Книги від УІК

Ледерман В. До дошки піде... Василькін! = К доске пойдет... Василькин! : шк. історії Діми Василькіна, учня 3 "А" кл. / Вікторія Ледерман ; пер. Є. Плясецький ; авт. іл. О. Громова. – Київ : Форс Україна, 2020. – 111 с. : іл.

Пригод на долю Діми Василькіна й справді випадає чимало: то він разом із другом придумує найвеселіший розіграш на перше квітня, то вирішує будь-що навчитися грати на гітарі до Нового року, то на власному досвіді відчуває, що означає вислів «гора з пліч». Усі ці випадки Діма докладно записує в зошит, і по всьому хлопчик засвоює певний урок – із тих, що в жодному разі не отримаєш під час «справжніх» уроків. Книга Вікторії Ледерман – це колекція повчальних і цікавих історій із життя третьокласника. Утім читач знає цього героя добре: Василькін доволі схожий на всякого дев’ятирічного школяра!

Для читачів дошкільного віку.

Мозер Е. Велика книга про Коко і Кірі / Ервін Мозер ; пер. з нім. Л. Нор ; з післямовою Г. Яніша. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – 135 с. : іл.

Це історія про фантастичні та кумедні пригоди допитливого ведмежати Коко та його подружки Кірі, які живуть у Країні Мрій. Там вони знайомляться з Білою птахою, чорними мишами, драконом Рікко й іншими дивовижними звірами. Маленькі герої потрапляють у курйозні ситуації, знаходять чарівну рожеву парасольку та літай-килим, багато мріють і вчаться правильно загадувати бажання. Бо якщо правильно сформулювати бажання і загорнути в любов, то вони обов’язково здійсняться.

Для читачів дошкільного віку.

Кокотюха А. Жабеня, ставок і море : казка / Андрій Кокотюха ; худож. О. Кузнєцова. – Київ : АВІАЗ, 2020. – 63 с. : іл.

Жило собі в тихому ставку маленьке, ну дуже маленьке Жабеня. І якось почуло воно про велике-велике море. «От би стрибнути в море з високого каменя!..» Так почалися пригоди Жабеняти на шляху до моря. Коли – веселі, а коли – небезпечні. Вирушай і ти у світ пригод разом із Жабеням та з цією ну дуже веселою книжкою!

Для читачів молодшого шкільного віку.

Спретт Р. Діти шпигунки. Мисливці на тарганів = The Peski kids. The mystery of the sguashed cockroach / Рейчел Спретт ; пер. з англ. О. Плевако. – Київ : Книголав, 2020. – 271 с. – (Дитяча полиця).

Захоплива книжка про життя трьох підлітків – Ейпріл, Фіна та Джо, яке різко змінюється, коли одного дня раптово зникає їхня мама. Розгублені й з купою запитань без відповідей, діти мають переїхати до тата. Життя в новому містечку виявляється непростим. Дітям потрібно не лише порозумітися з татом, але й влитися в нову громаду. На заваді останньому стає низка таємничих злочинів. Перед щорічними тарганячими перегонами – найпопулярнішою розвагою для містян – хтось починає справжнє полювання на рудовусих учасників. Для новачків є справою честі з’ясувати, хто за цим стоїть, й очистити своє ім’я від підозр. Разом із новою сусідкою Лореттою та бешкетним песиком Гарбузом діти беруться за розслідування...

Для читачів молодшого шкільного віку.

Шилдс Е. Моя перша велика книжка ЧОМУ / Емі Шилдс ; [пер. з англ. С. Чернишової, І. Тумко ; дизайнер обкл. О. В. Дзюба]. – Харків : Віват, 2019. – 127 с. : іл. – (Моя перша велика книжка). – Бібліогр.: с. 126.

Чому в людей різний колір шкіри? Чому в дітей випадають зуби? Чому не боляче стригтися? Чому літаки мають крила? Чому повітряні кулі літають? Чому човни плавають? Чому деякі комахи нас кусають? Чому ми бачимо веселку? Чому сніг білий? Книга містить зрозумілі й цікаві відповіді на ці та низку інших запитань. Із книги можна дізнатися про все на світі: про космос, про літаючі об’єкти в космосі, про тіло людини, про різні природні явища, про світ тварин, про рослинний світ та багато іншої корисної інформації.

Для читачів молодшого шкільного віку.