Читальня осені

      Воскресенська Н. Веселі літери: / Ніна Воскресенська ; [худож. Я. Коломійчук]. – Київ : Грані-Т, 2008. –69 с. : іл.

 

    Веселе та різнобарвне життя  мають літери української абетки в інтерпретації авторки цієї книжки. Несподівано для всіх вони можуть стати  ріжком морозива, кораблем , футбольними воротами, зламаним гребінцем … А вся справа в тому , що літери причаїлися  в кумедних малюнках і чекають, коли ж ви нарешті дістанете їх зі сховку.

     Зімба О. Ми друкуємо книжки : [віршована казка] / Олександр Зімба ; [худож. К. Чепела; ред. М. Солодка]. – Вид. 2-е, випр. – Львів : Вісім лапок, 2016. – 15 с. : іл.

 

     Зімба О. Веселі пригоди Бровка та Мурчика : [віршована казка] / Олександр Зімба ; [худож. К. Чепела; ред. М. Солодка]. – Вид. 3-е. – Львів : Вісім лапок, 2016. – 15 с. : іл.

 

     Заслужений тренер України з важкої атлетики почав писати і видавати книжки для своїх онуків. Бровко і Мурчик – реальні персонажі, за якими письменник довго спостерігав у житті та, врешті-решт, вирішив зробити їх героями своїх віршованих казок.

Це тільки в приказці кіт із собакою не можуть ужитись разом, а в книжках Олександра Зімби – все навпаки. То ж гайда у світ цікавих історій та подорожей песика Бровка та його вірного друга – котика Мурчика.

      Андрусяк І. Кабан дикий - хвіст великий... : друга історія Стефи і Чакалки : повість / Іван Андрусяк ; худож. С. Сова. – Київ : Грані-Т, 2010. – 77 с. : іл. – (Сучасна дитяча проза).

 

     У цій книжці ви знову зустрінетесь із героями повісті «Стефа і її Чакалка», які полюбилися не лише багатьом дітям, а й навіть їхнім батькам. Екскурсія осіннім лісом – захоплива штука, особливо якщо її веде сама Чакалка... Утім, не радійте передчасно, бо на весь клас тут чекає страшна небезпека! Колишні Чакалчині приятелі, Бабай і його страшидла, задумали ВЕЛИКУ ПОМСТУ! І хтозна, чим би все закінчилось, якби не кмітлива Стефа, безстрашний зайчик Куслапко та їхні нові лісові друзі...

      Качан А. Гуляє парус на Лимані : лірика, ігрова поезія для юних читачів / Анатолій Качан ; худож. Я. Кернер-Вернер. – Київ : Зеленський В. Л., 2016. – 159 с. : іл.,

 

    До книжки сучасного українського письменника увійшли ліричні твори, поряд з якими вміщено сюжетні твори з прикметами сьогодення, кращі зразки новітньої ігрової поезії та етнопоезії: модернізовані вірші-безконечники, по-новому переосмислені фольклорні твори, вірші-розіграші. Ігрова та жартівливо-іронічна манера спілкування з юними читачами дозволяють автору художньо вирішувати і такі непрості теми як стосунки людини з природою, залежність сучасних дітей і підлітків від комп’ютерних та інших спокус, відновлення у них природного світовідчуття. Ця збірка віршів зачаровує своєю образністю, ліризмом та мелодійністю.