треба те, що справді подобається. Журі може оцінити також Ваше бажання перемогти і поставити 2 бали, навіть якщо прочитаних книжок не дуже багато, але досі Ви взагалі нічого не читали.

5)   Додаткові 1 або 2 бали можна отримати, якщо запросити до участі в Конкурсі своїх друзів чи однокласників. Якщо одного -отримаєте 1 бал, а 2 бали отримає тільки той учасник, який залучить до участі в Конкурсі найбільше додаткових учасників. Але їм треба не тільки зареєструватися, а й читати, вести Щоденник, прийти на змагання. Просимо пам'ятати, що взаємного і повторного залучення не буде, тобто, якщо Ви залучили свого друга, то він вже не зможе сказати, що залучив Вас. Також, якщо Ви привели на Конкурс свого однокласника А, то інший Ваш однокласник Б вже не зможе його запросити. Це непросто, але можна отримати додаткові бали і перемогти в першому етапі Конкурсу. А якщо Вам не вдасться запросити інших учасників - це також не біда, перемогти можна і без цього, якщо Ви зможете набрати максимальну кількість балів за іншими критеріями.

6)   Далі Вас попросять розповісти про свою улюблену книжку. На цю розповідь Вам дається 3-5 хв., тому треба добре підготуватися, щоб за такий короткий час пояснити, чому вона Вам так подобається.. Обираючи книжку, варто пам'ятати про те, що коли книжка вивчається у шкільній програмі 6-7 класу – за розповідь про неї можна отримати 1 бал, якщо не вивчається - 2 бали.

7)   Далі члени Журі зададуть Вам кілька запитань щодо змісту Вашої улюбленої книжки, щоб оцінити Ваше вміння аналізувати та інтерпретувати текст. Оцінка може бути тільки 1 або 2 бали.

8)   Нарешті Вам та іншим учасникам запропонують відповісти на кілька запитань, щоб виявити Вашу загальну ерудицію. Питання для всіх учасників мають бути однаковими (при письмовому тестуванні) або однакової складності. За це випробування також можна отримати 1 або 2 бали.

9)   За участь в конкурсі можна отримати від 5 до 12 балів. Якщо 5 - доведеться надалі читати більше, якщо 11-12 - шанси на перемогу значні.

10) Але ще може виявитися, що переможців більше, ніж двоє, як передбачено Положенням. Тоді члени журі мають роздати
всім однакові тести і за 5 хв. побачити, хто дав більше правильних відповідей.

Що робити, коли Вас оголосили переможцем 1-го етапу?

1)   Спитати Координатора, який привів Вас до перемоги, коли і де відбудеться 2-ий етап і попросити у батьків письмовий дозвіл на участь.

2)   Продовжувати читати і вести Щоденник. Змагання на 2-му етапі буде складнішим, адже тут будуть читачі, які вже перемогли своїх суперників. Тому готуватися слід дуже серйозно.

3)   Вибираючи книжки, треба пам'ятати про те, що додатковий 1 бал можна отримати тоді, якщо всі прочитані Вами впродовж 2-го етапу книжки не вивчаються у шкільній програмі 6-7 класів. Додаткові 2 бали отримає той учасник, хто прочитав більше за інших позапрограмних книжок. Але перемогти можна й тоді, якщо читати книжки зі шкільної програми, просто треба робити це дуже добре.

4)   Разом з Координатором, з батьками або з кимсь із дорослих прибути у вказаний час до місця проведення 2-го етапу – в

районну (або міську) дитячу бібліотеку.

5)   Важливо! Не забути взяти з собою Щоденник, адже без нього до змагань не допускають.

6)   Здати Щоденник Координаторові і заповнити запропоновану Анкету, яку обов'язково треба здати Координаторові 2-го етапу. Анкета є надзвичайно важливою, щоб організатори Конкурсу могли проводити його ще краще.

7)   Журі оцінить Ваш Щоденник за двома параметрами і виставить 2 оцінки; від 0 до 2 балів за кількість прочитаних впродовж етапу книжок і 1 або 2 бали за систематичність та ретельність ведення Щоденника, наявність в ньому додаткової інформації про прочитані книжки (назва видавництва, прізвища художника і перекладача, рік видання, номер ІSBN та ін.). Звертаючи увагу на ці атрибути, учасник конкурсу демонструє високу читацьку культуру.

8)   Саме змагання відбуватиметься подібно до першого етапу, тільки з тією різницею, що Ви вже не будете розповідати про свою улюблену книжку, а почнете відразу відповідати на запитання членів Журі. Запитання можуть стосуватися будь-якої з книжок у вашому читацькому Щоденнику, тому записувати туди варто тільки ті, які Ви справді прочитали. За це випробування Ви отримаєте 1 або 2 бали на розсуд Журі.

