Черкаська обласна бібліотека для дітей

Повчальній казці Р. Дала «Матильда» – 30 років

     Про те, що існують невиховані й неслухняні діти, знають всі. А як щодо невихованих батьків? Або школи, схожої на в’язницю? Звісно, таке може бути тільки в дитячій фантазії, адже це світ, перекинутий догори дриґом (принаймні ми, дорослі, у цьому певні). Та не випадково книга Роалда Дала «Матильда» вже три десятки років лишається бестселером серед юних читачів. Можливо, в її образах і сюжеті, сповнених несправедливості з боку натовпу старших людей відносно талановитих і метикуватих малюків, діти впізнають свої враження про дійсність? Роалд Дал, як ніхто, вмів показати вади сучасного суспільства з погляду найменших його представників. І нехай дорослих така прямолінійність, відвертий гротеск і грубуватий гумор трохи дратує, зате діти від його книг у захваті. Чим юних книголюбів настільки приваблює «Матильда», допоможе зрозуміти новий буктрейлер у рубриці «Книги-ювіляри – 2018» (розділ «Радимо прочитати») на нашому сайті.

Увага! На сайті з’явився матеріал, присвячений проблемі насильства над дітьми

     Новий інформаційно-методичний матеріал «Права дітей: алгоритм захисту» з’явився на нашому сайті в рубриці «Методичні матеріали» (розділ «Бібліотечному фахівцю»). Видання піднімає гостре питання насильства над дітьми в сім’ї та школі, послідовно розглядаючи його види й прояви, допомагаючи бібліотекарям вибудувати просвітницьку роботу з батьками та юними читачами із цієї теми. У виданні можна знайти сценарій години спілкування для учнів 7 – 9 класів «Я не боюся сказати!» (цей матеріал також викладений окремо); інформацію щодо «гарячих» ліній правової допомоги дітям; довідку про булінг, його форми, наслідки, способи протидії цькуванню; орієнтовну анкету для соціологічних досліджень із теми; правознавчу пам’ятку читачеві; рекомендовану бібліографію.  

02.05.2018 У бібліотеці відкрилася виставка дитячих малюнків із питань охорони праці

     Виставку найкращих робіт за підсумками регіонального туру Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей 2018» відкрили у вестибюлі бібліотеки 2 травня. Цього року змагання проводилося вже всьоме. Його ініціює державне підприємство «Редакція журналу «Охорона праці». На регіональному етапі організацію конкурсу, прийом й оцінку робіт здійснює управління Держпраці в Черкаській області.

Детальніше...

Бібліотека отримала понад півсотні бестселерів у подарунок!

     57 новеньких якісних книжок із ярмаркових локацій Черкаського книжкового фестивалю потрапили просто на полиці нашої бібліотеки. А все завдяки благодійникові й другу бібліотеки Богданові Петровичу Мацапею! Придбання бестселерів і часто запитуваних у нашому закладі видань – його подарунок читачам обласної бібліотеки для дітей. Серед новинок можна знайти детективи, казки, історичні повісті й фентезі від сучасних вітчизняних авторів, яскраві перевидання зарубіжної класики, модні українські та іноземні літературні хіти в кінообкладинках тощо. Незабаром перелік й анотації до подарованих книг з’являться в постійній рубриці на нашому сайті. Щиро дякуємо за щедрий і потрібний презент!    

24 – 25.04.2018 Що? Де? Коли?

     Фінальна битва інтелектів, вона ж остання гра сезону чемпіонату міста Черкаси серед шкільних команд учнів 6 – 8 класів та 9 – 11 класів із гри «Що? Де? Коли?», визначила цьогорічних лідерів в обох вікових категоріях. Почесне «золото» серед менших ерудитів виборола команда «Мамонтята» (Черкаський гуманітарно-правовий ліцей) із загальною сумою в 57 балів. Серед старших чемпіоном став «Еверест» (Перша міська гімназія), заробивши протягом 5 ігор (на одну більше, ніж у молодшій категорії) 79 балів.

Детальніше...