background

1. Загальні положення

1.1. Це Положення визначає порядок проведення Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Творчі канікули – 2024» (далі – Конкурс).

1.2. Організаторами Конкурсу є: Національна секція Міжнародної ради з дитячої книги (UA IBBY), Національна спілка письменників України, Українська асоціація працівників бібліотек для дітей, Фонд Миколи Томенка «Рідна країна», Національна бібліотека України для дітей. Організаційно-методичне забезпечення Конкурсу здійснює Національна бібліотека України для дітей.

1.3. Конкурсом передбачається залучення до організації та проведення нових партнерів, підтримка яких сприятиме виконанню мети Конкурсу.

1.4. Інформація про проведення Конкурсу оприлюднюється на офіційному вебсайті Національної бібліотеки України для дітей, сайтах обласних бібліотек для дітей та Центральної бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка для дітей м. Києва, а також у засобах масової інформації.

1.5. Конкурс проводиться в електронному форматі.

1.6. Під час проведення Конкурсу обробка персональних даних учасників здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних» від 1 червня 2010 р. № 2297-VI.

1.7. Для організації та проведення Конкурсу затверджується склад головного та обласного журі.

1.8. За результатами проведення Конкурсу буде видано збірку кращих дитячих творів.

 2. Мета і завдання

2.1. Мета Конкурсу – сприяння формуванню у дітей та підлітків патріотичних почуттів – любові до рідної природи, краю, Батьківщини; прищеплення любові до рідної мови; розвиток естетичної свідомості, здатності до творчої самореалізації, створення умов для реалізації творчих здібностей та талантів дітей.

2.2. Завдання Конкурсу – самоідентифікація дитини як невід’ємної частини українського суспільства; розвиток інтелектуального потенціалу України; пошук дієвих та гармонійних форм національно-патріотичного виховання; збереження культурної спадщини України, залучення широкого загалу дітей та підлітків до активної участі в культурному житті країни; підвищення культурного рівня дітей.

 3. Умови Конкурсу

 3.1. У Конкурсі беруть участь діти з усіх областей України у 2 вікових категоріях:

читачі-учні (вихованці) 11 – 13 років;

читачі-учні (вихованці) 14 – 18 років.

  • Конкурс проводиться у 7 номінаціях:
  • «Знайомтеся – це ми!»
  • «Моя Україна: з вірою у Перемогу»
  • «Природа – джерело натхнення та краси»
  • «І в кожному із нас уже живе філософ!»
  • «Моя майбутня професія»
  • «Безмежний світ моєї уяви»
  • «Далі буде? Ні, «далі» – вже є!»
  • Конкурс проводиться з 1 червня по 25 грудня 2024 року у два тури:

 перший – з 1 червня по 15 вересня на обласному рівні;  другий, підсумковий – з 15 вересня по 25 грудня в місті Києві.

3.4. Учасники Конкурсу кожної вікової категорії готують прозовий або поетичний твір, який за темою відповідає певній номінації.

3.5. Творчі роботи надсилаються в електронному вигляді на електронну адресу, зазначену на сайті обласної бібліотеки для дітей.

 Вимоги до роботи:

обсяг не більше 8 сторінок у форматі Microsoft Word або RTF, шрифт – Times New Roman (12 розмір); міжрядковий інтервал – 1,5; усі поля – 1,5 см, сторінки формату А4, без ілюстрацій та додаткового оформлення.

Обласні оргкомітети до 15 вересня 2024 року надсилають на електронну адресу Національної бібліотеки України для дітей на розгляд Головного журі до 14 робіт від кожної області (за наявності по 1 роботі в кожній номінації для кожної вікової категорії).

3.6. Учасники-автори вказують свої дані (ПІБ, вік, домашню адресу, контактний телефон) на останній сторінці конкурсної роботи (документ у форматі Microsoft Word або RTF) та додатковим вкладенням (окремим файлом у форматі JPG) надсилають своє портретне фото, яке у разі перемоги на всеукраїнському рівні буде розміщене у збірнику. Участь у конкурсі означає погодження з усіма умовами конкурсу.

Роботи учасників направляються на електронну адресу Черкаської обласної бібліотеки для дітей: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 30 cерпня  2024 року  включно.

3.7. На Конкурс приймаються тільки індивідуальні роботи.

3.8. До участі у Конкурсі не допускаються роботи, які не відповідають умовам, визначеними цим положенням.

 4. Організаційний комітет і журі Конкурсу

4.1. Для підготовки та проведення Конкурсу створюється Головний організаційний комітет.

4.2. Для проведення першого туру Конкурсу в регіонах України створюються місцеві організаційні комітети та обласні журі, склад яких затверджується наказом директора обласної бібліотеки для дітей.

4.3. Для визначення переможців у другому турі головний організаційний комітет визначає склад Головного журі, до якого входять представники організаторів Конкурсу, дитячі письменники та поети (за згодою).

4.4. За підсумками роботи обласні журі та Головне журі складають протоколи, які підписуються головою та секретарем журі Конкурсу.

 5. Визначення та відзначення переможців Конкурсу

5.1. Головне журі Конкурсу визначає переможців у кожній віковій категорії для кожної номінації.

5.2. Переможці Конкурсу нагороджуються дипломами та подарунками.

5.3. Крім переможців Головне журі відбирає та рекомендує кращі роботи учасників другого туру для подальшої публікації у збірнику.