Читальня зими

      Дванадцять місяців : зимові казки / [худож. Н. Клочкова]. – Київ : Грані-Т, 2008. – 45 с. : іл.

 

    У кожного народу є свої казки про зимові дива. Ця збірочка поєднала три чарівні історії грецького, українського та російського народів: «Дванадцять місяців», «Морозко» та «Снігуронька». Січень приходить одразу за Груднем, а Лютий – завжди попереду Березня. Брати-місяці щороку вкривають землю снігом, квітами, травою чи листям. Хіба ж не дивовижно? Однак справжні дива починаються тоді, коли міста й села опиняються в сніговій облозі Зими. Ось тоді казки стають найцікавішими, а сни – найсолодшими.

     Андрусяк І. Зайчикове Різдво : віршоказка / Іван Андрусяк ; худож. Ю. Пилипчатіна. — Київ : Фонтан казок, 2014. — 16 с. : іл. — (Добрі казки).

 

     Віршоказка «Зайчикове Різдво» є продовженням популярної «Зайчикової книжечки» Івана Андрусяка, з якою вже виросло ціле покоління маленьких українських читачів. Вона запрошує і вас, малята, до зимових буднів та свят разом із лісовими мешканцями й Зайчиком, який упродовж зимових днів сумує за сонцем. Його не тішить сніг, допоки він не отримує сонячний дарунок від Святого Миколая й тільки після цього починає святкувати найсонячніше свято року — Різдво.

      Прохасько Т. Хто зробить сніг / Тарас Прохасько, Мар’яна Прохасько ; худож. М. Прохасько. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 79 с. : іл.

 

     Ця тепла казка про родину кротів та їхніх тринадцятеро кротенят, про дружбу та взаємодопомогу, про турботу та домашній затишок, а також про те, хто насправді робить сніг…

      Чайка М. Казки старого замку / Марина Чайка ; худож. Е. Є. Флерова. – Харків : Ранок, 2017. – 79 с. : іл. – (Казки Місяця).

 

    «Казки старого замку» є другою частиною трилогії «Казки Місяця». У книжці розповідається про нові пригоди котика Хомута, за яким пильно слідкує його новий друг – Місяць. Рудий кіт Хомут – завжди в центрі подій: то він шукає злодія, то вирушає з подружками на бал до замку. А також котик уперше в житті закохується і знаходить нових цікавих друзів.