Цікаве в періодиці (5-6 кл.)

    Містичні Ґорґани // Моє хобі. – 2018. – № 8. – С. 20-21.

 

    Заповідник «Ґорґани» – одне з небагатьох місць, яке може вразити своєю красою навіть бувалого туриста. Це природний еталон, недоторканий діяльністю людини, який розташований у центральній частині Українських Карпат. Історія цього кедрового заповідника сягає ще 1935 року, коли митрополит Андрей Шептицький заснував його. У 1996 році Указом Президента України створено природний заповідник «Ґорґани», до складу якого увійшли ландшафтні заказники та заповідні урочища. Запропонована стаття – для тих, кому цікаво більше дізнатися про цей куточок незайманої природи.

    Дьомкіна Т. Танок фламінго / Т. Дьомкіна // Колосок. – 2018. – № 8. – С. 20-25.

 

    Фламінго – надзвичайно красиві птахи. Живуть вони переважно в Америці, Африці та Азії, їх також можна зустріти у Франції та Іспанії. Зовнішній вигляд фламінго досить незвичайний: вигнута шия, довгі ноги, голову прикрашає великий дзьоб, злегка зігнутий донизу. Але найбільше захоплення викликає, звичайно, колір їхнього оперення. Чому пір’я птахів, яке при народженні сіре, поступово перетворюються в рожеве, а іноді навіть у яскраво-червоне? Відповідь на це питання шукайте в статті.

    Фікус бенджаміна // Моє хобі. – 2018. – № 8. – С. 10-11.

 

    Однією з найпопулярніших кімнатних рослин завжди був фікус, і це не дивно, адже рослина невибаглива, вічнозелена, добре адаптується в нових умовах. Фікус бенджаміна – один із найпоширеніших представників цього роду рослин. Хочете дізнатися, звідки походить рослина, як за нею доглядати та розмножувати її в домашніх умовах? Тоді ця стаття саме для вас.

    Звабливий блиск діамантів // Моє хобі. – 2018. – № 8. – С. 12-17.

 

    Народження діаманта – результат роботи відразу кількох «сил землі». Адже відомо, що він утворюється під впливом на графіт високого тиску, а також надвисоких температур – до 1300°С. Це надміцний і стійкий до високих температур мінерал, який високо цінується в багатьох технічних галузях. Саме тому близько 80% добутих алмазів використовують у промисловості, а не в ювелірній справі. Зі статті ви дізнаєтесь, що таке карат, яких кольорів бувають діаманти та які з них найбільш відомі у світі.

    Сьомий у 2018 році номер журналу для сучасних дівчат «Жасмин» пропонує докладні майстер-класи з виготовлення кошика в техніці квілінг, створення комплекту прикрас із бісеру та кулону з імітацією вишивки барджело, пошиття подушки-органайзера «Птах». А ще тут можна знайти рецепт розбірного яблучного пирога.