Видатні композитори

Джоаккіно Россіні

     Народився майбутній композитор 29 лютого 1792 року в маленькому провінційному італійському містечку Пезаро в бідній, але дуже музикальній сім’ї. Джоаккіно ріс веселим, дотепним і надзвичайно жвавим  шибеником. У восьмирічному віці люблячі батьки відправили своє чадо в Болонью, де Джоаккіно віддали на піклування відразу трьох священників, які повинні були навчити його читанню, письму, арифметиці і латині. Але юний Россіні мріяв про інше – стати найзнаменитішим співаком Італії. У нього справді був дуже гарний голос, чистісіньке сопрано, недаремно його називали «хлопчиком з надзвичайним голосом».

     У 1806 році Джоаккіно вступив до Болонського музичного ліцею, де вчився відразу в трьох класах – віолончелі, контрапункту і роялю. Після закінчення ліцею вісімнадцятирічний Россіні повністю віддав себе творчій роботі.                                                                                                                                                                                   

     Чутка про надзвичайно талановитого юнака-композитора долетіла і до Ла Скала, де з ним уклали угоду на створення двоактової опери-буф.

     Переможний виступ  в Ла Скала висунув  Россіні    в ряд першокласних оперних композиторів.

     1816 рік – рік народження знаменитого «Севільського цирульника». За власними словами, він складав музику усюди – і коли гуляв, і коли їв, і коли стояв, лежав, одне слово, завжди.

     «Севільський цирульник» поклав початок європейській славі Россіні. Збулася юнацька мрія Джоаккіно – спочатку завоювати Венецію, Італію,        а  потім уже – і весь світ.

     У 1816-1823 рр. одна за одною з’являються нові опери Россіні: «Отелло», «Арміда», «Попелюшка», «Сорока-злодійка», «Ерміона», «Семіраміда» та ін.

     Джоакіно Россіні завдяки тільки одній опері «Севільський цирульник» увійшов би в історію музики вічним «сонцем Італії», як сказав про нього німецький поет Генріх Гайне.

     Його твори в наш час звучать у кращих оперних театрах світу.