background

      У друкованій дитячій періодиці є кілька видань, які протягом кількох десятиліть тримають найвищу планку й лишаються своєрідним знаком якості для читачів і «колег». Серед них почесне місце за правом належить «Малятку». До 55-річчя з дня його заснування відділ обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1 – 4 класів провів для учнів 1-Б класів Першої міської гімназії, СПШ № 3 та СПШ № 17 презентацію журналу «Люблять «Малятко» дорослі і діти». Показово, що це свято відбулося в межах Тижня дитячого читання – саме на таких зразках красного письменства варто привчати малюків до сприймання літератури.

     Захід проходив у легкій і невимушеній атмосфері. Завдяки словам бібліотекаря, діти яскраво й в деталях уявили процес творення журналу, простежили його шлях від ідеї в головного редактора до підготовки матеріалів, роботи ілюстраторів, дизайнерів, верстальників, коректорів і, нарешті, до прибуття свіженького випуску в поштові відділення. Також малеча заочно познайомилася з творцями кожного числа улюбленого видання, переглянула рубрики «Малятка», дізналася цікаві факти з його історії. Дійсно, за роки існування в житті редакції відбулося чимало значних подій. А скільки прекрасних відомих письменників співпрацювали з ним! На сторінках «Малятка» свого часу публікувалися Оксана Іваненко, Микола Вінграновський, Олесь Гончар, Петро Панч, Євген Гуцало, Борис Харчук, Платон Воронько, Наталя Забіла та інші. Крім того, уже понад 25 років існує премія імені Наталі Забіли, що вручається найкращому письменникові й найкращому художникові, які друкувалися в «Малятку».

     Розповідь бібліотекаря супроводжувалася яскравими слайдами й час від часу переривалася художніми номерами. Маленькі артисти вітали улюблене видання танцями (Марія Починок, Кирило Міроненко, Роман Франко), піснями (Вероніка Жовта), виразним і кумедним читанням українських гуморесок (Нестор Леоненко та Денис Кладко). Дуже сподобався малюкам виступ Наталії Бонь, поетеси, нашої землячки, яка пише вірші для дітей і публікується в «Малятку». А ще присутні в залі читачі могли активно долучитися до заходу, відгадуючи загадки з журналу.

002.JPG 003.JPG 004.JPG 005.JPG 006.JPG 007.JPG 008.JPG 009.JPG