Книги від УІК

Сольська Є. Їжачок і кленовий листок / Єва Сольська ; намал. К. Зотова. – Харків : Ранок, 2020. – [35 с.] : іл. – (Зворушливі книжки).

Чарівна, добра й тепла історія про маленького їжачка Григорика. Він дуже любить солодке й маму з татом. А ще грати з друзями. Якось їжачок забув привітати маму з днем народження. І чим же тепер її потішити?

Для читачів дошкільного віку.

Тарновська Т. Світ навколо нас. Як працює твоє тіло : фотоенциклопедія : зміст. ст., яскраві іл., цікаві факти / Тетяна Тарновська ; пер. із рос., іл. Д. С. Турбаніст ; дизайн обкл. А. М. Недял. – Київ : КРИСТАЛ БУК, 2020. – 48 с. : іл. – (Світ навколо нас. Фотоенциклопедія).

Книжка відкриває таємниці людського тіла й дає відповіді на запитання, які ще пів століття тому заводили вчених у глухий кут. Чому з’являються веснянки й через що ми гикаємо? Навіщо нам апендикс і звідки береться піт? Що таке ДНК і яку роль відводять стовбуровим клітинам? У книжці просто й доступно описуються складні процеси, що відбуваються в організмі, тексти доповнені зрозумілими схемами та яскравими світлинами. Цікаві факти, які дбайливо зібрані в цьому виданні, зроблять читання ще більш захопливим.

Для читачів молодшого шкільного віку.

Торджман Н. Дивовижні птахи / Наталі Торджман ; [пер. з фр. О. Ларікової] ; іл. Ж. Гейф'є та Ж. Норвуд. – Харків : Віват, 2019. – 72 с. : іл. – (Енциклопедії).

Де мешкають птахи? Чому вони співають? Яке насіння полюбляє щиглик? Як рибалочка зачаровує свою обраницю? Із яких матеріалів ластівка будує гніздо? Де краще повісити шпаківню? Яких пташенят годують і мамуся, і татусь? Хто складає крила, перш ніж зануритись у воду? Хто вміє літати під водою? Хто не боїться нападати на джмелів? Чому великі баклани подовгу стовбичать із розпростаними крилами? А хто звик ходити вздовж стовбура догори дриґом? Відповіді на ці та багато інших питань знайдете в цій класнющій енциклопедії про справді дивовижних птахів, від найпростіших до найекзотичніших для нас.

Для читачів молодшого шкільного віку.

Старк У. Втікачі : повість / Ульф Старк ; зі швед. пер. Г. Кирпа ; намал. М. Фоя. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – 95 с. : іл.

Історія зворушливої дружби школяра Готтфріда та його дідуся. Дід, який раніше був таким сильним та енергійним, тепер слабує й лежить у лікарні. Його часто відвідує внук – навіть тоді, коли тато забороняє. У них із дідусем особливі стосунки і своє розуміня правди. Разом вони задумують останню спільну мандрівку, хоча для цього їм треба втекти з лікарні.

Для читачів молодшого та середнього шкільного віку.

Палаш М. Ельфе, де ти? / Марцін Палаш ; пер. з пол. І. Тучапської ; мал., обкл. К. Колодзєй. – Харків : Школа, 2019. – 158 с. : іл. – (Кудлаті історії).

Палаш М. Ельф всемогутній / Марцін Палаш ; пер. з пол. І. Тучапської ; мал., обкл. К. Колодзєй. – Харків : Школа, 2019. – 175 с. : іл. – (Кудлаті історії).

Тільки-но Ельф, песик з притулку, знайшов собі нову домівку, як загубився. Сам-один у великому лісі, далеко від своїх людей і затишної лежанки, він потрапляє в ще більшу халепу – злі люди кидають його до тісної клітки. Та Великий і Молодий, нові господарі Ельфа, точніше його нова сім’я, не сидять склавши руки й виходять на слід улюбленця. А в книзі «Ельф всемогутній» розповідається, як Ельф під час канікул виїхав зі своєю новою сім'єю на море. Але от халепа! У перший же день виявилося, що хтось вкрав пансіонат для відпочинку, а в іншому живе якесь підозріле товариство, до того ж хтось пограбував місцевий Музей бурштину! На щастя, Ельф та приручені ним люди люблять кримінальні загадки, тому відразу розпочали слідство, яке вилилося в захопливу й небезпечну пригоду.

Для читачів середнього шкільного віку.