Цікаве в періодиці (5-6 кл.)

     Кімнатні мисливці// Моє хобі. – 2018. – № 6. – С. 20-21.

 

    Фретка, або ж домашній тхір – цікава й незвична тварина-компаньйон. Дехто вважає, що стати «домашнім» цього хижака спонукала мода на все екзотичне й нове, однак це не так. Люди вибрали її собі в супутники ще 2500-3000 років тому. Завдяки добре розвиненому мисливському інстинкту, фреток від часів античності використовували для полювання на дрібних тварин. Як домашній улюбленець вона набула популярності порівняно недавно – у 70-х роках минулого століття. Запропонована стаття – для тих, кому цікаво більше дізнатися про особливості утримання, харчування та поведінки цих незвичних домашніх улюбленців.

     Маріїнський палац // Моє хобі. – 2018. – № 6. – С. 18-19.

 

   Ідея створення палацу виникла в імператриці Єлизавети Петрівни під час перебування вКиєві. Вонаособистообрала місце своєї нової резиденції. Це були дніпровські схили поблизу Києво-Печерської лаври. Нині Маріїнський палац, який ще називають Президентським, представляє Україну на міжнародному рівні як державна резиденція. Зазвичай,саме тут проходять урочисті події загальнодержавного рівня, зустрічі з іноземними гостями, прийоми тощо.Більше цікавої інформації про цей чарівний куточок нашої столиці шукайте в статті.

    Вейкбординг // Моє хобі. – 2018. – № 6. – С. 22-23.

 

   Що робити сноубордистові влітку? Звичайно ж, кататися на вейкборді. Це такий же драйв, що здатний замінити гостроту вражень від сноуборду влітку. Дошка, кріплення, швидкість, віражі та трюки – всі ці елементи плавно поєднуються в абсолютно новий вид екстремального водного спорту. Отже, читайте статтю і знайомтеся ближче з ним ближче.

     Кріт Н. За Піренейськими горами / Надія Кріт // Колосок. – 2018. – № 6. – С. 34-41.

 

   Багато сонця й моря, сліпучо-білі будиночки над гірськими урвищами, королівські замки на базальтових скелях, пахощі апельсинових садів, запальна мелодія фламенко, традиційна корида, футбол, доброзичливі мешканці. Все це – Іспанія, третя за площею (після України та Франції) європейська країна. Хочете дізнатися, скільки офіційних мов існує в країні, про її освітні традиції, як іспанці відкрили світові Америку та чим славиться Андалусія? Тоді ця стаття саме для вас.

    Історія парфумерії // Моє хобі. – 2018. – № 6. – С. 10-12.

 

  Наш світ пронизаний ароматами. Це пахощі квітів і трав, дух землі і навіть озону після дощу. Завдяки здатності відчувати запахи, ми можемо отримати повнішу інформацію про навколишнє середовище. Окрім природних ароматів, є тисячі штучних, створених людьми. Прекрасні та мінливі, несподівані й оригінальні, солодкі або ж свіжі – всі вони є квінтесенцією генія людини, втіленого у красивому флаконі. А як все починалося, дізнавайтеся зі статті.