9)   Потім Вам зададуть запитання, щоб перевірити загальну ерудицію (До речі, це випробування може бути першим, усним або письмовим на розсуд Журі). Оцінка 1 або 2 бали залежно від кількості правильних відповідей, причому 2 бали отримують ті учасники, які дали більше правильних відповідей, ніж інші.

10) Також Журі оцінить Ваш артистизм і креативність в 1 або 2 бали. Що це означає і як його виявити? Здивуйте! Прийдіть в
костюмі літературного героя, намалюйте плакат, який закликатиме усіх до читання, зробіть фоторепортаж про людей, які
читають (або що трапляється з тими, які не читають). Співайте, танцюйте, але так, що Вам повірили: читати – це круто!

11)    Поки члени Журі підраховували бали, всім учасникам 2-го етапу вручають Дипломи III ступеню «Найкращий читач бібліотеки – 2011». Про це повідомлять батьків, вчительку і директора школи. Можливо, вони нарешті помітять Ваш талант до читання?

12)    Бали підраховані: Ви переможець 2-го етапу, Ви - «Найкращий читач району/міста». Журналісти вже знають про це? Вони мають взяти у Вас інтерв'ю для місцевої газети.

Що робити після перемоги в 2-му етапі?

1)   Правильно: спитати Координатора, коли й де відбудеться 3-ій етап. А відбутися він має в час весняних канікул (будемо сподіватися, що їх не скоротять через карантин) в обласній, або республіканській в АР Крим, або в міській у Києві, Львові, Севастополі. Якщо Координатор ще не знає точної дати і часу - треба обов'язково дізнатися його номер телефону, щоб передзвонити 20 березня.

2)   Попросити у батьків письмовий дозвіл на участь.

3)   Продовжувати читати і вести Щоденник. Конкуренція загострюється. Зате наближається перемога!

 4)   Насамперед: додаткові 1-2 бали можна отримати, якщо читати книжки сучасних українських авторів. Де їх взяти? В бібліотеках їх вже має бути достатньо. А якщо немає в селі, треба попросити Координатора районного етапу і позичити в районній бібліотеці. Вам точно не відмовлять, стукайте – і Вам відчинять! Зверніть увагу, що можна отримати й «0», - якщо Ви не прочитаєте жодної книжки сучасного українського автора.

5)   Решта, як завжди: 0-2 бали за кількість прочитаних за етап книжок.

6)   За систематичність і ретельність ведення Щоденника - ще від 0 до 2 балів. Ви звернули увагу, що тепер замість нормальних оцінок можна отримати самі «нулі»? Готуйтеся, конкурентна боротьба!

7)   Поки Журі розглядає і оцінює Щоденник, необхідно заповнити Анкету. На оцінку вона не впливає, тому можна відповідати чистісіньку правду, але без Анкети не допускають до випробувань.

8)   Далі Вам треба відповісти на письмовий тест на загальну ерудицію. Чим більше правильних відповідей – тим ближче до 2 балів.

9)   І знову 0-2 бали за креативність та артистизм. Якщо вдалося на районному етапі, можливо, вдасться й тут? Але треба ще трошки чогось придумати.

 10)    Перемога? Ні, знову однакові оцінки. Тоді ще додаткові запитання...

11)    Нарешті! Змагання закінчилися. Ви – переможець! Ви – найкращий читач України! Ви поїдете до Львова на літературно-пригодницький фестиваль «Книгоманія»!

Але перед тим треба дещо зробити:

1)    Повідомити радісну новину батькам і попросити в них письмовий дозвіл на поїздку.

2)    Попросити батьків знайти свідоцтво про народження і зняти ксерокопію.

3)    Заповнити анкету з контактною інформацією батьків і передати Координаторові.

4)    Написати есе з враженнями про конкурс і очікуваннями від поїздки до Львова? А що таке есе??? Це і все інше повідомить Координатор.

Більше інформації на сайті www.bookforum.com.ua/knygomaniia

 Організатори:

Громадська організація «Форум видавців»

Національна бібліотека України для дітей

Українська асоціація працівників бібліотек для дітей

Українська бібліотечна асоціація

Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів

Генеральний партнер: Видавництво «Грані-Т» www.grani-t.com.ua

 Співорганізатори:

Міністерство культури України

Управління преси та інформації Львівської ОДА

Управління культури Львівської міської ради

Управління культури обласних держадміністрацій, Київської і

Севастопольської МДА, МК АР Крим

 Офіційний партнер:

www.pocketbook.ua