Цікаве в періодиці (7-9 кл.)

Ok0002Ok0002

    Романенко Є. Саме ТаRuta / Євген Романенко ;  розмовляла Наталія Степанчук ; фото Міхи Хайкіна // Однокласник. – 2020. – № 5. – С. 4-7.

    Київський World Music гурт ТаRuta – це команда етномузикологів (дослідників фольклору) та професійних музикантів, що не боїться експериментувати і вносити сучасні музичні віяння в автентичний український фольклор. ТаRuta дала нове життя десяткам старовинних народних пісень, перетворюючи їх на хіти, визнані українською та європейською публікою. На початку своєї кар’єри, в 2007-му, гурт працював у жанрі класичного етно-року, але згодом почались експерименти із джазом, фанком, диско, електронною музикою й панк-роком. «Однокласник» поспілкувався з лідером та засновником гурту ТаRuta Євгеном «Їжаком» Романенком. Він і розповів, що ж є найважчим та найцікавішим у процесі збору й дослідження українських народних пісень та як же виникла така цікава назва їхнього колективу. Про творчі плани, хобі, Євробачення, а також про магію створення пісень та новий альбом гурту читайте в розмові з Євгеном.

Ok0003Ok0003

    Гулей М. Принади мандрів автостопом / Марта Гулей ; розмовляла Анна Яблучна ; фото з архіву Марти Гулей // Однокласник. – 2020. – № 5. – С. 30-31

    Автостоп – це специфічний вид подорожі, коли ви добираєтеся в необхідне місце різними автомобілями й при цьому нічого не платите. Такий спосіб переміщень вибирають переважно люди, схильні до авантюр, божевільних вчинків і пригод. До того ж, автостоп допомагає уникнути витрат на дорогу, познайомитися з новими людьми (часто місцевими жителями), послухати цікаві історії та отримати новий досвід.

    У будні Марта Гулей – адміністратор баз даних, статистичний аналітик. А у вільний час вона дуже любить подорожувати, зокрема й автостопом, а потім... пише про це повісті й оповідання. Для неї подорожі автостопом – це досвід, який допоміг стати більш комунікабельною та позбутися багатьох страхів і стереотипів. Про свої пригоди мандрівниця й письменниця розповіла й «Однокласнику». Читайте!

ZooD0005ZooD0005

    Свєтлова А. Людський карантин для домашніх тварин / Аліса Свєтлова // ЗооДруг. – 2020. – № 5. – С. 22-26

    Галан О. Мінуси карантину разом із собакою / Оксана Галан // ЗооДруг. – 2020. № 5. – С. 27.

    Нинішня ситуація з пандемією є складною й стресовою для всіх нас, навіть для наших домашніх тварин. Вони відчувають наші переживання й помічають зміни у своєму повсякденному житті. Ми хвилюємося за своє та їхнє здоров’я, але доволі часто просто не знаємо, як діяти в тій чи іншій ситуації. Більшість свого часу ми вимушені зараз проводити вдома, що є для наших улюбленців не лише великою радістю, а й стресом. Таке вимушене ув’язнення має набагато більше мінусів, ніж здається на перший погляд.

    Відповіді на питання, щодо COVID-19, які зараз хвилюють більшість власників домашніх тварин, знаходьте на сторінках травневого випуску журналу «ЗооДруг». А провідний спеціаліст із корекції поведінки собак та котів Оксана Галан підкаже, як зробити карантинний режим дня й графік власника тваринки також максимально комфортним для самого пухнастого улюбленця. Дізнавайтеся!

Kraina znan0007Kraina znan0007

    Кардаш Л. «Китайський бовдур» – яскравий приклад стилю шинуазрі у мейсенській порцеляні / Людмила Кардаш // Країна знань. – 2020. – № 4-5. – С. 47-49.

    Шинуазрі – (фр. Chinoiserie, від фр. chinois «китайський», тобто китайщина) – стильовий напрям у мистецтві, тісно пов’язаний з рококо. Це – поверхнево, несерйозно сприйняті форми середньовічного мистецтва Китаю, що використовувались у західноєвропейському малярстві й декоративно-ужитковому мистецтві XVIІI ст. Виник він у кінці XVII ст., коли аристократичну Європу заполонило захоплення китайською порцеляною, а в 1710 р. в німецькому м. Мейсен відкрилася перша порцелянова фабрика. Завдяки Ост-Індійській компанії в Європу було завезено велику кількість предметів декоративно-прикладного мистецтва з Китаю, які, незважаючи на високу вартість, викликали великий захват у європейців. На тлі цього захоплення й виник інтерес до китайської образотворчої традиції.

    «Країна знань» розкаже вам більше про це надзвичайно колоритне мистецтво, що уособлює весь інтерес європейців до східної культури. Шукайте пізнавальну статтю на сторінках журналу.

Ok20005Ok20005

    Муравська Д. Український вірменин у радянській в’язниці / Дана Муравська // Однокласник. – 2020. – № 3. – С. 10-11.

    Сергій Параджанов (Саркіс Говсепі Параджанян) – український та вірменський кінорежисер, один із чільних представників українського поетичного кіно. Всесвітнє визнання Параджанову приніс фільм «Тіні забутих предків» (1964) за мотивами однойменної повісті М. Коцюбинського (у міжнародному прокаті його демонстрували під назвою «Вогняні коні»). Фільм дістав 39 міжнародних нагород і 28 призів на кінофестивалях. Його високо оцінили Федеріко Фелліні, Мікеланджело Антоніоні, Акіро Куросава, Анджей Вайда, інші всесвітньовідомі діячі культури. Сергій Параджанов також знаний такими шедеврами, як «Колір граната», присвячений вірменському поетові Саят-Нові, та «Ашик-Керіб», що є екранізацією казки М. Лермонтова про мандрівного трубадура. За сфабрикованими звинуваченнями в 1973 р. режисера було заарештовано й засуджено до п’ятирічного ув’язнення. Проте його творчість прорвалася до нас і крізь тюремні ґрати. Про себе сам митець казав: «Я – вірменин, який народився у Тбілісі й сидів у російській в’язниці за український націоналізм».

    Журнал «Однокласник» познайомить вас із трагедією талановитого генія українського радянського кінематографа. Тож читайте, знайомтеся й знайте наших.