Пам'ятні літературні дати Черкащини – 2020

    Тодось Осьмачка, Ігор Забудський, Ірена Карпа, Михайло Старицький, Петро Гулак-Артемовський, Людмила Солончук… Що об’єднує цих людей, крім їхньої належності до когорти блискучих письменників? Той факт, що всі вони з’явилися на світ на Черкащині. А ще – у 2020 році ми відзначатимемо ювілеї від дня їхнього народження. Перелік, звісно не вичерпний: у свіжій експрес-інформації «Пам’ятні літературні дати Черкащини 2020 року» на сайті Черкаської обласної бібліотеки для дітей (розділ «Бібліотечному фахівцю», рубрика «Бібліографічні матеріали») ви знайдете чимало фактів про відомих особистостей, безпосередньо пов’язаних із нашим краєм. До кожного імені додається коротка біографічна довідка й інформація про внесок визначної людини в українську культуру. Також у виданні є згадки про важливі в історії літератури події, які в наступному році також будуть «ювілярами».

Книжкова виставка "Казколенд"

    Затишні вулички біля акуратних скандинавських будинків, палаци прекрасних і примхливих принцес, хижки мумі-тролів і різних лісових мешканців, старовинні ліхтарі зі стильними вказівниками – ласкаво просимо ознайомитися з книжковою виставкою «Казколенд» у Кімнаті казок відділу обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1 – 4 класів. Якщо ж на власні очі побачити це чарівне видовище зараз не маєте можливості, екскурсоводом для вас стане новий матеріал «Книжкова виставка в дитячій бібліотеці: сучасний погляд» на сайті Черкаської обласної бібліотеки для дітей (розділ «Бібліотечному фахівцю», рубрика «Книжкові виставки»). Детальний огляд виставки можна як погортати в онлайн-режимі, так і завантажити на свій комп’ютер.  

    Наша улюблена й, водночас, відповідальна, хвилююча мить – оголошення результатів резонансних творчих змагань. На цей раз запекла боротьба серед талановитих дітей-читачів Черкаської обласної бібліотеки для дітей і книгозбірень Черкаської області точилася за перемогу в конкурсі патріотичних відеороликів у жанрі соціальної реклами #СиньоЖовтеКіно. Тож, під барабанний дріб, повідомляємо, що гран-прі цього значущого проекту й наші найщиріші вітання отримує Маша Мацапей (м. Черкаси) і вся творча команда дітей і дорослих, які підготували відеороботу «Де твій Туган ей?». Нагадуємо, що головним призом у цьому змаганні є відеокамера. Цей та інші подарунки (а проект передбачає й інших переможців у різних номінаціях) забезпечує компанія eKreative. Імена інших надзвичайно талановитих й оригінальних дітей, чиї роботи сподобалися фаховому журі й читачам, ви знайдете нижче.

Бібліотечна програма "Літо з книгою"

    Для корисного й веселого літнього відпочинку Черкаська обласна бібліотека для дітей підготувала для читачів насичену програму «Літо з книгою». На вас чекають: огляди літератури та періодики, майстер-класи, літературні ігри, квести, перегляди мультфільмів  і, звичайно ж, безліч захопливих книг. Адже саме книги допоможуть вам провести найдовші канікули цікаво, весело та з користю. З новими книгами, що надійшли до бібліотеки, можна ознайомитися тут.

    А підготуватися  до наступного навчального року та здобути нові знання допоможе позакласне читання. Рекомендовані списки літератури можна знайти тут.

    Гарного відпочинку та цікавого читання!

    Літо – час справжніх пригод, мандрівок та нових відкриттів. І коли, як не влітку, можна сповна насолодитись відпочинком та отримати море позитивних емоцій, яких вистачить на рік вперед?! Як завжди, в пригоді стане добірка «Цікаве в періодиці», яка підкаже вам чудові ідеї для змістовного дозвілля.

    Для учнів 1-4 класів ми підготували матеріали про правила поведінки в лісі й поблизу водойм, поради щодо орієнтації в просторі, методи убезпечення від комах – все, що зробить відпочинок на природі максимально ідеальним. Учні 5-6 класів отримають можливість здійснити віртуальну мандрівку відразу трьома країнами – Україною, Данією та Іспанією, де помилуються красою природних багатств, величчю замків та національних музеїв. А на учнів 7-9 класів чекають відомості про результати міжнародного дослідження якості освіти старшокласників, лайфхаки щодо підготовки й налаштування до складання іспитів та секрети успіху талановитої молоді.

    Наповніть літо новими враженнями, подорожуйте, дізнавайтесь щось нове та насолоджуйтесь кожним моментом. Зробіть це літо особливим!