Цікаве в періодиці (1-4 кл.)

KuljaKulja1

    Диво дивне – піраміда // Куля. – 2019. – № 10. – С. 16-17.

    «Усе на світі боїться часу, а час боїться пірамід», – так «говорить» арабське прислів’я. І це чиста правда, адже із семи чудес світу піраміда Хеопса – єдине диво, яке вціліло до наших днів. Узагалі-то, в Єгипті є більше ста пірамід, проте піраміда Хеопса – найдавніша, найбільша та найтаємничіша. Досі залишається загадкою, як стародавні єгиптяни, маючи під рукою тільки мідні й кам’яні долота, обробляли й укладали плити так, що між ними й волосина не пролізе. А як їм вдалося за 20 років скласти майже два з половиною мільйони плит вагою 2-3 тонни?

    Які ще таємниці приховує загадкова піраміда Хеопса, дізнавайтеся зі статті.

PiznajkoPiznajko2

    Екологічно безпечно! // Пізнайко. – 2019. – № 10. – С. 23.

    У багатьох розвинених країнах люди поступово відмовляються від дорогих машин, які забруднюють повітря. Натомість надають перевагу  екологічно безпечним видам транспорту, обираючи не лише електромобілі та велосипеди, а й самокати, гіроскутери, веломобілі, сегвеї.

    Більше цікавого про всі новинки екотранспорту читайте в статті.

KolosochokKolosochok1

    Звуки твого тіла // Колосочок. – 2019. – № 21-24. – С. 6-13.

    Людське тіло часом видає різні звуки. Це не слова, і лунають вони не з вуст. Ці звуки чутно з інших частин тіла, і ми не завжди можемо їх контролювати, тому деколи ніяковіємо, якщо вони виникають у присутності інших. Чи здогадались ви, про які саме відголоски організму йдеться?

    Чому виникають ці звуки? Чи добре, що людський організм такий «музикальний»? У журналі «Колосочок» спробували з’ясувати це.

PiznajkoPiznajko1

    Енергія звідусіль // Пізнайко. – 2019. – № 10. – С. 10-11.

    Спалюючи вугілля, нафту, газ, ми забруднюємо довкілля й виснажуємо родовища. Як же бути? Відповідь одна – шукати альтернативні джерела енергії. Ще здавна людство навчилося перетворювати на енергію сонячне тепло. Зараз існує багато розробок, які доводять можливість акумулювати енергію від велосипеда, футбольного м’яча, одягу, аксесуарів, навіть від людського тепла та дихання. Залишилося тільки успішно втілити всі ці ідеї в життя.

    Детальнішу інформацію про енергію, яку можна отримати практично звідусіль, знайдете на сторінках статті.

SmajlykSmajlyk1

    Історія книги // Смайлик. – 2019. – № 10. – С. 8-9.

    Книги – одне з найбільших чудес, створених людиною. Відколи люди навчилися писати, всю свою мудрість вони довірили книгам. Книги відкривають нам світ, допомагають уявити минуле, зазирнути в майбутнє, «познайомитися» з різними людьми, подорожувати. Сьогодні на книжкових полицях кожен може знайти книгу на будь-який смак, а в давнину читання книг було доступне лише багачам.

    Який шлях довелося пройти книгам, перш ніж набути сучасного вигляду? З яких матеріалів робили перші книги? Де й коли з’явилися паперові видання? Відповіді на ці та інші питання знайдете в статті.