Хороших книжок багато не буває! Так само, як і хороших читалень, адже в них завжди можна знайти щось почитати собі до смаку і когось, із ким радість читання розділити. Тому Всеукраїнський день бібліотек – свято не тільки працівників книгозбірень, але й усіх їхніх відвідувачів. Не дивно, що саме під таким умовним гаслом цей день відзначили одразу в багатьох бібліотеках області.
Хороших книжок багато не буває! Так само, як і хороших читалень, адже в них завжди можна знайти щось почитати собі до смаку і когось, із ким радість читання розділити. Тому Всеукраїнський день бібліотек – свято не тільки працівників книгозбірень, але й усіх їхніх відвідувачів. Не дивно, що саме під таким умовним гаслом цей день відзначили одразу в багатьох бібліотеках області.
Так, у Золотоніській районній бібліотеці для дітей 30 вересня пройшов День відкритих дверей під назвою «На книжковому параді знову бачити вас раді». Яскравими плакатами та зображеннями літературних героїв бібліотекарі прикрасили вхід до свого закладу, у фойє розмістили виставки-хобі «Від журналу до творчості». Вироби з бісеру, ляльки-мотанки, фотовиставка «Читач в об’єктиві», викладка «Ти наше диво калинове – кохана українська мова», краєзнавчий куточок викликали жвавий інтерес у відвідувачів бібліотеки – дітей, батьків та вчителів.
Веселими й пізнавальними для учнів 1 – 4 класів були ерудит-лото «Сторінками улюблених казок», ігрові вікторини «Відгадай загадку та отримай закладку» й «Продовж прислів’я». Та найбільше юних відвідувачів бібліотеки захопила виставка «Бібліотечна кухня пропонує», де були представлені «вітаміни читання» та «читацький салат». За участь у літературних конкурсах та розвагах і правильні відповіді діти отримували «вітаміни читання» – яблучко та виноград, а також книжкові закладки, виготовлені напередодні свята руками бібліотекарів та активних користувачів бібліотеки.
Святковий настрій працівники читальні створювали й в користувачів-учнів 5 – 6 та 7 – 9 класів. На абонементах для читачів цих вікових категорій експонувалася книжкова виставка книг-ювілярів 2015 року «Є книг чудове розмаїття», виставка-порада «Читай! Дізнавайся! Дивуйся», хіт-парад «Краща книга року». З нагоди свята також були підбиті підсумки щорічного конкурсу «Найкращий читач літа».
День відкритих дверей провели й у бібліотеці-філії № 2 Черкаської МЦБС. У його межах для учнів 5-В класу ЗОШ № 30 та 5-Б класу СПШ №28 організовано бібліотечний урок «Як твориться книга» та конкурс ерудитів «Безмежний світ знань». Під час першого заходу бібліотекарі ознайомили читачів із розташуванням книг у фонді та книжковими виставками. Діти із захопленням переглядали відеофільм «Як твориться книга» та підготовлений бібліотекарем відеокліп «Книги-ювіляри 2015 року». А конкурс дав змогу перевірити знання дітей про книгу та бібліотеку. Таким чином, обидва заходи в ненав’язливій формі нагадали відвідувачам про місію бібліотеки та правила користування її скарбами.
Для учнів 1-4 класів ЗОШ № 26 (група продовженого дня) проведений бібліотечний урок «Ми – книголюби» та театралізоване читання казки Дж. Родарі «Про мишку, яка їла кішок». На бібліотечному уроці працівники абонементу та читального залу ознайомили дітей із процесом виготовлення книжок та розповіли про значення книги, дбайливе ставлення до неї. Під час театралізованого читання казки Д. Родарі «Про мишку, яка їла кішок» бібліотекар ознайомила дітей із творчістю письменника Дж. Родарі, розповіла про історію написання книжки «Казки по телефону». Така форма сприяла розвитку вміння уважно слухати, вчила творчо сприймати художні твори, розширила коло дитячого читання.
Чимало цікавого відбувалося протягом 24 – 30 вересня й у Черкаській центральній міській бібліотеці для дітей. Зокрема, її працівники підготували для своїх постійних користувачів низку заходів, спрямованих на популяризацію книги, бібліотеки, залучення нових читачів. Наприклад, тут пройшов День першокласника «Завітай у бібліотеку, що від тебе недалеко» для учнів 1-А, 1-Б класів ЗОШ № 5; кіномайданчик «Герої улюблених книг на екрані» для учнів 5-6 класів ЗОШ №№ 4, 5; гра-вистава «Як Незнайко читав книгу» для учнів 2-Б, 2-В класів ЗОШ № 15; дегустація літературних новинок «Будь на хвилі – читай!» для учнів 6-А і 6-Б класів ЗОШ № 15; свято «І в читача буває бенефіс» для учнів ЗОШ №№ 4, 5, 21, гімназії № 9 ім. О. М. Луценка, ФІМЛІ; святкова акція «Привітай свою бібліотеку» за участю дітей і батьків мікрорайону, представників влади, громади міста, учнів і викладачів ДМШ № 3, ДШМ, представників центру німецької культури «Відерштраль». Усім відвідувачам бібліотеки були доступні: мультимедійна презентація «Бібліотека день за днем», виставка-презентація «Віват, ювіляри!» (літературні ювіляри 2015 року), фотоколаж «Сузір'я найкращих читачів».