Цікаве в періодиці (5-6 кл.)

    Хотинська фортеця // Моє хобі. – 2018. – № 10. – С. 18-19.

 

    Хотинська фортеця – одне з «Семи чудес України». Знаходиться вона в місті Хотин Чернівецької області. Твердиня є свідком численних воєн та баталій. Протягом століть вона була центром розвитку торгівлі та економіки, ремесел та культури. Нині на її території створено Державний історико-архітектурний заповідник. Більше цікавої інформації про Хотинську фортецю шукайте в статті.

    Шевчук О. Зоряні візерунки, або Що таке сузір’я? / Олександр Шевчук // Колосок. – 2018. – № 10. – С. 34-39.

 

    Усіяне зорями нічне небо – це захопливе та неповторне видовище. Ще в давнину люди, споглядаючи за ним, помічали яскраві зорі, які начебто утворюють різноманітні фігури. Небесні малюнки, «сконструйовані» багатою уявою наших пращурів, називають сузір’ями. Хочете дізнатися, що таке небесна сфера та як і де виникло поняття «сузір’я»? Тоді ця стаття саме для вас.

    Кубик Рубика // Моє хобі. – 2018. – № 10. – С. 12.

 

    Спочатку він був відомий як «магічний» кубик.  Механічна головоломка винайдена в 1974 році угорським скульптором та архітектором Ерне Рубиком. Кубик Рубика – лідер за кількістю продаж серед іграшок: за весь час їх було продано 350 млн. Яких розмірів вони бувають? Що таке «алгоритм Бога»? Як називають людей, які займаються швидкісним складанням цієї головоломки? Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете, прочитавши статтю.

    Ох це караоке // Моє хобі. – 2018. – № 10. – С. 10-11.

 

    Як ви ставитесь до караоке? Зі здоровою часткою іронії, як до забави, чи в цьому захопленні ви знаходите можливість самовираження, дивуючи друзів хоча і не професійним співом, але вражаючими можливостями? Психологи все частіше пропонують новий погляд на цю форму дозвілля, стверджуючи, що для багатьох воно могло б стати корисним хобі. Зі статті ви дізнаєтеся про історію появи, принципи роботи та секрети користі караоке.

    Боулінг // Моє хобі. – 2018. – № 10. – С. 22-23.

 

    Гра в боулінг – захопливий вид спорту та активного відпочинку. Останнім часом він став популярним заняттям у всьому світі. Ця розвага налічує більше 5 тисяч років існування. Перші прототипи куль для гри археологи виявили в захороненнях Стародавнього Єгипту. Отже, читайте статтю та дізнавайтеся більше цікавої інформації про боулінг.