Щорічно 15 лютого, згідно з Указом Президента України від 11.02.2004 року №180/2004, в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Так, 12 лютого працівниками районної бібліотеки для дітей Уманської РЦБС у приміщенні Паланської сільської бібліотеки-філії (завідуюча – Порощук А.В.) проведено вечір-реквієм «Війна чужа, неждана, непотрібна» для учнів Паланської ЗОШ І-ІІІ ступенів. У затишній сільській бібліотеці присутні зустрілися з учасником бойових дій Олексієм Анатолійовичем Колесником, який пройшов крізь пекло Афганістану, повернувся до рідного дому та нині веде активну громадську діяльність. Він згадав бойових побратимів і висловив впевненість, що подібні страшні події ніколи не повторяться. Учасники заходу також мали змогу ознайомитися з документальними свідченнями війни.
А 13 лютого в Корсунь-Шевченківській районній бібліотеці для дітей відбулася зустріч учнів Корсунь-Шевченківської гімназії з воїном-інтернаціоналістом, головою районної організації Української спілки ветеранів Афганістану Ляшем Сергієм Григоровичем. Школярі з радістю та захопленням зустрічали гостя, який для них уже став легендою. Воїн-інтернаціоналіст розповідав про страшні реалії війни, про кровопролитні бої наших солдатів із завзятими душманами. А душмани вміли і воювати, і стріляти. За словами афганця, мало хто з наших воїнів наважувався у нічний час просто неба запалити цигарку: куля душмана, котрий зі скелі чатував на вогник, за мить знаходила необачну жертву...
Перед хвилиною мовчання були названі імена земляків-корсунців, яких радянська армія повернула батькам та рідним у заварених цинкових домовинах.
Загинули в боях:
Гаврасієнко Сергій Миколайович.
Горбань Володимир Андрійович.
Линник Володимир Григорович.
Шкребтієнко Костянтин Олександрович.
Українські воїни-інтернаціоналісти, миротворці з честю та гідністю виконували свій військовий обов’язок не лише на території Афганістану, а й в Алжирі, Анголі, Бангладеші, В’єтнамі, Ефіопії, Єгипті, Югославії, на острові Куба та в багатьох інших гарячих точках. Про них також важливо пам’ятати й не тільки 15 лютого. Та водночас сподіваймося, що нинішньому поколінню дітей та молоді ніколи не доведеться зазнати воєнних лихоліть – ні на своїй землі, ні на чужій.