Черкаська обласна бібліотека для дітей

Увага! Нові анотовані списки на сайті

   Відразу три анотовані списки для вчителів початкових класів з’явилися на нашому сайті в рубриці «Бібліографічні матеріали» (розділ «Бібліотечному фахівцю»). Матеріали містять переліки й короткі огляди ресурсів, які можуть допомогти підготуватися до занять з української мови, природознавства та математики. До уваги користувачів сайту – описи окремих видань і статей із періодики, в яких педагоги діляться своїми напрацюваннями з проведення інтегрованих уроків, застосування інноваційних методик викладання, різних ігрових форм та розвитку компетенцій учнів у межах багатьох предметів. Запрошуємо до ознайомлення й користування.

15.09.2018 Книжка про пригоди дітей і пошуки скарбів у Черкасах – як подарунок до Дня міста

     Микита, Колько й Ганя, які так наполегливо шукали скарби восени 2017 року й заражали своїм ентузіазмом реальних черкаських школярів, нарешті стали відомі не лише читачам Інтернет-ресурсів, а й поціновувачам друкованого слова! Історію, яка вийшла з-під пера письменниці Олени Желєзняк і лягла в основу інноваційного бібліотечного проекту – медіачеленджу «Скарби козацького міста», видали окремою книжкою. Можливою ця подія стала завдяки міській програмі виділення грантів у галузі культури м. Черкаси на 2018 – 2022 роки. Яскраве видання просто з друкарні вирушило на пошук вдячних книгоманів: його презентація відбулася в межах святкування Дня міста Черкаси 15 вересня на Хрещатику. «Таємниці козацького міста» представили потенційним читачам автор Олена Желєзняк та ілюстратор Ольга Курська. Єдиною можливістю отримати книжку у свою власність для дітлахів та їхніх батьків стала вікторина, яку на презентації організувала Черкаська обласна бібліотека для дітей.

Детальніше...

Увага! Новий ресурс про «Літописця народного життя» Івана Нечуя-Левицького

     За кілька місяців Україна святкуватиме 180-річчя від дня народження знаменитого прозаїка й перекладача Івана Семеновича Нечуя-Левицького. Наша бібліотека до важливої дати вже готова! Читачі нашого сайту можуть довідатися чимало небанальних фактів про життя автора безсмертної історії про родинні чвари «Кайдашева сім’я» та сповненого волелюбного духу «Миколи Джері». От ви, наприклад, чули, що натхнення до класичної комедії «За двома зайцями» Михайло Старицький черпав зі значно менш відомого сьогодні твору про міщанські пристрасті «На Кожум’яках» саме Івана Нечуя-Левицького? А про те, що завдяки вражаючому педантизмові у звичках вже літнього письменника кияни могли звіряти за ним час? Ще більше цікавого й традиційний перелік ресурсів, де можна черпати інформацію про Івана Нечуя-Левицького, шукайте у свіжій краєзнавчій розвідці для учнів  7-9 класів «Літописець народного життя» в розділі «Ресурси бібліотеки» (рубрика «Інтерактивні ресурси»).

06.09.2018 Лідера читання визначено!

       Цікавим та напруженим виявилося змагання з визначення переможця обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання». Конкурс проводився  вперше за ініціативи Національної бібліотеки України для дітей спеціалізованими бібліотеками України для дітей за сприянням Міністерства культури України, Української асоціації працівників бібліотек для дітей, Національної секції Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY.

Детальніше...

03.09.2018 Розпочинаємо новий навчальний рік

 

        У перший день нового навчального року бібліотека радісно зустріла своїх юних читачів. Їх очікувала низка заходів, присвячених знайомству з загальноєвропейськими цінностями, традиціями,  культурними надбаннями, місцем нашої держави в європейській сім'ї народів.

    

Детальніше...