background
Представляємо розгорнутий віртуальний матеріал про Тараса Шевченка

Тарас Шевченко – постать, про яку говорити чи не найскладніше. Надто програмний, достоту народний і направду впізнаваний, разом із тим, «прошитий» численними шаблонами й стереотипами. Геній, Пророк, Кобзар, Батько, основоположник нової української літератури, творець літературної мови... Твори його читають, вивчають напам’ять уже багато поколінь, ба навіть досі наслідують, копіюючи стиль. У найскладніші часи Шевченків портрет прирівнювався до ікони, а «Кобзар» цінувався як Святе Письмо.

Тарас Шевченко – не лише митець істинного кшталту й органічного вияву, Великий Земляк для нас, черкащан, різногранна творча особистість (поет, прозаїк, художник), мислитель, громадський діяч. І хай це звучить патетично, але Тарас Шевченко – це Україна. Він над часом, тож його тексти ніколи не втратять актуальності. Вони завше про нас – українців...

До 210-річчя від дня народження видатного митця представляємо вам краєзнавче літературне портфоліо «Він жив Україною...». Життєпис, короткий огляд творчості, численні посилання на відео та інші ресурси, присвячені Тарасу Григоровичу, культура мемів, пов’язана з постаттю Кобзаря, а також значна бібліографія як самого письменника, так й інших авторів, зацікавлених у дослідженні його спадку. Матеріал доступний на сайті Черкаської обласної бібліотеки для дітей у розділі «Ресурси бібліотеки» (рубрика «Інтерактивні ресурси. Відомі земляки»).