Несподівані звички, фобії, джерела натхнення й ідей до знаменитих творів Миколи Гоголя – ось неповний перелік тем, які розкриває читачам новий захід відділу обслуговування учнів 5 – 9 класів. Першими відвідувачами літературної відеогодини «Нерозгадані таємниці Миколи Гоголя» стали студенти Черкаської медичної академії. Наприкінці на всіх, хто уважно слухав розповідь бібліотекаря й не байдужий до теми, чекав сюрприз: невелика онлайн-вікторина, проходити питання якої потрібно було за допомогою інтерактивної дошки – нового придбання бібліотеки за рахунок коштів з обласного бюджету.

    Хорошу нагоду продемонструвати культурне розмаїття, традиції й мистецтво за кордоном наша держава отримала завдяки проголошенню 2019-го Роком української культури в Австрії. Цій важливій темі присвячена попереджувальна довідка, яку інформаційно-бібліографічний відділ бібліотеки нещодавно підготував для нашого сайту. Можливо, вас вразить, як щільно переплелися долі двох європейських держав в історичному контексті: маємо зв’язки ще з 10 століття й навіть спільних героїв, що відстоювали честь і незалежність обох країн і в XVI, і в ХХ століттях! А скільки австрійських зодчих, скульпторів, музикантів працювали для збагачення української культури, ушляхетнення наших міст і вдосконалення окремих архітектурних споруд! Україні теж є чим здивувати Батьківщину Моцарта й Габсбургів. Яку діяльність провадять Український інститут у Відні, Товариство ім. Павла Чубинського та інші подібні організації, які заходи заплановані в межах Року української культури, яким інформаційним ресурсам із теми можна довіряти, дізнавайтеся з нашої довідки в рубриці «Бібліотечному фахівцю» (розділ «Бібліографічні матеріали»).   

    Свою нову прозову книжку про малюка з кукурудзяного качана презентував у бібліотеці відомий поет і прозаїк, гуморист, лауреат літературної премії ім. Остапа Вишні Іван Іванович Дубінін. Ознайомитися з казковим оповіданням «Кукудя, або Пригоди кукурудзяного хлопчика», послухати більш давні й, навпаки, ще не видані поезії в артистичному виконанні автора, поставити митцеві запитання пощастило учням 2-А й 2-Б класів Першої міської гімназії. Спілкування відбулося в межах циклу творчих зустрічей «Майстри пера Черкащини – дітям», організованих відділом обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1 – 4 класів.

    Увага! Увага! Запрошуємо взяти участь у новому бібліотечному конкурсі на найкращий фотоколаж #живі_книги і як слід розважитися! Завдання учасників конкурсу: обрати книгу з виразною обкладинкою й «продовжити» зображення на ній у реальному житті.

    Літературними, мистецькими, ігровими й пізнавальними заходами був насичений Всеукраїнський тиждень дитячого читання, який проходив у нашій бібліотеці з 19 по 26 березня. Читачам, як завжди, були доступні інформаційні й розважальні заходи, що так чи інакше торкаються важливості книги, тільки в ще більш динамічному темпі, ніж протягом року. Не минулося й без прем’єр, розроблених працівниками закладу спеціально до читацько-канікулярного періоду.