Цікаве в періодиці (7-9 кл.)

    Я не сдавалась, несмотря ни на что! : Настя Кобыляцкая // Юная Леди. – 2018. – № 7. – С. 22-24.

 

   Мабуть, серед вас є багато шанувальників шоу «МастерШеф. Кулінарний випускний» на каналі СТБ. Так от, переможцем телепроекту стала Настя Кобиляцька, яка підкорила суддів і глядачів своєю чарівністю, відмінними знаннями й наполегливістю. Як це їй вдалося, за яке блюдо дівчинка завоювала титул «Королеви десертів», читайте в статті.

    Масенко В. Український черлідинг: наздоженемо американців? / Вероніка Масенко // Однокласник. – 2018. – № 7. – С. 28-29.

 

   Хто хоч раз дивився американську підліткову комедію, той точно знає, хто такі черлідери. Неймовірні трюки, яскраві костюми, пухнасті помпони, запальні кричалки й упевненість у собі – їхні неодмінні атрибути. Найпопулярніші дівчата у школі – черлідери. Без їхніх виступів футбольні, баскетбольні, хокейні матчі втрачають частину своєї видовищності й краси. То який же він, український черлідинг? Чи є в ньому місце для хлопців? І чи відповідають дійсності наші уявлення про сучасний черлідинг? Читайте і дізнавайтеся.

   Солнечная энергия Кей Джей Апа : портрет звезды // Юная Леди. – 2018. – № 7. – С. 18-19.

 

 Кей Джей Апа – новозеландський актор, який набув широкої популярності після виходу серіалу «Рівердейл». У фільмі він зіграв роль підлітка Арчі Ендрюса. Кінокритики схвально оцінили роботу Кей Джея – він отримав статуетку премії «Сатурн» у номінації «Акторський прорив». Чим займається молодий актор сьогодні, в яких фільмах знімається, ви дізнаєтеся, прочитавши статтю.

     Білоус С. Відомий вчений-генетик Володимир Ефроімсон: «Я для людей, а не люди для мене» : до 110-річчя від дня народження / С. Білоус // Школа Юного Вченого. – 2018. – № 3. – С. 10-13.

 

   Володимир Павлович Ефроімсон був не тільки видатним генетиком, глибоким мислителем, особистістю в найвищому сенсі цього слова, а й людиною незвичайної долі.

    Те, що він вижив у тридцяті, воєнні та повоєнні роки, двічі пройшовши сталінські табори, те, що його не зломили ідеологічні наклепи в брежнєвські часи, – схоже на диво. Для цього треба було мати виняткову силу духу. Володимир Павлович сповна заплатив за те, що залишався самим собою, не прилаштовувався під ідеологічні догми, під смаки начальства, не вмів маскувати свої переконання. У так звані застійні часи він різко виділявся на тлі конформістської маси вчених, дратував своєю неухильною принциповістю в наукових дискусіях, жорстким, безкомпромісним неприйняттям повсюдного морального релятивізму і пристосуванства. Більше про нелегку долю вченого читайте в статті.

    Прудник М. Ізраїльський вогонь запалив Євробачення! / Михайло Прудник ; фото Andres Putting // Однокласник. – 2018. – № 7. – С. 6-7.

 

  Швидкі ритми, запальний спів і нестримні танці. Жоден з учасників цьогорічного Євробачення не зміг протистояти співачці з Ізраїлю Нетті Барзілай. Своєю піснею «Тоу» («Іграшка») вона неабияк припала до душі й глядачам у різних куточках Європи, і прискіпливому музичному журі. Впевнена перемога 25-річної дівчини – і визначені модні тенденції в музиці на найближчий рік. То хто ж вона, сучасна переможниця? Читайте і дізнавайтеся зі статті.

    Ты мой космос! : плекай свій талант // Юная Леди. – 2018. – № 7. – С. 32-33.

 

    Астрономія може декому здатися нудною наукою. Але ця стаття доведе вам, що це далеко не так. Ви дізнаєтеся, чому астронавти не плачуть у відкритому космосі, чи є на Місяці мерзла вода, чому на Венері йде металевий дощ, як звучить і чим пахне Всесвіт.