Відразу три найбільші міста Черкащини відзначили протягом останнього місяця свої дні народження. Для двох із них – м. Умані та м. Черкас – 2016-ий рік став ювілейним. Певно, що дитячі бібліотеки не лишилися осторонь таких значущих у житті місцевої громади свят і підготували для своїх відвідувачів низку сюрпризів.
Відразу три найбільші міста Черкащини відзначили протягом останнього місяця свої дні народження. Для двох із них – м. Умані та м. Черкас – 2016-ий рік став ювілейним. Певно, що дитячі бібліотеки не лишилися осторонь таких значущих у житті місцевої громади свят і підготували для своїх відвідувачів низку сюрпризів.
Так, Черкаська центральна міська бібліотека для дітей до 730-ї річниці обласного центру провела для читачів цілий калейдоскоп подій просто неба. 17 вересня на дітей мікрорайону «Припортовий» у дитячому містечку «Казка» чекала насичена розважально-пізнавальна програма «Куточок раю на землі – це Черкаси мої». Дошкільнятам бібліотекарі продемонстрували лялькову виставу «Черкаський колобок». Для цієї ж категорії користувачів відбувся конкурс малюнків «Розмалюй місто барвами веселки!», а також спортивні ігри та забави. Не оминули бібліотекарі увагою й батьків, організувавши для них турнір краєзнавчих інтелектуалів «І дорослі, і малі, знайте витоки свої».
Ще напередодні свята – 13 і 15 вересня – працівники читального залу ЦМДБ провели в ЗОШ № 21 пізнавально-краєзнавчу розвідку «Я своє місто знаю і люблю». Поринули у вирій цікавих фактів про рідне місто й учні 6-В класу Черкаської гімназії № 31. Протягом бібліотечного заходу діти дізналися багато нового з книг черкаських авторів, зокрема, з «Черкаських місторій» Б. Юхна й «Дивосвіту над Дніпром» Г. Антоненко. Закріпити почуте читачам допоміг фототурнір «Що? Де? Коли?» в Черкасах» та перегляд фільму «Черкаси – моє місто. Те, чого ти не знав».
Доєдналися до колег і працівники бібліотеки-філії № 2 для дітей Черкаської МЦБС. З нагоди ювілею вони запропонували своїм відвідувачам свято «Бібліосіті». На вході до бібліотеки з нагоди такої події можна було ознайомитися з кількома переглядами літератури: «Казкарів черкаських знай», «Черкасам многая літа», «Нехай квітує місто-сад». Першими гостями свята стали вихованці спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату. Вони активно відповідали на запитання краєзнавчої вікторини «Чи знаєш ти своє місто?». Учні початкових класів СПШ № 28 взяли активну участь у пізнавальній грі «Рідне місто моє».
У межах «Бібліосіті» також відбулася зустріч з черкаською письменницею Оленою Мяус «Від першої особи». Старші читачі мали можливість відвідати «Бібліоцукерню», де були представлені книги на будь-який смак. Кожен школяр, який вибрав книгу, отримував у подарунок солодкий приз. Насиченою та цікавою була смачна літературна вікторина «Книжкові родзинки». Діти відповідали на запитання та отримували фрукти й солодощі за правильні відповіді. Також учні читали вірші В. Симоненка, Т. Шевченка, Г. Білоуса.
Наприкінці свята працював вільний мікрофон «Ода рідному місту». Мешканцям Черкас була запропонована анкета. На запитання «Черкаси для мене – це…?» багато респондентів відповіло, що рідне місто – це гордість. На запитання «Чого не вистачає мешканцям міста?» серед відповідей лунали такі варіанти, як: хороші дороги, квіти, посмішки, безпека на вулицях та толерантність. Коли ж у респондентів поцікавилися, «А чим же славляться Черкаси?», ті відповіли, що парками, зоопарком, новими тролейбусами, заводом «Богдан», гуртом «Бумбокс» та футбольним клубом «Дніпро».
Не менш яскравим було й святкування 400-річчя м. Умані, яке припало на першу суботу жовтня. Тут бібліотеки для дітей також не пасли задніх. Наприклад, читачі бібліотеки-філіалу для дітей № 1 та бібліотеки-філіалу для дітей № 2 Уманської МЦБС брали активну участь у поетичних читаннях, які проходили в Центральному сквері. Діти залюбки декламували римовані рядки, присвячені історичному минулому й сьогоденню міста.
Для своїх користувачів працівники бібліотеки-філіалу для дітей № 2 Уманської МЦБС також організували літературно-історичну подорож «Мій рідний край – життя мого перлина». А підсумком поетичних читань у сквері стало літературне свято вже безпосередньо в книгозбірні. Для його учасників звучали вірші про Умань, побажання добробуту, миру мешканцям міста. Багато цікавого, пізнавального, нового дізналися присутні, подивившись відеоролики про свою маленьку Батьківщину. Привернула увагу дітей і книжкова виставка «Ти в серці, вічна і єдина, моя маленька Батьківщина», на якій були представлені книги про рідне місто та тематичні видання бібліотеки – рекомендаційні списки літератури, бібліографічні нариси про видатних людей міста та тих, чиї імена пов'язані з його історією.
Хоча цього року Сміла святкувала й не круглу дату, але й 619 річниця стала для її жителів подією, до святкування якої з азартом долучилася Смілянська центральна міська бібліотека для дітей. На читачів закладу – учнів 4-А класу НВК «ЗОШ І ступеня – гімназії ім. В.Т. Сенатора» – 12 вересня чекала віртуальна мандрівка до Дня міста «Сміла: відома і невідома». Четвертокласники, подорожуючи, дізнавалися багато нової інформації про історію рідного міста. З неприхованою цікавістю діти переглянули відео «Бобрикова двійка», завдяки якому дізналися маловідомі факти про життя родини графа О.О. Бобринського. Гімназисти також брали активну участь у проведенні заходу, читали вірші, підготували сценку «Де найкраща земля». Окрасою святкової зустрічі стали пісні у виконанні вихованок Смілянської ДШМ.