Щербаков С. Бізнесмаги : батл на мільйон : для майбут. мільйонерів : повість / Сергій Щербаков, Наталія Щербакова. – Харків : Віват, 2019. – 287 с. : іл. – (Книжкова полиця підлітка).

Максим Дерев’янко, який ще рік тому мріяв про чарівну паличку, а тепер заснував школу комп’ютерної грамотності для бабусь і дідусів, раптом опиняється в центрі уваги всієї школи, бо лише він здатен запустити вірус у комп’ютер вчительки історії. Але, виявляється, проблеми тільки починаються: краща подружка підтримує запеклого ворога, до юного бізнесмага з’являється податкова, а прибуток від уроків із бабусями доводиться витрачати на організацію батла! І як одночасно виконувати уроки, вести акаунт в Instagram і канал на Youtube? Швидше розгортайте книжку, щоб дізнатися, чому шкільний семестр закінчується так видовищно, що заздрять навіть студенти, а також що запише Максим у свій щоденник підприємця.

Для читачів старшого шкільного віку.

Мігель О. Крук та Чорний Метелик: Голос давніх сновидінь / Ольга Мігель ; іл. О. В. Семякіна. – Харків : АССА, 2021. – 556 с. : іл. – (Час фентезі).

Аліса звикла переховуватися й утікати від чудовиськ, які вже рік наступають на п’яти. Та вона точно не очікувала опинитися у світі, де магія – щось буденне, а на межі сну та смерті стоїть безкінечна стіна-в’язниця. Головну таємницю цього химерного місця знають лише сотня круків-магів, для яких джерелом чарівної сили є останній передсмертний подих. Але що робити, коли шлях додому закритий, а над новим домом нависла небезпека? Адже кошмари, які чекали свого часу тисячі років, кидають їй смертельний виклик...

Для читачів старшого шкільного віку.

Космовська Б. Позолочена рибка / Барбара Космовська ; пер. з пол. Б. Антоняк ; [дизайн обкл. Н. Переходенко]. – Харків : Школа, 2020. – 174 с. – (Сучасна європейська підліткова книга).

Батьки Аліції, донедавна страшенно розпещеної одиначки, розлучилися. Лише з бабусею дівчина може поділитися своїми переживаннями: чому її хвилює сусідський хлопець? Невже це справжнє кохання? Як зрозуміти дивні вчинки близької подруги? Та через бурхливі перипетії вона починає краще розуміти батьків, по-новому дивитися на татову обраницю і навіть розкриває серце свого коханого Роберта.

Для читачів старшого шкільного віку.

Гейгер А. Підпишись на мене знову / А. В. Гейгер ; пер. з англ. Т. В. Марунич. – Харків : Ранок, 2020. – 320 с.

Після жахливого випадку в літньому таборі світ 18-річної Тесси Гарт став дуже обмежений. Вона агорафоб та палка шанувальниця відомої поп-зірки Ерiка Торна. Тесса спілкується лише з мамою, своїм психотерапевтом та хлопцем, який навідує її дедалі рідше. Решта її спілкування відбувається в Твітері з фанатками Ерiка Торна. Та одного разу вона впускає до приватних повідомлень невідомого з аканту @ЕрiкТорнЛайно, який явно намагається зіпсувати репутацію поп-зірки. Дуже швидко вони стають найліпшими друзями, їхні онлайн-стосунки переростають у більш глибокі, й Тесса нарешті погоджується вийти з дому, аби зустрітися зі своїм коханням. Та все йде шкереберть…

Для читачів старшого шкільного віку.

Ференцева Ю. Україна - європейська країна / Юлія Ференцева ; худож. І. Панаріна. – Київ : Балтія-Друк, 2021. – 48 с. : іл.

Друже, ти живеш у чудовій країні Україні. Але чи добре знаєш її? Запрошуємо тебе разом із друзями до подорожі сторінками цієї книжки, яка розповість багато захопливого про нашу Батьківщину. Щось тобі уже відоме, а щось стане справжнім відкриттям. Що є спільного на шляхах розвитку європейських країн та України і чим вони відрізняються, доповнюючи та збагачуючи скарбницю культурних надбань європейської співдружності? Метою книжки є донести цю інформацію до дітей.

Для читачів середнього шкільного віку.