Ці пророчі рядки Василя Симоненка перегукуються із народним розумінням Шевченка – поета і людини. Сьогодні над шевченковим словом схиляються і батьки, і діти, і батьки батьків. Що ж ми шукаємо і що знаходимо у його творчості?
Ці пророчі рядки Василя Симоненка перегукуються із народним розумінням Шевченка – поета і людини. Сьогодні над шевченковим словом схиляються і батьки, і діти, і батьки батьків. Що ж ми шукаємо і що знаходимо у його творчості?
Шевченкові ідеї-гасла: «В своїй хаті своя правда, і сила, і воля», «І чужому научайтесь і свого не цурайтесь», «Обніміться, брати мої, молю вас, благаю» є гаслами доби, духовними орієнтирами представників молодої генерації українців. І завдання будь-якої бібліотеки для дітей – допомогти своїм читачам глибоко осмислити, зрозуміти й втілити в життя ідеї, які пульсують у творах Великого Кобзаря.
У Звенигородській районній бібліотеці для дітей реалізації цієї мети сприяють книжкові виставки «Віч-на-віч з Шевченком», «Кобзар» з моєї домашньої бібліотеки», перегляди «Шевченко і Черкащина», «Спадщина Великого Кобзаря», «Маленьким про Великого Тараса». Організований також конкурс малюнків «Іду душею до Тараса», переможців у якому визначають самі читачі, голосуючи за найкращий на їхню думку малюнок.
Нещодавно у бібліотеці відбулася зустріч із десятикласниками СПШ І – ІІІ ступенів № 1, девізом якої стали слова: «У кожному із нас – Шевченка суть, у кожному – промінчик його серця». Це рядки із поезії Л. Солончук. Зачитавши уривок із поеми «Тарасова мати», автор вела мову не лише про багатогранну постать Кобзаря, а й про споконвічне прагнення української нації до незалежності, про святість родинних оберегів, про природну і людську красу. Усі ці теми розкриті у її новій збірці поезій «На спокутницькій тверді», яку вона презентувала юній аудиторії.
Серед інших заходів, проведених Звенигородською районною бібліотекою для дітей спільно зі школами міста: літературна година «Знайомий та незнайомий Шевченко», літературно-мистецька година «Український Рембрандт: художня спадщина поета» (школа-інтернат), дитячий ранок «Слово про Кобзаря» (ЗОШ І – ІІІ ступенів №2), літературно-мистецька композиція «Тихе слово заповіту, – а чути його на цілий світ…» (ЗОШ І – ІІ ступенів №5) та літературно-музичний вечір «Його дума, його пісня не вмре, не загине» (школа мистецтв).