Цікаве в періодиці (5-6 кл.)

HobiHobi 04

     Ананаси // Моє хобі. – 2019. – № 11-12. – С. 22.

    Ананаси – дуже теплолюбні рослини, що ростуть лише в спекотних країнах із вологим кліматом. Проте ласувати ними люблять в усіх куточках планети. Батьківщина їстівних плодів – центральні райони Бразилії. Європейці вперше виявили ананаси на островах Карибського басейну в 1490-х роках. Колумб і його послідовники привезли рослину в Європу, однак з’ясувалося, що в помірному кліматі вона не росте. А ще є багато цікавих фактів, пов’язаних з ананасом. Про них ви дізнаєтесь, прочитавши статтю.

HobiHobi 03

    Таємниці Мертвого моря // Моє хобі. – 2019. – № 11-12. – С. 23.

    Насправді Мертве море – не зовсім море, а скоріше, – озеро, хоча й досить велике. Його довжина становить 76 км, ширина 18 км. Рівень його поверхні та берегів розташований на 423 м нижче рівня світового океану, глибина складає 377 м, а концентрація солей – у 8 разів перевищує звичайну морську. Більше цікавої інформації про Мертве море шукайте в статті.

KolosokKolosok 01

  Вихівська Г. Лісова красуня / Галина Вихівська // Колосок. – 2019. – № 12. – С. 22-29.

    Новорічна ялинка – звичайний символ свята, але часто так називають не лише її. То що ж прикрашають українці? Відразу відкиньмо всілякі екзоти, як-от кімнатний фікус чи пальму (буває й таке), і розгляньмо, які «лісові красуні» щозими створюють святкову атмосферу в наших домівках. Чи варто зрубувати дерева заради нетривалих свят? Як купити «правильну» ялинку? Звідки до нас прийшла традиція прикрашати різдвяне дерево? Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете, прочитавши статтю.

HobiHobi 02

    Monopoly // Моє хобі. – 2019. – № 11-12. – С. 32.

   «Монополія» – найвідоміша економічна й стратегічна гра, що близько ста років збирає за одним столом своїх прихильників. Мета її – раціонально використовуючи стартовий капітал, домогтися банкрутства інших гравців. Нині популярність гри настільки велика, що навіть проводяться комерційні змагання, у тому числі й світові чемпіонати із чималими призовими фондами. Запропонована стаття – для тих, кому цікаво більше дізнатися про її правовласників та розповсюдження.

HobiHobi 01

   Храм Спокути Святого Сімейства // Моє хобі. – 2019. – № 11-12. – С. 20-21.

   Розкішний храм спокути Святого Сімейства, відомий як Саґрада Фамілія, – один із символів Барселони. Його будівництво почалось у 1882 році й триває донині. Зводять його за рахунок приватних пожертв городян. Три мільйони туристів, які щороку відвідують знаменитий собор, допомагають підтримувати проєкт, що коштує приблизно 25 млн євро на рік. Архітектор Антоніо Гауді присвятив створенню храму 42 роки свого життя. Хочете дізнатися, хто був ідейним натхненником цього будівництва, скільки має бути веж у Саґрада Фамілія та коли планують завершити будівництво храму? Тоді ця стаття саме для вас.