Навчити буквально всьому – від рукоділля до того, як виграти мільйон, – можуть у бібліотеці-філії № 2 для дітей Черкаської МЦБС. Секрет такої універсальності – у тренінгах від «Хвилі сучасності», які щотижня проводить для читачів закладу бібліотекар Ірина Нека.
Навчити буквально всьому – від рукоділля до того, як виграти мільйон, – можуть у бібліотеці-філії № 2 для дітей Черкаської МЦБС. Секрет такої універсальності – у тренінгах від «Хвилі сучасності», які щотижня проводить для читачів закладу бібліотекар Ірина Нека.
Хочете краще пізнати й вдосконалити свій характер? Для цього є психологічні тренінги. Скажімо, на тему «Твій малюнок розкаже про тебе все». 22 лютого учасники заходу створили довільні зображення й з’ясували, які особливості внутрішнього світу, переживання, мрії, вподобання, відносини з батьками та друзями можна прочитати в цих контурах і кольорах. Бібліотекар проаналізувала малюнки присутніх і підказала кілька універсальних правил подібної процедури на випадок, якщо читачі захочуть більше дізнатися про товаришів аналогічним способом.
Не менш корисним був тренінг «Графологія, або Про що говорить мій почерк». На зустрічі йшлося про науку графологію, а також про пізнання власного «Я» за почерком та підписом. Читачі були в захваті від почутого та побаченого, а також активно дискутували, з чимось погоджувалися, а з чимось ні. Наприкінці тренінгу вони мали можливість переглянути цікаве відео, яке ще більше доповнило їхнє уявлення про графологію та її зв’язок із психологією.
Можливо, вам більше подобається розвивати інтелект і перевіряти ерудицію? Немає нічого простішого! Для цього також були тренінги. Наприклад, із гри «Перший мільйон» – українського аналогу однієї з найпопулярніших телевізійних ігор у світі “Who Wants to Be a Millionaire?”. 29 лютого читачі бібліотеки по черзі займали крісло гравця та відповідали на низку запитань від ведучої. У процесі гри учасники мали право на 3 підказки: «50:50» (ведуча знімає дві хибні відповіді), «Допомога залу» (гравець може звернутися за підказкою до глядачів), «Допомога друга» (можна зателефонувати другові й порадитися з ним). Гра підліткам сподобалася, примусила їх згадати всі здобуті протягом життя знання. Корисна розвага стимулювала присутніх до самоосвіти та саморозвитку, заохотила взяти додому безліч енциклопедій та пізнавальних книг.
Цікавим для азартних і кмітливих був також тренінг-гра «Ігри, що розвивають мислення та підвищують IQ» 28 березня. На початку заняття бібліотекар наголосила, що настільними книгами в кожного, хто хоче досягти успіху в інтелектуальних баталіях, з раннього дитинства мають бути енциклопедії та художня літератури. Кожен має хоча б 40-50 хвилин приділяти ознайомленню з белетристикою, нон-фікшн та журналами поза шкільною програмою, – це ключ до успіху в будь-якій галузі. Для перевірки таких тверджень тренер познайомила користувачів із двома іграми «Знайди в книзі за 5 хвилин» та «Saboteur», які покликані не лише перевірити багаж знань, а й неабияк розвивають пам’ять, меткість і креативність мислення.
В арсеналі бібліотеки був ще й тренінг для знавців популярної інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?», який провели 11 квітня. Учасники переконалися, що для успішної боротьби в цьому змаганні не обов'язково знати величезну кількість фактів, дат і подій, зате в нагоді стане логіка й оригінальне мислення, а ще вміння уважно слухати запитання та зважати на думку колег. Сильна та класна команда для подібних ігор повинна складатися з людей, які думають по-різному, мають глибокі знання в різних сферах, але добре розуміють один одного. Багато залежить і від регулярних тренувань. Та як не крути, але найкращими гравцями стають ерудити, які чимало читають. Тож всі, хто хоче здобути перемогу в таких змаганнях, повинні бути частими гостями в бібліотеці.
Не всі готові цілодобово «прокачувати» інтелектуальні м’язи. Інколи не менш корисно й цікаво попрацювати руками. На такий випадок у бібліотеці також знайшлося кілька тренінгів. Як-от тренінг-майстерня «Шедеври зі старих речей». 21 березня учасники заходу вчилися реставрувати за допомогою техніки декупажу свої старенькі шкатулочки, коробочки та вазочки. Читачі навчилися добирати вдалу кольорову гаму, компонувати цілі декупажні композиції. А ще виявили власні творчі здібності.
На «ура» 15 лютого пройшов тренінг із декоративного розпису. Екскурс в історію прикладного мистецтва та можливість на практиці спробувати власні сили в розписі стали для присутніх справжнім відпочинком. На цьому занятті своєю майстерністю та талантами з дітлахами ділилася студентка Черкаського художньо-технічного коледжу Ірина Коваленко.
До душі відвідувачам припав і тренінг «Букет квітів своїми руками», що пройшов 15 березня. Ірина Нека підказала дітям, як за 15 хвилин виготовити букет квітів з гофрованого паперу, послуговуючись лише клеєм, ножицями та простим олівцем. Учасники тренінгу опанували три способи виготовлення квітів. І, певна річ, були в захваті від легкості, швидкості та оригінальності такого заняття. Адже виготовлені квіти можна використовувати як декор для осель та офісів, а також як подарунок для мам та бабусь.