background

     За почесний титул найерудованішого, найвдумливішого, найактивнішого читача з бездоганним літературним смаком цього року боролися учні шостих і сьомих класів міст Сміла, Ватутіне, Черкаси, а також Смілянського, Золотоніського, Кам’янського, Монастирищенського, Черкаського та Чигиринського районів. Перемогу в обох категоріях дістали мешканці обласного центру.

     Наші постійні відвідувачі добре знають, що загальнодержавне змагання «Найкращий читач України» відбувається в бібліотеці не вперше. За ініціативою громадської організації «Форум видавців», конкурс проходить по всій Україні щорічно з 2005 року і передбачає окремі етапи в шкільних та сільських бібліотеках, районних і міських дитячих бібліотеках, обласних бібліотеках для дітей. Роботу конкурсантів на кожному етапі оцінює компетентне журі. Цього року до складу журі 3 етапу конкурсу на Черкащині увійшли: заступник директора з наукової роботи Черкаської обласної бібліотеки для дітей В.С. Бондаренко; провідний бібліотекар КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників» Т.А. Рябіщук; головний спеціаліст управління культури Черкаської облдержадміністрації О.М. Верещака; завідувач відділу комплектування фонду та каталогізування документів Черкаської обласної бібліотеки для дітей Т.А. Плєшакова.

     Кожного разу ми докладаємо всіх зусиль, аби дійство було динамічним і цікавим не лише для дітей-учасників, а й для глядачів (водночас, групи підтримки читачів). У першому турі третього етапу конкурсанти традиційно виконували письмові завдання й усні тести. Аби трохи заспокоїти нерви читачів і дати їм перепочити, у перерві між турами для них була проведена екскурсія до Черкаського обласного краєзнавчого музею. А потім на дітей чекав чай із печивом і перегляд найкращих відеороликів учасників конкурсу книжкових відеооглядів «Фабрика вражень».

     У фінал із 17 цьогорічних учасників потрапили 10, по п’ятеро в шостому та сьомому класах. Спочатку читачі представилися, коротко розповіли, які саме книги вони полюбляють та чому приділяють вільний від навчання час. А далі настав момент зібрати в кулак усю свою кмітливість, пам’ять та літературні знання й спрямувати їх на подолання двох бар’єрів. Перший ми умовно назвали «Сім ключових слів» – саме стільки лексичних одиниць, за задумом, мало знадобитися розумникам, аби визначити загадану книжку. За сімома словами причаїлися як відомі зі шкільної програми «Федько-халамидник» В. Винниченка, «Ніч перед Різдвом» М. Гоголя, так і позашкільні твори С. Оксеника й навіть Р. Шеклі. Наступний конкурс – «Квадрат книгомана» – виявився ще вигадливішим. Діти мали вибрати одну з п’яти категорій: «Кіт у мішку» (загальні питання), «Письменники Черкащини», «Поезія і гумор», «Пригоди і детективи», «Фентезі й фантастика». Далі – визначитися, яке за складністю питання (на 5, 10, 15, 20 чи 25 балів) вони готові подолати. Кожен учасник мав по три спроби.

     У такій непростій боротьбі найкраще себе виявили: Шостя Анастасія з 6-Б класу ЗОШ №26 ім. І.Ф. Момота та Шевченко Кирило із 7-А класу ЗОШ № 21. Перша переможниця так добре підготувалася завдяки працівникам бібліотеки-філії № 2 Черкаської МЦБС. Другий переможець – активний читач Черкаської центральної міської бібліотеки для дітей. Тепер обидва щасливчики поїдуть у середині травня до Львова на конкурс дитячого читання «Книгоманія» – саме таким є головний приз змагання. 

002.JPG 003.JPG 004.JPG 005.JPG 006.JPG 007.JPG 008.JPG 009.JPG 010.JPG 011.JPG 012.JPG 013.JPG