Цікаве в періодиці (1-4 кл.)

kulya1kulya1

    Айпод і айпад? // Куля. – 2020. – № 7. – С. 14-15.

    Нові технології розвиваються так стрімко, що тільки-но ми встигаємо освоїти один ґаджет, як йому на зміну приходить інший – і навчання треба починати заново. Ще й плутанина виникає серед безлічі новітніх пристроїв. І трапляється це зазвичай тому, що виробник дає їм схожі назви. Як-от, наприклад, айпод і айпад (iPod i iPad) – два цілком різні пристрої, що й призначення мають різне, але через подібні назви їх постійно плутають.

    Розібратися з плутаниною та нарешті з’ясувати різницю між айподом та айпадом допоможе стаття.

krilati1krilati1

    Пуща-Водиця – зелена перлина Києва // Крилаті. – 2020. – № 4. – С. 4-5.

    Історична місцевість Пуща-Водиця – лісовий масив із парком та невеликими житловими будинками, розташований на околиці Києва. «Пуща» означає густий ліс, а Водиця – це річка, що колись була притокою Почайни. Пуща-Водиця славетна чистими джерелами, яких колись було 40, а зараз – лише 7.

    Про історичне минуле цього місця, відомих людей, які колись там мешкали, та один з найромантичніших маршрутів, що пролягає через Пущу-Водицю, читайте в статті.

piznayko1piznayko1

    Кишеньковий дракон // Пізнайко. – 2020. – № 7. – С. 18-19.

    Броненосці – це справжні лицарі в латах, адже їхній панцир із декількох рядів міцних кістяних пластин захищає все тіло. Зовні це схоже на броню, тобто обладунки середньовічних воїнів. Пращури броненосців жили ще за часів динозаврів і були такими здоровенними, як носороги. Тепер найбільший із 20 видів броненосців лише як великий пес, а найменший може поміститися в людських долонях.

    Який спосіб життя ведуть ці чудернацькі тварини? Чим харчуються? Як рятуються від ворогів? Відповіді на ці питання знайдете в статті.

kulya1kulya1

    Чари підводних глибин // Куля. – 2020. – № 7. – С. 16-17.

    Понад дві третини поверхні Землі займають моря й океани. Вони сполучаються протоками й разом утворюють Світовий океан. Його безкраї простори завжди вабили людей, а підводний світ своїми численними багатствами притягував, наче магніт, і допитливих учених, і відчайдушних авантюристів. Саме у Світовому океані зародилося життя, а зараз у ньому живе більша частина всіх відомих на Землі живих істот.

    Які дивовижні створіння там мешкають та які таємниці, пов’язані зі Світовим океаном, так і залишаються нерозгаданими, дізнаєтеся зі статті.

malyatko1malyatko1

    Про дзеркало // Малятко. – 2020. – № 7. – С. 8-9.

    Сьогодні будь-яка людина навряд чи обійдеться без того, щоб хоч раз на день не зазирнути в дзеркало. А був час, коли цієї вкрай потрібної речі взагалі не існувало. Перші дзеркала з’явилися кілька тисячоліть тому, спочатку в Єгипті, потім у Греції, Китаї. Їх виготовляли з ретельно відшліфованих бронзових, мідних та золотих пластин. Дозволити собі таку розкіш могли лише найзаможніші люди. А решта, щоб подивитися на себе, бігли до річки, озера чи ставка. Або ж наливали воду в мідну миску і вдивлялися у своє відображення.

    Зі статті дізнаєтеся, коли й де з’явилися перші дзеркала, подібні до тих, які служать нам тепер, та де, окрім побуту, їх використовують.