Наприкінці зими 1944 року завершилася Корсунь-Шевченківська битва, що увійшла в історію воєнного мистецтва як одна з найвидатніших наступальних операцій з оточення та знищення великого угрупування супротивника. Її ще називають «другим Сталінградом».
Наприкінці зими 1944 року завершилася Корсунь-Шевченківська битва, що увійшла в історію воєнного мистецтва як одна з найвидатніших наступальних операцій з оточення та знищення великого угрупування супротивника. Її ще називають «другим Сталінградом».
Корсунь-Шевченківська операція закінчилася блискучою перемогою радянських військ, бійці яких стали зразком високого героїзму та непохитної рішучості в розгромленні ворога. Ще ніколи не бачила земля України такого грандіозного побоїща, як узимку 1944 року! За офіційними радянськими даними, під час Корсунь-Шевченківської битви в кільці оточення було знищено 55 тисяч і взято в полон 18 тисяч ворожих солдатів та офіцерів.
Не злічити скільки атак відбили наші бійці — і з фронту, і з тилу. Часом доводилося вступати в рукопашну, застосовувати багнет, приклад, лопату. За виявлені мужність і відвагу тисячі солдатів та офіцерів удостоєні бойових нагород. А 73-м найвідважнішим присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Минають роки, але ми завжди будемо схиляти голову перед мужністю цих людей…
Цього місяця в Корсунь-Шевченківській районній бібліотеці для дітей активізувалася популяризація книг військово-патріотичної тематики. Для читачів різного шкільного віку проводяться цікаві виховні години, бесіди, зустрічі з дослідниками, ветеранами, митцями.
Так, читачі старших класів зустрілися з колишнім директором музею історії Корсунь-Шевченківської битви, заслуженим працівником культури Бахмутом Анатолієм Івановичем. З його розповіді діти дізналися про ті далекі страшні дні, коли майбутнє виборювалося ціною тисяч людських жертв, про мужність і героїзм радянських вояків, завдяки яким ми сьогодні бачимо на карті таку державу, як Україна. Анатолій Іванович наголосив, що ми повинні пам’ятати, якою ціною наша країна здобула незалежність. Наприкінці заходу діти хвилиною мовчання віддали шану загиблим воїнам.
З літературою про визвольні події 70-річної давнини маленькі читачі мали можливість ознайомитися на книжковій виставці «Коли горів мій край в огні!». Багато дітей поповнили свої знання, прослухавши бібліографічний огляд «Йшли бої не заради слави, а заради життя на землі».
Районна дитяча бібліотека та Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник мають багаторічний досвід співпраці у патріотичному вихованні молоді. Цього разу особливий інтерес у школярів викликала пересувна фотовиставка заповідника «Корсунь-Шевченківська наступальна операція». Матеріали експозиції свідчать про мужність, сміливість, самовідданість, героїзм військових і мирних жителів. Саме завдяки їх зусиллям країні вдалося здобути таку жадану, довгоочікувану й тяжку перемогу.