Прем’єру захопливого краєзнавчого ерудит-шоу «Черкащина: яка вона насправді», присвяченого 65-річчю Черкаської області, презентували користувачам у відділі обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1 – 4 класів. Першими інтелектуальний виклик прийняли учні 4-А класу Першої міської гімназії і, варто сказати, витримали його з гідністю.

    1133 примірники, 199 назв новеньких, популярних, цікавих книжок з’явилися в бібліотеці за кошти, виділені в межах Програми поповнення бібліотечних фондів у Черкаській області на 2018 – 2023 роки, затвердженої рішенням Черкаської обласної ради від 22.11.2018 № 26-23. Полиці вдалося збагатити найсвіжішими бестселерами українських та зарубіжних письменників, якісними виданнями класики, що вивчається за шкільною програмою, та популярними серед дітей і підлітків історіями, що їх раніше в нас бракувало. Фонд поповнили книжки з «Видавництва Старого Лева», «Школи», «Тези» та видавництва «Знання». Уже незабаром можна буде взяти в бібліотеці прославлені твори Наталії Щерби, Галини Вдовиченко, Сашка Дерманського, Надії Гербіш, Клауса Гаґерупа, Джеремі Стронґа, Ульфа Старка та інших, не менш відомих і майстерних авторів. Детальніше із цими багатствами пропонуємо невдовзі ознайомитися в рубриці «Радимо прочитати» (розділ «Книжкові новинки») на нашому сайті.

    Проголошення 2019-го Роком Китаю в Україні, природно, підвищує і так немаленький інтерес до цією давньої та екзотичної країни. Попереджувальна довідка «Неймовірний Китай» від інформаційно-бібліографічного відділу бібліотеки вже напоготові! Цікавий лаконічний матеріал стане порталом у дивовижний край з іншого боку земної кулі. Що в Піднебесній ХІІІ століття робили кияни? Які стосунки пов’язують наші держави зараз? Якими винаходами минулого та продукцією сьогодення цей народ пишається найбільше? Як уряд вирішує проблему перенаселення й браку житла? Відповіді на ці питання та рекомендації щодо літератури з теми шукайте в рубриці «Бібліотечному фахівцю» (розділ «Бібліографічні матеріали») на сайті бібліотеки.

    Свято відзначення переможців чемпіонату міста Черкаси серед шкільних команд учнів 6 – 8 класів та 9 – 11 класів із гри «Що? Де? Коли?» неухильно наближається. Нещодавно в бібліотеці відгримів третій тур сезону 2018 – 2019 рр., тож командам саме час відкрити в собі друге дихання: фінал уже недалеко. А турнірна таблиця, тим часом, відчутно змінилася: деякі лідери відкотилися на багато сходинок назад, зате новачки нарешті прокинулися й показали, чого вони варті.

    У захопливу мандрівку в часі запрошують закоханих у краєзнавство читачів працівники інформаційно-бібліографічного відділу бібліотеки. Машина часу – другий випуск історичного екскурсу для учнів 5-9 класів «Біографія черкаських вулиць» (у першому йшлося про центральні магістралі обласного центру). Як гадаєте, яка вулиця раніше мала назву Парадної й де в позаминулому сторіччі закінчувався Замковий узвіз? Що вам відомо про розташування черкаської в’язниці, казино, стадіону в попередню епоху? Де в нашому місті можна було побачити виступи популярного радянського дуету Тарапуньки й Штепселя, крім телеекрану? Куди попередні покоління черкащан прогулювалися, аби оглянути політичні, ритуальні й приватні споруди єврейської громади? Чимало цих та інших цікавих історій читайте в рубриці «Ресурси бібліотеки» (розділ «Видання бібліотеки для дітей», підрозділ «Історія Черкаської області»).