Шевченко Т. Г. "Я так її, я так люблю..." = "Я так, я так ее люблю…" : вибр. вірші та поеми / Т. Г.  Шевченко ; упоряд., вступ. ст. М. Жулинського ; прим. С. Гальченка. – К. : Либідь, 2012. – 702 c. : портр., ілюстр.

 

 

      Книга містить вибрані вірші та поеми Тараса Шевченка, написані в різні періоди життя Великого Кобзаря. Поетичні твори, що вже давно увійшли до скарбниці світової літератури, подано в оригіналі та в російських перекладах, здійснених М. Рильським, А. Твардовським, Б. Пастернаком, В. Інбер та багатьма іншими блискучими перекладачами. Книга щедро ілюстрована малюнками, офортами й малярськими творами Шевченка, які віддзеркалюють іще одну грань його могутнього таланту.

      Для широкого читацького загалу.

      Шевченко Т. Г. Кобзар / Т. Г. Шевченко. – К. : АДЕФ-Україна, 2014. – 188 с. : ілюстр. 

 

    Це видання «Кобзаря» ініційовано і здійснено Всеукраїнським благодійним фондом «Дитячий Світ» з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Тільки геніям і дітям властиво бачити справжню сутність речей, і у цьому видінні зустрілися геній слова Шевченка і щирість дитячого сприйняття його віршів. Ілюстраторами поезії Тараса Шевченка стали переможці художнього конкурсу «Кобзарева Криниця» культурно-мистецького фестивалю «Шлях до Тараса».

    Для читачів молодшого і середнього шкільного віку.

    У 1819 р. світ побачила надзвичайно цікава книга видатного німецького письменника Ернста Теодора Амадея Гофмана (1776-1822) «Крихітка Цахес, на прізвисько Циннобер». Майже два століття ця фантастична казка приваблює і зачаровує неймовірним сюжетом безліч читачів усього світу. Сьогодні її навіть вивчають у школі.

     Гофмана, у свій час, називали «універсальною особистістю», адже, крім письменницького таланту, він мав різносторонні здібності: став автором першої німецької романтичної опери, диригентом, музикантом і чудовим юристом. І в кожній з цих галузей Гофман вирізнявся високою майстерністю.

     Звернувшись до цієї книги, ви познайомитеся з історією про маленького потворного хлопчика Цахеса, який викликав відразу в оточуючих не тільки своєю зовнішністю, але й мав такий же бідний внутрішній світ. Добра фея пожаліла дитину й подарувала йому дар зачаровувати людей, які більше не зможуть помічати  недоліків Цахеса. З цього часу почало відбуватися щось неймовірне. Люди під дією чар стали захоплюватися маленьким горбанем. Будь-яке добре діло інших людей стали приписувати йому, огортали злого карлика своєю любов’ю й теплом. Незабаром Цахес змінив своє ім’я на нове – Циннобер, користуючись чужими успіхами, зробив блискавичну кар’єру при дворі місцевого князя. 

Але жадібному до наживи карлику все мало: він зібрався одружитися з прекрасною Кандидою, яка також засліплена чарами Циннобера. Що ж буде далі? Невже ніхто не зможе зупинити цю нікчемну потвору? Невже ніхто не помічає, що відбувається насправді? Хто зуміє побороти це зло і зняти чари Циннобера? Адже читач розуміє: будь-яка несправедливість все рівно буде покарана. Чим закінчується ця непроста історія, ви дізнаєтеся із сторінок казки і, можливо, зрозумієте, що насправді хотів показати автор, написавши цю книгу, від чого він застерігає людей.

 

 

 

 

 

 

     Романишин Р. Війна, що змінила Рондо / Романа Романишин, Андрій Лесів ; текст та іл. авт. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 32 с. : іл.

 

     Це розповідь про те, що війна не має серця і не розуміє жодної мови, зате торкається кожного і на всіх залишає шрами. Та якщо спільно збудувати машину світла і навчитися співати попри все, тоді навіть найтендітніші істоти зможуть у ній вистояти й перемогти. А ще ця книга – це привід для вдумливої розмови з дітьми (або й із собою) про те, що діється нині в нашій країні чи й деінде у світі. Книга написана у форматі чарівної історії, яка завжди залишає місце для надії та оптимізму.

    Для читачів молодшого шкільного віку.

    Франко І. Я. Коли ще звірі говорили / Іван Франко ; упоряд. А. Зеленська ; іл. Я. Кернер-Вернер. – Київ : АВІАЗ, 2015. – 62 с. : іл.

    У збірці „Коли ще звірі говорили” Іван Франко вдало використав художні засоби, вживані в народних казках про тварин, зокрема традиційне змалювання рис тварин: зажерливості вовка, хитрості лиса, незграбності ведмедя, упертості осла тощо. Письменник ще більше підкреслив ці характерні особливості тварин, майстерно розкриваючи їх через вчинки або розмови персонажів.

    Для читачів дошкільного та молодшого шкільного віку.